Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy családapa...

Szerintetek egy családapa minden hétvégén eljárhat bulizni?

Figyelt kérdés

5 hònapos a kisbabànk és kitalàlta, hogy Ő mostantòl neki szüksége van a barátaira, hogy elmenjenek bulizni.

Ezen a heten is.

Mult heten hajnal 5 kor jott haza, masnapos volt , nekem mennem kellett babaeletmento tanfolyamra.

Nem tudott felkelni, Anyukamat at kellett hivnom, hogy vigyazzon ra.

Nem birom tovabb, ugy erzem kikeszulok.


2013. febr. 7. 11:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, mit érzel, az én férjem a terhességem alatt csinálta ezt, üzemeltetett egy vendéglátó egységet és ez azzal járt, hogy minden hétvégén hajnalban járt haza, természetesen ő is kapatosan, ráadásul sokszor kiderült, hogy a végén már átmentek a munkatársaival egy szórakozóhelyre, tehát akkor sem hazafelé vette az irányt, amikor lehetősége lett volna ár. Ami a legjobban fájt az egészben, hogy aznap este, amikor éjjel szülni indultam, akkor is így jött haza, igaz nem éjszaka, hanem este 9-kor, de amikor éjfélkor indulni kellett a kórházba, akkor még nem volt színjózan :( ezt a mai napig nem tudom megbocsátani neki.

Amikor a baba megszületett, akkor is előfordult még ilyen párszor, de legalább akkor már nem ivott annyiszor, és végül belátta, hogy otthon szeretne lenni velünk inkább, nem éjszakázni és azóta (több mint két éve) így is van. A vendéglátásból még akkor kiszállt és azóta itthon van, mondjuk azért délutánonként hétvégén eljár kocsmázni a srácokkal, de nem részegen jön haza és nem éjszaka, hanem mondjuk késő délután.

Ehhez nálunk az kellett, hogy nagyon sokszor állítottam válaszút elé, vagy mi, vagy a kocsma és az ivócimborák, mert megmondtam neki, hogy nem megy a gyerek közelébe ittasan, de még csak egy helyiségben sem lehet vele.

Mondjuk az én férjem 32 évesen érett meg ennek a belátására, nem tudom a te férjed mennyi idős, bár ha gyereket vállalni elég felnőtt tudott lenni, akkor most ezt is beláthatná, hogy egy családapának már nem illik a sok tini között ugrabugrálni éjszakába nyúlóan.

2013. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
53%
Ebben az esetben egy kissé önző a párod,mert neki is le kellene mondania néhány dologról értetek.Már ha akarta a babát.
2013. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb közöld vele hogy hétvégén elmész bulizni, a gyerekkel ő marad otthon... és ha ellenvetése lenne mondd azt amit ő szokott, hogy nem foszthat meg a szabadságodtól... komolyan... hogy lehetnek ennyire idióta felelőtlen pasik a világon. Dejó hogy az én párom nem ilyen.
2013. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt, amit leírtál, nem tartom normálisnak, pedig én aztán nem vagyok az a fajta, aki rossz néven veszi a bulizást. De ez így nem oké. Arra azt mondom, rendben van, ha mondjuk havonta elmegy a haverokkal egy nagyobbat bulizni, miért is ne, bár nálam itt fontos a kölcsönösség, én is szeretek szórakozni, hiába hogy gyerekem van. Vagy azzal sincs bajom, ha heti szinten egy-egy alkalommal beül a haverokkal egy sörre, de akkor érjen haza emberi időben, és normális állapotban. Na most erre nem mindenki képes. Ott viszont már bajok vannak, ha nem tudja megállni, hogy egy pár órás baráti sörözős beszélgetés átalakuljon részegeskedéssé.

Illetve ami nálatok a legfőbb gond még, hogy megbízhatatlan, hiszen gondolom tudta, hogy neked másnap el kell menned, és neki kéne a babára vigyáznia, mégis úgy ért haza, hogy nem volt olyan állapotban, hogy erre képes legyen.

2013. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Miért érzem úgy, hogy ez a kapcsolat sem lesz hosszú életű?
2013. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Javaslom amit az egyik hozzászóló írt. Közöld vele, hogy hétvégén elmész csajokkal/testvérrel bulizni, és ő marad otthon a gyerekkel. Ha gondja van vele, akkor elmondhatod, hogy eddig ő járt el, most neked van rá szükséged és ne akarjon megfosztani a szabadságodtól.

Egyébként leülnék vele egy komoly beszélgetésre.

Egyértelműen azért csinálja ezt, mert sok neki otthon a baba. Ha még korábban akarta is, akkoris most soknak érzi, elege van az egészből, és nem akar családapát játszani. Ez jobb esetben elmúlik és észhez kap, rossz esetben pedig válás a vége. Próbáld jobb belátásra bírni. Elhiszem, hogy már sokszor próbálkoztál ezzel, de próbáld mégegyszer, és ha nem megy, akkor állítsd választás elé.

2013. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem, nem mehet el pénzt költeni,mert a reggelig tartó ivászat nem két ft. Menjen igyon egy sört és jöjjön haza a családjához. Mit szólna hozzá ha te is mennél?
2013. febr. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ha emellett rendszeresen segít, sokat dolgozik, és anyagilag is megengedhetitek, akkor mehet. Igazából felnőtt önálló emberek vagyunk, én sem szoktam engedélyt kérni, hogy hova mehetek és hova nem. A gyerekre ilyenkor édesanyám vigyáz. Együtt is gyakran járunk el, és hozzánk is szoktak jönni barátok. Attól, hogy született egy gyerekünk nem állt meg az élet. De a te felfogásod más, így nálatok ez örökké feszültségforrás lesz, és nem hiszem, hogy túléli ezt a kapcsolatotok.
2013. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

biztosan benne van az is, h túl fiatalon lett apa. illetve inkább nem ért meg rá teljesen. mi mostanában sokat járunk bulizni, h mire oda kerülünk, addigra ne a mulatozás, hanem a gyerekünk érdekeljen mindkettőnket.


persze gondolom a haveri kör is rátesz egy lapáttal, lepapucsozzák, ugratják, amiért nem megy velük, így inkább a könnyebb ellenállás irányába megy.


állítsd választás elé: vagy a buli, haverok, vagy te és a baba. kérd meg, h gondoljon bele, mit mondana a 3 évvel későbbi önmagának? ha van lelkiismerete, akkor belátja, h ez nem a jó irány.

arra is rá kéne világítanod, h a piára szánt pénzt inkább el kéne tenni a gyerek taníttatására, későbbi felnevelésére.


szerencsére az én párom nem nagy ivó, amúgyis taszítanak a részeges emberek. ha elmegyünk táncolni, akkor is minimálisan iszunk, mert nem a pia, hanem a szórakozás kedvéért járunk. annak nem lenne értelme, h 2 óra után fetrengjünk. az nekünk nem buli.

2013. febr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Életkor :27,28

Nagyon rendes ember, sokat dolgozik, igazàbòl munkamániás, és amikor nem dolgozik akkor jön a buli.

Eddig megbeszéltük, hogy kèt hetente megy bulizni, nekem ez is soknak tűnik amíg pici a baba...

Aztan mondtam hogy most en is mennek, akkor Ő meg másnap megy, tehat akkor mostmar minden hetvege buli.

Gondolhatjatok nekem mennyi kedvem van, mikor itt van ez a kis cuki baba.

Valojaban azt szeretnem ha kozos hetvegi programok lennenek, nem pedig kulon kulon buli.

Ezt is mondtam mar millioszor.

Nem tudom mit tegyek, hogy ne az legyen a legfontosabb.

Ugy erzem nem fog rajonni, csak ha mar elveszitett minket.

2013. febr. 7. 23:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!