Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másod keresztanya? Mi értelme?

Másod keresztanya? Mi értelme?

Figyelt kérdés
Szoval felkértek masod keresztanyanak.Nem szivesen vettem.Mert közeli szemelyröl,testvéremről van szo.Anyagilag messze sokkal jobban állok ,idősebb is vagyok mint az elso keresztanya.Ő 14 en pedig 26.Most nem tudom mi értelme masod keresztanyának lenni?Szoval szivesen tamogatnam minden szempontbol a.gyereket,van is miből,de ez a kihangsulyzott masod keresztanya.rosszul esett.Egy 14 éves hogy tud pl anyagilag segiteni?Miert nem ő a masod keresztanya?Lehet en vagyok kicsit hisztis,de nem értek egyet a döntessel,nem.szivesen vállalom igy a dolgot.
2013. jan. 30. 13:38
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom hová valósi vagy, de Erdélyben szerintem elég nagy hagyomány ez a több keresztszülői dolog... Pl. a férjem családja odavaló, mi is vagyunk keresztszülők a testvére gyerekének. Náluk mi vagyunk az első keresztszülők, és még van a baba anyukájának a testvérének a gyereke, az a második keresztszülő. Elég nagy baromságnak tartottam, itt nálunk még nem is hallottam ilyet, de arra felé nem ritka még ennél sokkal több keresztszülő sem. Ha már itt tartunk, egyébként is hülyeségnek tartom eleve a keresztszülőséget, mert szerintem legtöbb helyen a pénzről szól. Ha netalán történne a szülőkkel valami semmi garancia rá, hogy éppen a keresztszülő fog gondoskodni a gyerekről, ezt majd az adott helyzet dönti el.

Amennyivel tudom így is úgy is támogatom, ha keresztszülő vagyok, ha nem. Ha úgy érzed hogy neked ez probléma, szerintem beszéld meg a testvéreddel, és utána dönts.

2013. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom mennyire a pénzre apellálnak, de tegyük fel, hogy nem. Ha mondjuk meghalnak, (mert bármi megeshet, nincs olyan, eset, hogy úgyse halnak meg csak kérdés az, hogy mikor hal meg az ember) Tegyük fel tehát, hogy autóbaleset, baba egyedül marad, a keresztanyja, akinek át kellene vennie a nevelést 16 éves max. Na ilyen esetre gondolva szerintem nem hülyeség amit kitaláltak. Ha zavar az elnevezés mondd meg nekik, és akkor kiderül mi miért van. Ha pedig másod keresztanya vagy, ne adj semmi pénzt, meg hasonlót, így kizárhatod, hogy a pénz motiválta őket. Előbb utóbb legalábbis kibújik a szög a zsákból nem?
2013. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

De ne haragudjatok már mi ez a meghalnak baromság, meg a keresztanyának kell átvenni a nevelést.


A keresztanyaság arról szól, hogy odatartja a gyereket mikor lelocsolják a fejét, és megfogadja, hogy segíti a szüleit A VALLÁSRA nevelni a gyereket. ENNYI.


Ez nem létező jogi intézmény. Ez csak jelkép. Egyházas hagyomány.


A jog leszarja a keresztanyaságot, ha a szülők meghalnak nem az alapján dől el, hogy hova kerül a gyerek, meg mi lesz vele, hogy vajon ki tartotta, mikor egy pap kancsóból lelocsolta a fejét.

2013. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
69%

A keresztszülőknek semmilyen jogi státuszuk nincs.

Arra hivatottak, hogy segítsék a keresztény erkölcs szerinti nevelését a gyereknek. A másodkeresztanya arra lenne jó, hogy még több ajándékot kaphasson a gyerek. Én butaságnak tartom. Egyáltalán a keresztség is kérdéses a számomra. Egy csecsemőt belekényszerítenek agy olyan vallásba, amihez semmi ismerete nincs. Ha felnő, akkor Ő maga válassza ki, hogy milyen vallás szerint szeretne élni. Az a gyanúm, hogy bizony lecsökkenne a vallásos emberek száma. De ha már megkeresztelik, minek még egy keresztszülő? Így választhatnánk egy pót anyukát is.

2013. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Utolso!Nekem 2 gyerekem van.És ha hiszed.ha.nem,nincsenek.megkeresztelve.Épp amiatt amit irsz:)
2013. jan. 30. 21:34
 26/29 anonim ***** válasza:
67%
25, egy zöld pacsi
2013. jan. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
51%
Jogilag tényleg nincs ilyen szerepe a keresztszülőknek, viszont (bár lehet csak nálunk szokás ez) a szülők úgy választanak keresztszülőt, hogy egy tragédia esetén rájuk bízná az ő sorsukat.
2013. jan. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
45%
27, de mi alapján döntöd el, mikor a gyerek még csak nem rég született, azt se tudod ki hogy áll hozzá, de azért már látod előre, ha 10 év múlva meghalsz, X-ék majd jók lesznek?
2013. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Természetesen nem tudhatom, hogy 10 év múlva is jók lesznek-e, vagy hogy mi lesz a jövőben, de szerintem jó, ha van a szülőkön (nekem nyugdíjas mind, pedig 20-on éves vagyok) kívül valaki, akiben megbízok annyira, hogy akár a gyereked is rábíznád abban a percben. Nem értem miért kell mindenbe belekötni.
2013. jan. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!