Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme szeretetet adni, ha nem akarom, hogy viszonozzák?

Figyelt kérdés

Szeretek adni az embereknek, mert azt akarom boldogok legyenek. Én saját magamnak viszont nem kérek semmit, nem vágyom arra, hogy szeressenek mások. Tulajdonképpen elég közömbös vagyok az emberekkel. nem kérek semmit.

Most egy jó barátom rávilágított arra, hogy szerinte ezzel végső soron csak bajt csinálok, mert akaratomon kívül becsapom az embereket. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy egy lány a jósszándékú, odaadó viselkedésem miatt lett szerelmes belém, és hitte azt, hogy én is szeretem őt. Nem tudom mit csináljak. A jó barátom szerint ideje lenne felelősséget vállalnom azokért az emberekért, akiket elhalmozok szerettel és jósággal. Máskülönben nagyobb fájdalmat okozok nekik, mint ha nem adnék nekik semmit... :/


2013. febr. 10. 10:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Elhalmozod szeretettel és jósággal? Ja, merthogy szerinted az benned van? Hűha!! Ez alsó hangon önzés, hazudozás magadnak és másoknak, képmutatás és az altruizmus megjátszása.

(Annak is kell kapnia, aki adni akar, ha te csak adsz, és nem kérsz semmit, akkor az sántít.)


Az emberek maguktól leszek boldogok vagy boldogtalanok. Ez minden embernek a maga választása - nem kell senkinek sem boldogságot adni, kívülről azt úgysem lehet.


Legelőször azonban MAGADNAK kéne megtalálnd azt, hogy miért játszod ezt az "önzetlen" megmentősdit, ezt az atyáskododósdit, amikor neked volna a legnagyobb szükséged arra, hogy megtanuld, mi a szeretet és a boldogság.


Szerintem szállj le a lányról. Vállald fel a tetteidért a felelősséget és ne okozz azzal nagyobb fájdalmat neki, hogy megjátszod azt, aki nem vagy. Mondd meg neki, hogy bocs, de nem szereted és ennyi. Kisírja magát, kiheveri, fiatal. De azt nemigen fogja kiheverni, ha te csikicsukizol vele, hazudozol neki éveken át, csak hogy "jaj, meg ne bátsam".

2013. febr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Értem én, hogy jót akarsz, valószínűleg nem vagy te rossz ember, de ezt a dolgot most elég ostobán kezeled, még ha akaratodon kívül is..

Romantikázol egy lánnyal, aki szeret téged, ajándékokat veszel neki, csak azért hogy ő addig a 15 percig örüljön, amíg rá nem jön, hogy igazából nem akarsz tőle semmit, csaj "jóindulatú" vagy? A tenyereden hordozod, aztán csodálkozol, hogy ő arra következtetett hogy tetszik neked?

Erről az jut eszembe, mikor 17 éves koromban nagyon bele voltam zúgva egy fiúba akivel összejöttem, majd elutaztam Münchenbe, és egyszerűen nem hívott fel. De egyáltalán nem. Teltek a napok és semmi. Teljesen kész voltam lelkileg, nem bírtam élvezni a nyaralás egyetlen percét sem, a néma telefonomat szorongattam nonstop. A lány pedig, akivel kinn voltam, egyszer a szomszéd szobából megcsörrentette. Mert azt akarta, hogy egy másodpercig örüljek. Aztán csodálkozott, hogy miért vagyok rá mérges..

Képzeld el, hogy odamész az utcán egy csöveshez, a kezébe adsz egy tányér forró húslevest, amit élvezettel elkezd enni, de akkor te egyszercsak kiveszed a kezéből, hogy igazából azt nem eheti meg, mert nem az övé, te csak látni akartad az örömet az arcán, de most már láttad, úgyhogy elég volt..

Na kábé ezt tudom párhuzamba hozni azzal, amit a lánnyal csinálsz. Bocsi, tudom hogy sz*rul hangzik, de ez van, tanulj belőle.

Legalábbis ha nem akarod, hogy a lány viszonozza, gondolom az azért van, mert nem érdeklődsz iránta. (Ha mégis tetszik a lány, és úgy nem vágysz viszonzásra, akkor mégnagyobb a baj.)

2013. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
66%
...Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél...
2013. febr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy ez oda-vissza dolog. Ha mindig csak adsz adsz és adsz magadból, és az égvilágon semmit sem fogadsz el előbb utóbb kiüresedsz.
2013. febr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Üresnek is érzem magam néha. :/ És vajon a lány nem önző? Szerintem csak a maga örömére gondol. Nem zavar ez, csak ne akarjon már rám függeszkedni. És hiába mondja, hogy mellette jobb lenne nekem is, mert - szerinte - megoldódnának a lelki problémáim, és ő csak együtt akar tölteni velem egy kis időt... mert ezek engem annyira nem izgatnak. Nem érdekel.
2013. febr. 10. 14:19
 16/23 anonim ***** válasza:
Ráadásul így csak játszol szegény lány érzéseivel. Önzőség, hogy te elárasztod mindennel mert szereted nézni ahogy örül, de közbe meg nem engeded hogy ő csináljon bármit is. ettől bűntudata lesz, ráadásul feleslegesen hitegeted. Olyan mintha megmutattad volna neki hogy te milyen egy csodálatos ember vagy, aztán most meg azt hogy "igen, ez az ember nem lehet a tiéd." ne szórakozz vele, és igaza van a barátodnak, ha már húztad az agyát vállald is a felelősséget és tisztázd a dolgokat.
2013. febr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"És vajon a lány nem önző? Szerintem csak a maga örömére gondol." - Azért, mert azzal akar lenni, akibe beleszeretett?

Voltál te már szerelmes?

2013. febr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szerinted csak a maga örömére gondol.

De ő azt mondja, neked is jó lenne.


Szerintem te azt akarod, hogy ráfoghasd, hogy önző, mert magadról már pontosan tudod, hogy az vagy.

De még ha csak a maga örömére gondol is: ő legalább nem szórakozik veled.

2013. febr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 yuda ***** válasza:

Nem tudom mennyire igaz amit írsz, nyilván te azt fogod mondani, hogy az. Tételezzük fel, hogy így van...

Tételezzük fel azt is, hogy a jótéteményeid -nevezzük ennek, -tárgyiasult formában vannak, kézzelfoghatóak és valóban nem akarsz senkit manipulálni vele.

Ha ez így van, akkor csináld névtelenül, titokban, vagy közvetítő által, hogy sose derüljön fény a kilétedre.

Ha a válaszomat nem fogadod el, akkor valami turpisság van a a dologban....

Egyébként nekem ott bukik meg a dolog, hogy aki segít másoknak, vagy szeretetből teszi, vagy bűntudatból és ezzel kompenzál.


Alapkiindulás, hogy mindenki abból tud adni, amije van. Amije nincs az embernek, abból világos, hogy adni sem tud.

Ha te lelki, anyagi segítséget tudsz adni emberek tucatjainak, akkor igencsak bővölködnöd kell főleg lelki, de anyagi értelemben is-viszont akkor nem lehetsz közömbös--szóval itt valamit nem tisztáztál magaddal, vagy annyira fiatal vagy, hogy azt sem tudod mit beszélsz és álszerényen fényezed magad.

2013. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, utolsó válaszod alapján, te egy önző , egoista ember vagy!

Még hogy a lány önző, és ne akarjon rád akaszkodni?? akkor ne hülyítsd!!!

2013. febr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!