Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme szeretetet adni, ha nem akarom, hogy viszonozzák?

Figyelt kérdés

Szeretek adni az embereknek, mert azt akarom boldogok legyenek. Én saját magamnak viszont nem kérek semmit, nem vágyom arra, hogy szeressenek mások. Tulajdonképpen elég közömbös vagyok az emberekkel. nem kérek semmit.

Most egy jó barátom rávilágított arra, hogy szerinte ezzel végső soron csak bajt csinálok, mert akaratomon kívül becsapom az embereket. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy egy lány a jósszándékú, odaadó viselkedésem miatt lett szerelmes belém, és hitte azt, hogy én is szeretem őt. Nem tudom mit csináljak. A jó barátom szerint ideje lenne felelősséget vállalnom azokért az emberekért, akiket elhalmozok szerettel és jósággal. Máskülönben nagyobb fájdalmat okozok nekik, mint ha nem adnék nekik semmit... :/


2013. febr. 10. 10:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Érdekes. Ha valakivel jót teszel és ő ezért beléd szeret, akkor nem téged szeret, hanem a cselekedeteidet.

Az viszont furcsa, hogy miért nem hagyod, hogy viszonozzák a dolgokat. Nem arra gondolok, hogy ha kedves vagy valakivel, akkor cserébe járnod kell vele. Ez baromság. Felelősséget sem értem miért kellene vállalni. Ha valakivel kedves vagyok, és ő megkedvel utána felelős leszek érte? Ez mekkora ökörség már? Mindenki csakis saját magért felelős. A többi már függőség.

Viszont érdekes, hogy ha te belül üresnek érzed magad, akkor mit adsz másoknak? Ennek semmi értelme.

2013. febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Egoista, álszent kis p@cs vagy az eddigi írásaid alapján. Nagyot akartál írni, de csak magad járatod le.

Egy olyan ember, aki közömbös mások iránt, nem adhat nekik semmi pozitívat...Legalábbis őszintén nem.

2013. febr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Hát, nem nagyon izgat, hogy mit gondolsz rólam.
2013. febr. 11. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!