Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gáz, ha a családom támogat? A...

Gáz, ha a családom támogat? A rokonok szerint nem kéne.

Figyelt kérdés

Összeköltöztem a barátommal 1,5 év után. Én még tanulok, ő 80.000 ft-ot keres.

Nekem utalnak a szüleim havi 50.000 ft-ot, de ez a rokonoknak nagyon nem tetszik, bár nem tudom, miért szólnak bele..


Ez tényleg gáz? Örülnek amúgy, hogy nem lakok otthon...


2013. febr. 13. 15:16
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Jól van, király, ha akarjátok írjátok még le legalább 100x :)
2013. febr. 13. 15:46
 12/30 anonim ***** válasza:
97%
Én mint szülő úgy gondolom a rokonaidnak azzal van a problémája, hogy kiskorúként külön élsz a szüleidtől. A soraidból legelőször azt hittem, hogy már nagykorú vagy. Persze nem gáz hogy támogatnak, elvégre a szüleid a gyámod viszont az már megint egy más tészta, hogy sokaknak úgy tűnik, hogy a szüleid így akarnak/akartak lepasszolni. Én speciál nem támogatnám, ha a 16 éves gyerekem külön akarna költözni!
2013. febr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
NEM ÉN AKARTAM!!!
2013. febr. 13. 15:57
 14/30 anonim ***** válasza:
95%

Az nem ciki, hogy támogatnak. Még csak az sem a ciki, hogy 16 évesen nem a szüleiddel élsz. (Lehet, hogy máshol tanulsz, és így jobb, mint a koliban, lehet, hogy otthon volt olyan gond, ami miatt így alakult. Nem gyakori, de ez még önmagában csak egy tény, amiről mit sem tudhatunk.)


Viszont baromi ciki, ahogy beszélsz. Ha külön élsz, külön intézed az ügyeid, akkor jóformán felnőtt hölgy vagy, és mégis leírsz ilyeneket, hogy "K*rvára semmi közöd ahhoz". Ez ciki. Gyerekes, primitív és ciki.

2013. febr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%

Miért gáz ha valaki 16 évesen külön lakik? Régen ilyen idős lányok már férjnél voltak meg gyerekük volt.

Amúgy szerintem nem gáz, hogy adnak pénzt, elvégre ha otthon laknál is el kellene tartaniuk és ha nem megterhelő nekik, akkor igenis adjanak.

Csak mi van akkor, ha véletlen szakítanál a pároddal? Hazamehetnél?

2013. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Sok gond felmerülhet, ami miatt külön élsz. Én is dolgoztam már ilyen idősen. Nehéz tud lenni az élet. Ez tény. A rokonoknak semmi közük ahhoz, hogy miből élsz és mit kapsz a szüleidtől. Ezért én ilyen jellegű kérdésekre nem adnék választ. Nem ilyen alpári stílusban, ahogy teszed, hanem mondjuk megráznám magam és nem csak elméletileg de gyakorlatilag is elkezdenék felnőttként viselkedni és csak annyit válaszolnék, hogy "köszönöm, jól vagyunk" és mennék tovább. A függetlenség azzal is jár, hogy nem vagy köteles beszélgetni másokkal. Köszönj el, csukd be az ajtót, vagy tedd le a telefont, és éld úgy az életed, ahogy neked jólesik! Mindig lesznek, akik beszólnak, most ezért, aztán a munkahely miatt, aztán a köv. suli miatt, aztán a gyerekvállalás miatt, túl korán, túl későn, miért így, miért nem úgy...és reggelig sorolhatnám. Senkinek semmi köze az életedhez (mellesleg nekünk sincs). Azt a részét fejleszd a személyiségednek (és szókincsednek) amelyik azt hivatott szolgálni, hogy meghúzd a határt a felszínes beszélgetés és a személyes témák kitárgyalása között!
2013. febr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
36%
Nem véleményezem a lakhatásodat, mert nem ez volt a kérdés. A kérdésre válaszolva, dehogyis gáz. A rokonoknak ehhez semmi köze. Sőt, ahhoz sincs közük, hogy miből éltek (ugye ezzel indult a dolog). Nem kell velük foglalkozni! Miért lenne furcsa, hogy egy 16 éves gyereket támogatnak a szülei? Ha otthon laknál, akkor is kerülnél ennyibe simán, kaja, rezsi, stb, mind összeadódna, szóval eléggé el vannak tájolva.
2013. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
81%
figyelve a stílusodat a rokonoknak lehet igazuk
2013. febr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem nem gáz, miért lenne az. A rokonok csak irigyek.
2013. febr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ezért szóltak a rokonok, hanem azért mert 16 évesen különélsz. Csak a kis buta agyaddal nem ezt fogtad fel.
2013. febr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!