Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted, hogy tudnék könnyeb...

Szerinted, hogy tudnék könnyebben együttélni ezzel a dologgal?

Figyelt kérdés

A férjem motorozik! Ezt én elég nehezen viselem. Már most kezd gyomoridegem lenni, hogy tavasszal kezdődik a "szezon":(


Az a nagy gond, hogy elég örült módon motoroznak.

Szoktak menni a Hungaroringre is és amit ott levágnak az csak "játék". Néha kimennek pár napra Németországba aztán ott az Autobahn-on ilyen 280-300-as tempóban mennek a forgalomban. Meg ilyen 200-al úgy szlalomoznak a csúcsforgalomba, hogy az hajmeresztő.

Szoktak ilyen motorra szerelhető kamerákkal videókat csinálni és már meg se merem őket nézni. Volt, hogy két kamion között szerintem nem volt egy méter különbség aztán közöttük mentek el 260-al. Meg hasonló hajmeresztő dolgok:( Néha mikor megnézek egy-egy ilyen videót szó szerint leizzadok közben.


Mikor elmegy motorozni (ez jó időben minimum minden szombat, vasárnap) akkor míg hazanem ér én szinte remegve várom, hogy hazaérjen. Minden percben arra gondolok, hogy vajon mikor történik vele valami.


A balesetekből se tanul. A lábában már szinte több vas van mint csont:(, meg a barátainak is voltak komoly balesetei. Volt több olyan barátja aki a szeme láttára halt meg. De ezek abszolút nem ijesztik el.


Múltkor kérdeztem tőle, hogy nem fél-e, hogy meghal motorozás közben. Erre azt mondja "ámen" meg hozzá tette, hogy ne aggódjak írt végrendeletet én öröklök mindent. Tiszta hülye. Azzal is számol, hogy meghal és nem érdekli.


Amúgy meg sem ő sem a barátai nem ilyen "suhanc hülye gyerekek". A hétköznapokban minden felelősségteljes komoly emberek. Vállalkozok többnyire, de van köztünk például ügyvéd is. Csak hétvégére "bolondulnak" meg.


Mit kezdhetnék a helyzettel? Annyira rossz ez a folyamatos félelemben élés. Már rettegek a tavasztól:(

Hogy könnyíthetnék a helyzetemen?


2013. febr. 15. 19:06
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
80%

kérdező, mégis milyen válaszokat vársz? részedről teljesen jogos, hogy aggódsz, ki ne tenné? a férjed viszont önző, gyerekes, és felelőtlen. nem érdekes, hogy milyen a hétköznapokban, ha hétvégén nem csak a saját, hanem mások testi és lelki épségét is veszélyezteti. azért lelki, mert téged is tönkretesz azzal, hogy folyton aggódsz érte (jogosan). azt nem mondtad, hogy van-e gyereketek, de ha lenne (vagy lesz), akkor képes volna a saját életét kockára tenni úgy, hogy tudja, otthon egy család aggódik érte, és ha vele történik valami, őket emészti a gyász? vagy ha teszem azt, lecsukják a szabálytalanságaiért, akkor mi lesz az otthoniakkal, éljenek meg, ahogy tudnak?

az ilyen ember végtelenül önző. a TE érdekedben, a TE testi-lelki épségedet IS szem előtt kell tartania, hiszen elköteleződtetek egymás mellett. ráadásul az ilyen fajta ember ún. "adrenalinfüggő", tehát ha nem motorozna, akkor repülőkből ugrálna ki, extrém sportokat űzne, stb. a lényeg, hogy képtelen volna olyan életet élni, ahol nem teszi kockára a testi épségét.

ha neked ez nem fekszik, nincs más választás, ott kell hagyni. változni nem fog. és ha már ő nem gondol rád, legalább te gondolj magadra, vagy a jövendő családodra. kitennéd a gyerekeidet minden hétvégén annak, hogy hopp, lehet apu nem jön haza többet? na ugye.

2013. febr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%
Van gyereketek? Több ismerősünk is, akkor komolyodott meg motorozást illetően, amikor gyerekük lett. Sajnos neki a motorozás akkora szerelem, mint te, ezért könnyen nem fogja feladni. Én adnék neki ultimátumot, hogy ok a pályán, de forgalomban ne. Még Talmácsi is mondta egyszer, hogy pályán kIvül ő nem menne speed motorral, mert nem akar meghalni.
2013. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
86%
A férjed önző és bizony "suhanc hülyegyerek". Bocs, nem tudom másképp írni. Ha valaki 300-al száguldozik kamionok közt, az minimum "nem normális". Igazából csinálni semmit nem tudsz, vagy megszoksz vagy megszöksz ennyi. Nyilván nem fogja abbahagyni, mert semmi nem volt rá olyan hatással (még a barátai halála sem), hogy abbahagyja vagy legalábbis normális keretek közé terelje a szenvedélyét. Ilyen volt akkor is, mielőtt megismerkedtetek?
2013. febr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

"Van gyereketek?"

Nincs még gyerekünk, de majd szeretnénk!


"A férjed önző és bizony "suhanc hülyegyerek". Bocs, nem tudom másképp írni. Ha valaki 300-al száguldozik kamionok közt, az minimum "nem normális"."


Nem, nem suhanc hülyegyerek! Viszont nem is normális ezt természetesen el ismerem:)


"Ilyen volt akkor is, mielőtt megismerkedtetek?"

Mindig is motorozott. Legalábbis mióta ismerem igen. Meg már jóval előtte elkezdte.

Persze nem mindig ilyen módon. Szép fokozatosan. Egyre ügyesebb lett, egyre nagyobb rutinja lett és így egyre hajmeresztőbb dolgokat csinált egyre hajmeresztőbb sebességen.

Meg így lettek a motorjai is egyre erősebbek. Mára már a gyári Hayabusa sem elég erős neki. Turbot rakott rá.

Most is épp az egyik barátjánál van. A barátja motorjára szerelik fel a turbot.


Bocs, hogy nem reagálok minden kérdésre. De később fogok, legalábbis igyekezni fogok:)

2013. febr. 15. 20:13
 15/50 anonim ***** válasza:
34%

Akkor készülj fel lelkileg erre, hogy könnyebb legyen majd elviselni, ha jön a telefonhívás:


[link]

2013. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
66%

Nekem vannak száguldás imádó motoros ismerőseim, de azok nem ilyen felelőtlenek. Én teljesen megértem és átérzem, ha valakinek ez a hobbija, az élete. Viszont lehet ésszel is csinálni.

Még anno volt egy nőismerősöm, motorosboltjuk is volt, na annak volt ilyen a férje. Viccelődött férfiasan, a csajon látszott, hogy remeg az idegtől, de nem tett semmit.

Amikor valaki a különválást tanácsolta, hasonlóan arrogánsra vette a figurát, mint a Kérdező. Ezért nem értem, minek tesz fel kérdést.

2013. febr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%

Tehát: ő soha nem fogja ezt feladni, arra mérget vehetsz.

Vannak ilyen embertipusok és kész.

2013. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%
Beszéltél már vele erről? Hogy ez téged mennyire aggaszt? Hogy mennyire félted? Gyereketek van? Mert akkor arról is bezsélhettek, hogy neki szüksége van az apjára. Sztem beszéljetek. Hátha segít.
2013. febr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, úgy látom inkább dicsekszel a férjed nagy hőstetteivel, mint panaszkodsz miattuk.

Te kérdeztél valamit, és azt mondod, hogy be lehet fogni, ha olyat írnak ami nem tetszik. Szép. Volt egy kérdés, már nem emlékszem pontosan melyik, de a kérdező ugyanígy aggódott a párjáért, aki ugyanígy semmibe vette a kérdező érzéseit. Nos, a kérdés óta balesetet szenvedett és kómában van, sosem fog felépülni. Ez az ember sajnos nem szeret téged , kizárólag saját magát. És ha te ennek a hülyének szülsz gyereket, te ugyanolyan hülye vagy.

2013. febr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
44%
Ja bocs, a gyerekes választ nem olvastam.
2013. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!