Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gáz, ha a családom támogat? A...

Gáz, ha a családom támogat? A rokonok szerint nem kéne.

Figyelt kérdés

Összeköltöztem a barátommal 1,5 év után. Én még tanulok, ő 80.000 ft-ot keres.

Nekem utalnak a szüleim havi 50.000 ft-ot, de ez a rokonoknak nagyon nem tetszik, bár nem tudom, miért szólnak bele..


Ez tényleg gáz? Örülnek amúgy, hogy nem lakok otthon...


2013. febr. 13. 15:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
26%

Nem gáz, hogy támogatnak és az sem gáz, hogy 16 évesen költöztél el. Nekem több osztálytársam is volt, akik 16-17 évesen összeköltöztek a párjukkal a saját lakásukba és azóta is ott élnek.

Szerintem az a normális, ha a család támogatja a gyereket, persze csak akkor, hogyha nélkülözés nélkül megteheti. Itt a gyakorin inkább azt várják el a hozzászólók többségben, hogy a gyerek fizessen haza és egy r*hadt élősködő dög, hogyha el meri 18-20 évesen tartattni magát. Annyira rosszindulatú sok ember. Keserű a szőlő, hogy míg másoknál nincs anyagi válság, addig nekik meg kell szenvedni minden forintért és ez bosszantja őket. De ezt el kell fogadni, mert soha nem lesz egyenlőség a Földön, nem is volt, amióta van tulajdon.

A rokonaidat is az zavarhatja, hogy a szüleid megtehetik, hogy támogatnak és persze gondolom a korod miatt sem tartják normálisnak a dolgot. De hát mégis mi a franc közük van hozzá? Semmi. Így ne is rágd magad ezen, hogy mit mondanak, volt oka a költözésednek, így alakult, ez van.


21L

2013. febr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
52%

Az a gáz, hogy a rokonaidnak beleszólást adsz abba, amihez semmi közük sincsen. Mi közük van ahhoz, hogy te kivel élsz, ki támogat és mennyivel? Nem is kéne tudniuk róla!


És inkáb az a gáz, hogy a szüleid örülnek, hogy nem laksz otthon...az már gáz. Utalják a lóvét, de ne is lássanak? :(

2013. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
92%

Az nem ciki, hogy segítenek a szüleid, de azért az objektivitás kedvéért érdemes lenne tudni, hogy egy 16 éves gyakorlatilag GYEREK, MIÉRT költözik el otthonról?


Engem is segítenek a szüleim, mi is nem rég költöztünk össze a párommal, munkát keresek.


CSak röpke 7 évvel idősebb vagyok Nálad.


Az, ahogy beszélsz, és a stílus amit megengedsz magadnak, na az a ciki és az a primitív...:(

2013. febr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Gáz ha a gyerek elég nagy a költözéshez akkor a saját eltartásáról is gondoskodjon. Szóval igen gáz.
2013. febr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Csak irigyek.
2013. febr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
25! Mégis mire lennének irigyek? ugyanmár...
2013. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
85%

Mi a bánatra lehet irigykedni, egy eltartott gyerekre? Mit tett ő le az asztalra fejtsd már ki mire vagyok irigy?

Pofámról leszakadt volna a bőr ha 16. évesen összeálltam volna valakivel.

2013. febr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Először én is azt hittem, idősebb vagy, úgy nem lenne furcsa.


Így viszont eléggé az, mert otthon lenne a helyed. Ha a szüleid adnak pénzt, eltartanak, akkor gondolom, nem rossz a kapcsolatotok, de akkor minden költöztél oda egy pasashoz?

2013. febr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
2013. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
62%

Én 16 évesen az öcsémmel költöztem el otthonról, mert háború volt. Ő 14 volt akkor. Anyánk őrizte a házat otthon, mi meg Magyarországra jöttünk. Itt jártunk középsuliba.

Hát nem mondom, hogy az elején nem voltak gondok. (az első főzés nem alakult túl jól) De mi két gyerek voltunk, akikben megbíztak, és mind a ketten lediplomáztunk egyetemen. Végig a szüleink támogattak bennünket anyagilag, és senki nem talált benne semmi cikit, inkább megbecsülést kaptunk, meg némi féltést.


Simán eljártunk minden nap iskolába, semmi gond nem volt ebből a szempontból soha. Mondjuk étkezhettünk volna változatosabban, ,meg ilyen különórákra nem jártunk, de akkor nem is éreztem, hogy szükség lenne rá.

2013. febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!