Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez a hülyeség, hogy sokan...

Mi ez a hülyeség, hogy sokan nem engednék, hogy a szeretteik halála után odaadják a szerveiket valakinek a transzplantációs várólistára?

Figyelt kérdés

Számomra evidens volt, hogy nyilván mindenkiben van annyi emberség, hogy egy úgy is elbomló szervvel valakinek megmentse az életét, erre egy kérdésnél megdöbbenve olvastam, hogy a 80 válaszból minimum az 50% azt mondta, hogy hát öö izé ő nem tudná feldolgozni, hogy másban tovább él az elhunyt "lelke". Miiiicsoda? Akkor dögöljön meg a másik, mert én gyászolok?

Ismerek egy több éve művesén élő fiút, ti komolyan képesek lennétek azt mondani neki, hogy hát felőlem élj életed végéig művesén és dögölj meg, mert én nem bírnám feldolgozni, jobb érzést ad, ha mindketten meghaltok?

Miért ilyenek az emberek?

És tényleg sokan írták, hogy ők igenis ki fognak tölteni egy nyilatkozatot, hogy őt ne használhassák fel.

Ez most komoly?


2013. jan. 30. 22:35
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Akkor is ellene lennél, ha a haldokló gyermekedet kéne nézni? Azt mondanád, hogy 'bocs, kislányom, lehetne szerved, de nem iratkozunk fel a listára, ezért inkább meghalsz.' Komolyan érdekelne, ti ezt mondanátok a gyereketeknek?
2013. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

Így utólag belegondolva, (bár nincs gyerekem) természetesen azt szeretném, hogy meggyógyuljon, de azt kitartom, hogyha, én lennék ilyen helyzetben, nem fogadnék el idegen szervet.


Tényleg valaki azt üzente, hogy a gyerekem haljon meg? Egyáltalán ember az ilyen? És még ő képzel engem szívtelennek írni? Nem hinném, hogy van gyereke, ha képes ilyeneket írogatni, de, ha van nagyon sajnálom. Még szerencse, hogy törölték a kérdést, mert csak felidegesíteném rajta magam.

2013. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
* a kommentet
2013. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
De tudtommal a kereszténység arról szól, hogy felebarátodnak sem kívánod azt, amit te nem szeretnél. De ha te nem mondasz le egy szervről, simán elveszed az esélyt egy embertől (lehet, hogy valakinek a gyerekétől vagy az anyukájától) hogy tovább éljen. Mi ez ha nem önzés? Nekem már nem lesz rá szükséged a sírban, max. a férgek rágják meg.
2013. júl. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
43%
Feliratkoznék a listára, de nem várnám el senkitől, hogy soron kívül nekem adjon egy szervet, vagy egy haldokló rokona felett nem kocogtatnám a vállát, hogy na figyu, meghalt már? Már elég sürgős lenne a dolog... Szerintem ebben az egészben ez az undorító, hogy az emberek úgy lesik a szerveket, mint a keselyűk.
2013. júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!