Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez a hülyeség, hogy sokan...

Mi ez a hülyeség, hogy sokan nem engednék, hogy a szeretteik halála után odaadják a szerveiket valakinek a transzplantációs várólistára?

Figyelt kérdés

Számomra evidens volt, hogy nyilván mindenkiben van annyi emberség, hogy egy úgy is elbomló szervvel valakinek megmentse az életét, erre egy kérdésnél megdöbbenve olvastam, hogy a 80 válaszból minimum az 50% azt mondta, hogy hát öö izé ő nem tudná feldolgozni, hogy másban tovább él az elhunyt "lelke". Miiiicsoda? Akkor dögöljön meg a másik, mert én gyászolok?

Ismerek egy több éve művesén élő fiút, ti komolyan képesek lennétek azt mondani neki, hogy hát felőlem élj életed végéig művesén és dögölj meg, mert én nem bírnám feldolgozni, jobb érzést ad, ha mindketten meghaltok?

Miért ilyenek az emberek?

És tényleg sokan írták, hogy ők igenis ki fognak tölteni egy nyilatkozatot, hogy őt ne használhassák fel.

Ez most komoly?


2013. jan. 30. 22:35
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
50%

"Majd amikor te vagy valamelyik szeretted lesz érintett, akkor te sem fogod ilyen könnyen gondolni. A gyászoló embernek kisebb gondja is nagyobb annál, hogy másoknak milyen veséje van."


Ha véletlenül te kerülnél olyan helyzetbe, hogy a te életedet menthetné meg egy szerv, akkor kíváncsi lennék, hogy mit szólnál ahhoz, hogy valakinek lehetősége lett volna rajtad vagy ne adj Isten a gyerekeden segíteni, de nem tette, akkor is így gondolnád? Nekem meghalt az apám, tudom milyen a gyász, de eszembe sem jutott volna az, hogy ne kapja meg valaki más rászoruló a szerveit, csak azért mert én gyászolok.

2013. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

Felesleges ezen vitatkozni, hisz senki nem tudja mit hoz ki belőle a gyász! Ott, abban a helyzetben nagyon nehéz higgadtan dönteni.

Én azt kívánom mindenkinek, ha lehet ne kerüljön ilyen helyzetbe.

2013. febr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Én jó embernek tartom és odaadnám a szivemet egy bünőzőnek ha meghalnék. És miért? Hogy a megáltalkodott galádból változzon egy jószivű emberré.
2013. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
*tartom magam
2013. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
0%

szia. tudom, hogy a kérdés nem mai, de azért leírnám a véleményemet.

Én nem adnám oda a szerveimet, sem engedném, hogy a családtagjaimat darabolják fel. Én nagyon sajnálom az ilyen beteg embereket, tényleg a szívem összeszorul, de az tényleg az ő baja. És azért, mert ez halottgyalázás. Régen az emberek vallási okokból haluk után nem nyúlhattak a holttesthez. Mindemellett undorító, hogy kiveszik az emberből tegyük fel szívet, vagy májat és beleültetik egy másik emberbe. Én, ha ilyen helyzetbe kerülnék nem fogadnék el más szerveket és én sem adnám oda. de szerencsére egészséges vagyok, amiért gyakran hálát is adok Istennek. És csak képzeld el, h anyukád v a gyereked fekszik a halálos ágyon és az orvosok azzal bombáznak, hogy kinek lenne szüksége a szerveire. Lepontozhatsz, ha akarsz, de én tényleg csak a kérdésre válaszoltam, hogy miért nem adnám oda.

2013. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
A legnagyobb ellenségemnek sem kívánnék ilyet, soha. Még azt se, hogy ő maga legyen beteg, de azt, hogy egy gyermeknek ezt kívánjam... Mélységesen szégyellheted magad, sokkal jobban, mint az általad említett válaszoló. A napokban ment el közülünk egy 13 éves kislány, aki 6 éve küzdött a rákkal. Gondolom téged az ilyen jó érzéssel tölt el.
2013. júl. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
76%
Erős volt, amit az utolsó előtti írt, de gondolj te is bele, hogy hány gyerek ment el úgy, hogy az ilyen 'keresztény' idióták nem adták oda a szerveiket. Lehet, hogy az a 13 éves is túlélte volna, csak egy ilyen embernek fontosabbak voltak a 'magasztos' elvei, mint felebarátjának az élete.
2013. júl. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
De egyébként Magyarországon elveszik nem? Anélkül, h megkérdeznék a hozzátartozókat, ha szükség van rá.
2013. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

35 vagyok.

ki mondta, hogy jó érzéssel tölt el egy beteg gyerek?

szerintem nem írt ide ilyet a világon senki, habár nem tudom , h nekem címezted-e a kommentet.

2013. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
7%
Nem neked írtam, hanem annak, aki azt kívánta neked, hogy rákos gyereked legyen és nézd végig, ahogy megdöglik. Az említett kislányon nem segített volna szervátültetés. Én magam is ellene vagyok, hogy egy halottat felvágjanak és szétdobálják a szerveit, mint egy hentesüzletben, hogy egy szív, egy vese, egy máj.
2013. júl. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!