Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez a hülyeség, hogy sokan...

Mi ez a hülyeség, hogy sokan nem engednék, hogy a szeretteik halála után odaadják a szerveiket valakinek a transzplantációs várólistára?

Figyelt kérdés

Számomra evidens volt, hogy nyilván mindenkiben van annyi emberség, hogy egy úgy is elbomló szervvel valakinek megmentse az életét, erre egy kérdésnél megdöbbenve olvastam, hogy a 80 válaszból minimum az 50% azt mondta, hogy hát öö izé ő nem tudná feldolgozni, hogy másban tovább él az elhunyt "lelke". Miiiicsoda? Akkor dögöljön meg a másik, mert én gyászolok?

Ismerek egy több éve művesén élő fiút, ti komolyan képesek lennétek azt mondani neki, hogy hát felőlem élj életed végéig művesén és dögölj meg, mert én nem bírnám feldolgozni, jobb érzést ad, ha mindketten meghaltok?

Miért ilyenek az emberek?

És tényleg sokan írták, hogy ők igenis ki fognak tölteni egy nyilatkozatot, hogy őt ne használhassák fel.

Ez most komoly?


2013. jan. 30. 22:35
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
36%

Egy film kapcsán mi is beszéltünk erről Kedvesemmel nemrég, meg már szóba is került, s mi úgy vagyunk vele, szervdonor v. az orvostudománynak adni, h életet mentsünk v segítsük az előrelépést.

Bár sajnos vannak olyan emberek, akik vissza élnek azzal, h a hozzátartozókat nem értesitik, s mikor hamvasztást kérnek, kapnak is, de nem a halott hozzátartozó hamvait.

De, ha valaki úgy nyilatkozik életében?

Jó lenne az a karlánc, ami azt jelenti, h szervdonor.

2013. jan. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
31%

Na látjátok pont ezért kell egészségesen élni,

hogy más tudja majd használni a szerveiteket...


Aki iszik, meg dohányzik, azét úgy sem tudják majd felhasználni!

2013. jan. 31. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
23%

Lehet mindenféle szívszorító és megható történettel előállni,

de az az igazság, hogy ez egy óriási üzlet!


És nem csak az alvilágnak milliárdos üzlet ez,

hanem igen jól keresnek rajta a kórházak, az orvosok, a szállítók, a felhajtók, az adatbank stb...stb...


Egyedül az nem kap semmit, aki adja...

(Vagy legalább a hozzátartozója pl egy temetésre valót.)

2013. jan. 31. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
61%
Amit te hülyeségnek nevezel, azt én a döntés jogának. Ezt mindenek felett tiszteletben kell tartani.
2013. jan. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
82%
Utolsónak: ja, csak egy mondjuk gyerekét éppen elvesztett ember nem tud racionális döntést hozni, rendszerint az egész világra haragszik, mindenkit gyűlöl, aki tud élni, hiszen a gyereke meghalt. És ez így van rendjén, ilyen a gyász. Csak jó lenne, ha pl. az én testem fölött, ha meghalnák nem a gyászoló anyámék döntenének, hanem automatikusan mennének a szerveim.
2013. jan. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
48%
Attól függetlenül, hogy lételemem a segítségnyújtás... Ha maga az elhunyt családtagom a halála előtt, nem mondta volna azt, hogy felajánlja a szerveit... akkor bizony, én sem tenném. Nem azért, mert mondjuk a veséjében él a lelke..meg hasonló butaságok... De ez a lényegen nem változtatna...
2013. jan. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
81%

Az én szerveimet ugyan vihetnék, nekem már minek, ha egyszer feldobtam a talpam??

Szerencsére a családom is egyetért, tehát nekik sincs ellenérzésük e tekintetben. Tök hülyeség szerintem megtiltani az ilyet, inkább használják fel hasznosan az egészséges szervet, mint hogy hagyják "elrohadni".

2013. jan. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
50%

Sajnálom azokat, akiknek ez nem egyértelmű döntés.

Lehet azt mondani, hogy a gyász közben erre nem jut erő és idő. De mi van azzal, aki szintén a szerette ágya mellett áll és imádkozik azért, hogy jöjjön egy vese, szív, máj, stb. ? Mi van azokkal, akiknek még lenne esélyük, de mi nagy önsajnálatunkban (mert a gyász nem más, mint önsajnálat, "jaj, mi lesz most VELEM nélküle"?), nagy önsajnálatunkban nem gondolunk másra, akinek még van esélye ÉLNI.

Maximálisan a donáció mellett állok! Lehet itt megható történeteket írni arról, hogy végstádiumú betegek halálát várjuk és tudod mit? Igen. Van, aki várja. Szomorú, de így van. Van, akinek nincs már esélye, csak néhány napja, órája és van ,akinek lenne esélye, évekre, évtizedekre, de nincs hozzá szerve. Az élet ilyen kegyetlen. De ettől még nem temetném földbe azt, ami a szerettemnek nem kell, csak azért, hogy másnak ne jusson. Az önsajnálatot még önzéssel is tetőzném. Bármennyire is fájna, azonnal igent mondanék minden donációra! N28

2013. jan. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
91%

Hívhatod a gyászt önsajnálatnak, lenézve a többi embert, attól még qrvára fáj. És bocsássa meg mindenki, hogy amint az a szerencsétlen kileheli a lelkét, nem az az első szavam, hogy "máját vagy tüdejét?".


Én is a szervdonáció mellett vagyok, de UTÁLOM, amikor rá akarnak venni valamire ennyire gusztustalanul. És az is aggaszt, hogy egy ilyen lenéző $eggfej kapná meg valamelyik szervem.

2013. jan. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
88%

16-osnak; Te komolyan azt hiszed hogy minden szabályt betartanak? tyű öreg olyanokat mesélhetnék neked a magyar egészségügyi bakikról hogy égnek állna hajad...bocs munkából kifolyólag a korházak kártérítési pereivel gyakran találkozom, de saját és a párom esetei is durvák.

Szerintem az a baj ezzel a beleegyzés kérésével hogy olyankor kell meghozni ezt a döntést amikor az ember épp a legalkalmatlanabb állapotba van a felelőségteljes döntések meghozatalára. Kétségtelen hogy ha valaki nem egyezik bele az önző és mástól veszi el a lehetőséget, de a jelenlegi szabályozás szerint ezt tiszteletben kell tartani.

2013. jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!