Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy a baj. Szerintem butaságo...

Nagy a baj. Szerintem butaságot csináltam. Vélemények?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz korszakomon vagyok túl.

Másfél évvel ezelőtt anyukámról megtudtam, hogy megcsalja apukámat. Anyukám rokona ráadásul facebookon bíztatta, hogy ne törődjön apukámmal stb. Én 18 éves fejjel ráírtam a rokonra hogy állítsa le magát stb. Hála az égnek sikerült magamra haragítanom sok családtagot ezzel a művelettel, pedig csak jót akartam de már akkor megbántam mikor beírtam neki.

Ezután nem állt meg a történet, 1 évvel ezelőtt anyukámnak irogatott egy pasi, már nagyon durva dolgokat. (elég durva, hogy már így gondolkodom) de tuti kihasználta volna anyukám mert szerintem csak arra kellett neki. Ráírtam a csávóra, elküldtem, kértem állítsa le magát. Erre fél évre rajtakaptam anyukám egy megint másik férfival a 4. szomszéddal ahogy smárolnak. ők persze nemláttak. A férfire ráírtam a konfliktus elkerülése végett hogy nagyon messziről kerülje el a családom.

Nah és itt a vége a történetnek, kb 2 hónapja teszek rá ki mit csinál, hidegen hagy. Csak most azzal kell szembenéznem, hogy faluban lakunk mindenki ismer mindenkit és kibukott a dolog hogy één a nagy szamár anyám pasijait kergetem. Ez számomra olyan égő dolog, hogy legszivesebben azonnal elmennék valami kvamesszi városba és törölném magam minden szociális weboldalról.


Várom a véleményeket ezzel a dologgal kapcsolatban.

Tippeket, hogy szerintetek vérciki ez a dolog, hogy apám miatt elzavartam őket?



2013. febr. 13. 20:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
38%
Anyád egy gerinctelen ócska ribanc, az ország szánalmas, tehetségtelen alkoholista csőcselék gyűjtőhelye-->KÜLFÖLD!
2013. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok választ!

(sajna lemaradt az elejéről, hogy perpill 19 éves vagyok és fiú)


amugy már hidegen hagy az egész... nemfogom a 20 as éveim elejét azzal tölteni, hogy ezen agyaljak. csak apukámat sajnlom ez ügyben, de őt sem kell félteni (nem megcsalásos témában) csak elegem van abból, hogy miatta rákényszerülök arra, hogy ne mondjak igazat valami téren.. nemhangzik hű de nagy kihívásnak, csak eljön az ember életében egy változó kor, (21) amikor szeretne végre új szokásokat/dolgokat bevinni az életébe, tiszta lappal indítani minden téren. hát ez most nemjött össze. hála az égnek a fiatalság fülébe is eljutott ez a hír amit tettem szóval már kalap kabát irány london vagy valami... visznont külső befolyás hatására sem fogom megutálni a szüleimet csak felhúz, hogy most ez rámpecsételődött pedig ezelőtt igen csak éltem a faluban és kb sok emberrel jóba voltam.


nos lényegében ennyi, illetve igaza volt az egyik pszichológusnak, hogy ez a tett amit az én kedves édesanyám tett, kihathat a szexuális életemre stb.


ezzel kapcsolatban várok még tippeket, hogy hogyan sz*rhatom le az egészet, hogyan dolgozhatom fel, mit tegyek.

2013. febr. 14. 13:28
 13/16 A kérdező kommentje:

előttem szólóval pedig egyet értek, hála a sok szűk látókörű "növendéknek" már régebben elhatároztam, hogy külföldre megyek csak még tanulok tanulok tanulok pár évig utána pedig lelépek.


többnek érzem magam ettől, hogy ilyenekkel éljek itt együtt a faluban. mindenki szűk látókörű csak az ilyen dolgokkal foglalkoznak.

munkavállalási szokásukról pedig nem is beszélek... karrier semmi. nade mindegy nem erre akartam kilyukadni.

2013. febr. 14. 13:33
 14/16 anonim ***** válasza:

Valóban anyukád "hülyeségén" muszáj lesz túllépned, mert teljesen tehetetlen vagy ellene. Úgyis csinálni fogja tovább, mert láthatóan nem érdekli más véleménye. Speciel a tied úgy tűnik egyáltalán nem. A falu meg mintha még mellette állna?

Ez egy kicsit fura. Mert a megcsalás inkább botránkozást szokott kiváltani, mintsem együttérzést, de lehet, hogy ezt rosszul értelmeztem.

Szóval, igen tényleg a saját kis életedre kell koncentrálnod, és terveket kovácsolnod, hogy tudjál önálló életet kezdeni. Ahogy írsz én úgy látom te egyáltalán nem vagy egy elveszett emberke, vannak ambícióid, és nem a sodródom az eseményekkel tipus vagy. Hanem képes vagy rá, hogy önállóan tegyél magadért. Ez egy nagy erény, mert nagyon sokan vannak, akik mindig másoktól (a te korodban -sőt még akár 30-40 között is- a szüleiktől) várják a megoldást.

Drukkolok hogy minden rendben alakuljon körülötted, és elérd a céljaidat.

Egy a fontos, apránként haladj, ne tűzz ki adott pillanatban megvalósíthatatlan dolgokat magad elé. A megvalósíthatatlannak tűnőknek is meg van a helyük, de azokat több lépésben kell majd elérned.

2013. febr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az egész sztorit megúszhattad volna, ha nem idegenekre "írogatsz rá", hanem veszed a fáradtságot, hogy anyáddal beszélj négyszemközt. Mármint abban az esetben, ha komolyan úgy gondoltad, hogy neked ebbe mindenképpen bele kell szólnod, és apád helyett kell figyelmeztetned anyádat, hogy férjnél van. Lehet, hogy számára is tanulságosabb lett volna, + nem röhögne rajtatok a falu. A közösségi oldalakat nem a családi konfliktusok megoldására kell használni, főleg nem ilyenekre.

A vérciki az, hogy:

1. fogalmad sincs miért élnek így a szüleid,

2. úgy avatkoztál bele a dolgukba, hogy semmit nem oldottál meg,

3. sikerült pletykatémává tenned a szüleid magánéletét,

4. ezek után te vagy megsértve, hogy rajtad röhögnek.

2013. febr. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nos, amit megtörtent, az megtörtent. Azon mar nem lehet valtoztatni. De egy tapasztalattal gazdagabb lettel. Mi, gyerekek nem felelünk a szüleink erkölcsi eleteert. Ök akartak egy par lenni, összehazasodni, gyereket nevelni. Minden ember sajat maga dönthet arrol, hogy hogyan akar elni. A jog is sokat valtozott az elmult evekben. Ha az egyik hazasfel felrelep, ``csak`` a tarsadalom rosszallasaval szembesül. A tarsadalomba beleertem a csaladot is, a gyerekeket, a ferjet. Szemmel lathatoan csökkent az edesapad szexualis erdeklödese az edesanyad irant. Eppen ezert türi az apad az anyad kalandjait. Ugy lehet vele az apad, hogy majd megnyugszik az anyad, elmulik ez, mint a natha, es valoszinüleg igaza is van. A tanacsom az, hogy koncentralj magadra. A faluban majd elfelejtik a dolgot. (Mihelyst egy uj beszedtema/pletyka adodik.) Vegezd el a sulit, amit most csinalsz, es menj külföldre, ha ehhez van kedved. Annak idejen magam is ezt tettem, nem bantam meg. Nemcsak nyitottabb lettem, hanem jobban megertettem a massagot, es nem itelkeztem masok felett.
2013. febr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!