Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hát nem szánalmas?

Senior24 kérdése:

Hát nem szánalmas?

Figyelt kérdés

Sok szülő azt hiszi h ha megszülte a gyereket akkor a gyereknek kuss a neve,főleg ha föz mos takarit rá.Bele sem gondolnak abba h milyen mentális fájdalmat okoznak a gyereknek azzal h játszák a tévedhetetlen anyukát,aki felveszi a szemellenzőt,és inkább kiveri a hisztit az egész családban,inkább összeveszik az egész családdal és inkább végignézi a h gyereke sir,mert tapló paraszt módon viselkednek vele,de ö nem fogja bevallani h tévedett ha megdöglik sem.És ök beszélnek szánalomról?

Szól a mondás h tévedni emberi dolog.Hát üzenem a kedves modern androidfüggö tévedhetetlen anyuciknak,akiket minden percben ki lehetne javitani annyit tévednek,h semmivel sem lesznek kevesebbek hogyha azt mondják a gyerekeikek h "sajnálom,neharagudj,tévedtem,igazad van,bevallom stb.Tudom h ezek a gesztusok és szavak attol a pillanattol kezdve ki van belőletek kódolva,miháncs anyucik lettetek,de sokkal jobban becsülendőbb az ilyen szülő,mint az aki eljátsza minden áron h ő tévedhetetlen,meg szuperanyuka,mindent tud és csak neki van igaza,mindenki más hülye,aki kivételt tesz a gyereke és a gyereke között,amit persze nagyivben le is tagad,miközben a tettei meg pont az ellenkezőjét mutatják.

Stb.Stb.Stb.

És ha valaki szembesiti öket a k'rva nagy igazsággal meg azzal amit müvel a gyerekivel meg a családjával,akkor meg ő van megsértődve és ha agyonvered sem fog bocsánatot képzelni a szülői büszkeségtől és egoizmustol kicsattano anyuka.

Ezeket csak azoknak üzenem akikre igaz!!!



2013. febr. 20. 12:58
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

nem lehetséges h nem látod át a helyzetet és csak a saját sértődöttségeddel törődsz???

nem egy konkrét esetről írsz hanem fröcsög belőled a rosszindulat és általánosságban beszélsz az anyákról

mi lenne ha elsőre a saját viselkedésedet vizsgálnád meg : vajon mindent megteszek h a szüleimmel a kapcsolom jó legyen vagy provokálom a veszekedést vitás (esetleg csak azzal h egy egyszerű kérést dacból nem teljesítesz)


elég sok esetben kiderül h nem Anyukával van a baj hanem a csemetével csak a csemete a saját tinikorlátain nem tud átlépni és mindenért a szüleit okolja


gyermekvédelmis 3 gyerekes anyuka :-)



Idefigyelj te gyermekvédelmis 3 gyerekes anyuka!!!

Te ennyire hülye vagy vagy puskázod?

Olvasd csak el a kommentek nagy részét!Milyen érdekes h szinte mindenki talékozott ilyen esettel csak te nem!Akkor ök is hülyék?Mindig van egy hülye,aki azt sem tudja h mi a szitu de már jön pofázni 500 km-ről h ezt igy azt meg ugy kell csinálni,mint te.Különben is,ha egy gyerek csinál valami rosszat az szerinted csak az ö hibája?És 3 gyerked van?Sajnálom öket!Mert bárki bármi rosszat mert mondani az anyukák idiota csoporjára?Én még ilyent nem is hallottam h a szülő nem tehet semmiről,az igaz ha társadalom is neveli a gyereket de ebbe ti is beleszolhattok,vagyis rajtatok is mulik.Érdekes akkor honnan vannak olyan gyerekek akik tudják h hogyan kell viselkedni?Pedig ebben a társadalomban élnek!!Amit inkább had ne jellemezzek!!A szülő az ártatlan a gyerek meg 100%-ban hibás?Elmondom neked van egy ismerősöm akik ebben dolgozik,ráadásul pszichiáter és látta a kiirásod és el volt hülve!

Ez az egyik!

A másik.Ide figyelj,te tudod h én miben nöttem fel??????Elmondom neked h ha elmesélném kikerekedne a szemed amit persze nem mutatnál ki mert te is játszanád a tévedhetetlen tökéletes mindenttudó anyucit!!Olyanban nöttem fel amit te el sem tudsz képzelni,ha te már éltél teljes leki és testi terrorizmusban,ahol elég gyakran voltak kint a rendőrök.Minden nap az életemért és a kistesoim életéért küzdöttem,csak azért mert a kedves szülő nem birt magával és máshoz nem értett csak a piáláshoz meg terrorizáláshoz.Nem akarom részletezni de nem egyszer akart engem faterom megölni!!!5 éves voltam amikor anyucim azt mondta h lemegy a boltba és mindjárt jön.Azóta is jön.Faterom mindent eljátszott velünk amit el tudsz képzelni!Az h "tönkreteszem az életeteket amiért megszülettetek és mindent meg teszek azért h soha semmire ne vigyétek és h belétek rugjanak az utcán" meg a "fogd be a pofád mert te csak ugy jöttél" meg hasonlók ezek minden naposak voltak.Ha csak ezek lettek volna!!!De itt kevesebbek voltak a szavak mint a tettek!!Bármikor kékfény c müsorba illettek volna.

És mindez 6 éves korom óta amikor muterom lelépett de elmondom h 6 éves korom elött is voltak ilyenek.

Neked fogalmad sincs h milyen károkat okoz mentálisan az h ha szülő igy viselkedik!Persze h véded az anyukákat.És azért is irtál erre mert ugy érezted h téged bántalak vele,pedig azt sem tudod h ki vagyok és énsem tudom h ki vagy.De egyből reagáltál.Igazábol h ha azt irtam volna ki h a lopás bün akkor valoszinüleg egy igazi tolvaj is kommentezett volna rögtön h ez nem igaz!!

TUDOD A TISZTELET AZ NEM KORRAL JÁR!!!!!eZT MIKOR AKARJÁTOK KEDVES SZUPERHŐ ANYUKÁK ÁS APUKÁK FELFOGNI.JA ÉS SZÓL A NYUGDÍJASOKNAK IS!Elmondom h lehet megvetni és utálni egy felnöttet és lehet tisztelni egy gyereket is!!!Ez mind attól függ h hogyan viselkedtek kedves hatalmukat fitoktató kedves szülők!!!Szóval nem kell jönni azzal h mert fözök mosok takaritok rád.Télleg?És ha gyerket akartál akkor ez nem evidens hogy legalább életben tartod egy ideig amig ö nem lesz képes dolgozni?Ha meg nem akartál gyereket akkor meg fogd be a p'fád,elég nagy voltál voltatok h tudjátok h hogyan is jön létre egy baba!Jogotok van de felelösségetek az már nincs igaz?Tipikus szülő!!!!

A másik!!Amit feljebb irtam h miket mondtak nekünk és miket csináltak,és persze nem csak én vagyok ezzel egyedül mert nagyon sok helyen van hasonló,örüljenek az ilyen kis szülők h ilyen tettért cserébe nem k'rtam őket ugy p'fán h rétrepedjen a feje!!!

Az ilyenekt falhoz állitanám és lelőném mint egy kutyát!!!Ezt érdemli az ilyen!!!

Azt hiszitek h aha föztök mostok takaritotok akkor megvan a jogotok ahhoz h bármilyen mocskos szemét módon bánjatok egy gyerekkel,mitsem törődve azzal h ez hogyan hat mentálisan rá?Aztán ha kiderül h gond van a gyerek lelkivilágával akkor meg azt sem tudjátok h miért,terelitek a témát,nem kivántok nyilatkozni,ti vagytok megsértődve és még nektek áll feljebb?Akkor már nincs felelősség igaz?


És hidd el nem értek félre semmit.Tudod számtalan de számtalan olyan ember van aki hasonlokat él meg mint em beszélve arról h milyen mocskos szemét undorító módon tudtok különbséget tenni a gyereketek meg a gyereketek között.Aztán ha elmondja ygerek h ez neki fáj,ha kész tények elé vagytok állitva,akkor meg brilliáns módon tudjátok h a ti leki terrorotok miatt hogyan érezze még a GYEREK saját magát szemétnek!!!NAgyon tudjátok!!Vagy a máasik viselkedés h besértődtök,ugy csináltok mintha nem hallanátok,hülyének néztek,mondván h nem tudjátok h miről beszélünk,inkább családi perpatvart csináltok de nem ismeritek el h tévedtetek.Végig nézitek h a szemét viselkedéstek miatt hogyan sir a gyerek a szemetek láttára,de nem valljátok be h nincs igazatok!!És ti beszéltek szánalomról?

Egész nap gürizik nektek az ember,lesi minden parancsotokat h mikor mit kell csinálni és ezen kivül tényleg mindig csak olyan dolgot csinálni ami a ti érdeketeket is szolgálja,és tényleg csak olyan dolgot csinálni ami a ti érdeketek,és cserébe ilyen módon kell viselkedni.Játszani a tévedhetetlen szemellenző csőlátású mindentudó szuperanyukát?

Az tény h a "kérlek szépen" meg a köszönöm" az ki van belöletek kódolva,nagyrészetekből,tisztelet a kivételeknek!,miháncs anyukák lesztek!!De ha nektek esik valami rosszul akkor meg hiszti,meg besértődés!!

Szerintem agyilag sem stimmel az ilyen anyukáknál valami!!!!!!És az h a különbségtételnek milyen szemmel jol látható jelei vannak amiket ti anyukák nem ismertek el mert olyan kis szánalmas szemét hülyének néző k'öcsögök vagytok,azt inkább had ne mondjam el!!!!!!!Mert elég durva!!És ha nem büntetnák az álltkinzást,már rég felrugnám az ilyneket,mert MEGÉRDEMELNÉK!!!

Ugyhogy mielőtt a a kedves anyukák(akik szerint ök nem emberek,mert ők sosem tévednek ahogy mondani szokták,pedig hangzik a mondás h tévedni emberi dolog,na mindegy)táborát véded,nektek is el kéne gondokodni h hogyan is viselkedtek a gyerekek elött,h milyen példát mutattok elöttük,mert ahogyan bánik az ember a gyerekeivel ugy bánik másokkal is,és amilyen a saját gyerekével,olyan kis......ö maga is!!!

Egy ilyen szakmában dolgozó embertől hallotam,aki professzor,hogy NEM MINDEN SZÜLŐNEK VALÓ GYEREK!

Hallottam olyant is h szegény gyerek be volt csikva a szobájába mert kint a kedves felnőttek fenhangon iszogattak meg cigiztek,részegen,és a gyerek ki mert menni wc-re pisilni meg inni,mert szerencsétlen órákig volt a jol fütött szobában és szinte agyonverték h hogy merte zavarni a felnöttek társaságát!

Üzenem az ilyen kis p'tkányoknak h titeket addig kéne ütni amik szuszogtok aztán odadobni a kutyáknak!!!

2013. febr. 22. 11:39
 22/31 A kérdező kommentje:

Lesz'rom h Jókai regényt irok!


A gyereket pelenkás korától kell nevelni. Olyanná neveled a gyereket, amilyen te vagy. Hiszen a nevelés abból áll, hogy a személyiségedet, a szokásaidat, a saját nézeteidet adod tovább a mindennapokban is. Ebben nő fel baba kora óta. És ezután jön még a java. A saját személyisége. A rajtad kívülálló események sorozata.

Szeresd, de ne kényeztesd el, mutass magad jó példát, de ne idomítsd, gondját- baját ki ne nevesd, légy a leggyengédebb támogatója, de szoktasd a korához illő önállóságra, felelősségvállalásra.

És ha ez az egész nagyon nem megy, soha el ne keseredj, kezdd el újra, kicsit másképp. :)

A nevelés nem úgy megy ha baj van akkor nevelünk. A nevelés fö elve hogy következetesek vagyunk már az elsö perctöl kezdve.

Nevelni 11-12 éves korig lehet ezek után már igazából a meglévö értékeket lehet csak formálni, de nevelni már nem lehet.

Az egyik leglényegesebb dolog, hogy legyenek határok a gyereknek, de ezek se túl szorosak és se túl lazák ne legyenek. A másik fontos, hogy az agreszivitásnak teret adni. vagy is a gyerekek többsége agresszív ami teljesen normális és teret kell adni ennek levezetésére, pl ha dobálja a játékait azzal semmi baj nincsen.


Akkor ki a hibás te tudatlan szerencsétlen id'óta?Akkor rajtad nem múlik semmi?Akkor ti sosem vagytok hibásak?Te is csak ember vagy és nem Isten mint ahogy azt a szülők többsége gondolja!Ugy uralkodsz a gyereken és ugy teszed tönkre az életét ahogy neked kedved szottyan?Hát g'cire de elvagy tévedve!!

ENNYIT A SZÜLŐRŐL!!!!!

2013. febr. 22. 12:15
 23/31 okoska31 ***** válasza:

KérdezŐ:


azért egy kicsit finomíthatnál. Értem én, hogy elképesztő indulat van benned (mondjuk azt nem értem, hogy miközben az anyákra írsz véleményt, Nálatok apád volt az, aki a problémás (ha eltekintünk a lelépő anyádtól...), de tényleg nem minden szülő ilyen.

Én sem. És az én szüleim, a nagyszüleim, sőt, a barátaim, ismerőseim szülei közül sem tudok egy olyat így hirtelen, akinél a gyereknek kuss lett volna a neve. Olyat igen, ahol a karriert a gyerekek elé helyezte a szülő, és ott nem volt...


Egy tanulságot tudsz levonni belőle - nevezetesen azt, hogy TE ne ilyen szülő legyél. A múltat megváltoztatni már nem tudod, és majd ha kellő idő eltelt, talán meg tudsz bocsátani, bocsánat kérés nélkül is (már, hogy a szülő kérne Tőled.)


Ha még együtt laksz a faterral, akkor valahogy próbáljátok meg tesóiddal együtt is rendezni a dolgokat - persze egy iszákos apával elég nehéz szót érteni (gondolom csak, nem próbáltam szerencsére).


Aztán majd csak elköltöztök. (vagy a fater....)

2013. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 okoska31 ***** válasza:

16-os: Te, ez működött valaha? (barátomnál akarok aludni).


Ha engem a gyerek ennyire ostobának nézne, hogy nem látok át a szitán - eléggé el lennék keseredve, hogy valamit jól eltoltam a nevelésben.


Annyira, de annyira gyenge próbálkozás.


Normális szülő-gyerek viszonyban biztosan nem kell ilyet produkálni - csak megmondani a frankót. egy értelmes szülő (akkor is, ha félti a gyerekét) pontosan tudja, hogy mindig mindenre nem lehet nemet mondani, mert akkor olyat is akarni fog dacból a gyerek, ami egyébként eszébe sem jutna...

2013. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 okoska31 ***** válasza:

17-es ( gyermekvédelmis)


Nekem csak az jutott eszembe, nyilván kaptál a kérdezőtől, hogy érdekes gyermekvédelmis vagy, aki kapásból a gyerek felelősségét keresi....


Ez nekem úgy tűnik, mintha nem hinnéd el, amit egy gyerek állít (sajátjaidat kivéve). Pedig sokszor előbb megmondja egy gyerek az igazat, mint egy szülő....


Kérdező, légy szíves ebbe ne kapaszkodj bele, ennek a fórumnak nem az összeveszés a célja...:)


Ha megengedsz 17-es (gyermekvédelmis anyuka) egy tanácsot egy teljesen más szektorban dolgozó, de gyakorló apukától - a gyerek verziójával is törődj, és ne az legyen a kiindulási állapot, hogy biztosan lázad....

2013. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Én,ha olyan pozícióban lennék,törvénybe iktatnám,hogy gyerekvállalás előtt kötelező legyen egy pszichológiai alkalmassági vizsga, hiszen ez egy hatalmas felelősség és néhányan úgy vállalnak gyereket,hogy még egy állatról sem tudnak megfelelően gondoskodni(vagy akár önmagukról sem).A felelősséget hírből sem ismerik,aztán a gyerek issza meg a levét,mert,aki ilyen családból jön,annak később több esélye van arra,hogy a felgyűlt stresszt majd máson vezesse le,vagy önmaga ellen fordítsa..Nem véletlen,hogy a családi minta öröklődik,anyám ugyanolyan rossz anya volt velem,mint,ahogy vele az ő anyja és így tovább.Nekem ezért nem lesz gyerekem soha,mert tudom,hogy nincs előttem olyan jó példa,amit követhetnék és nem lehet egy gyereket folyton tudatosan nevelni,vannak helyzetek,amikor egy szülő is besokall és akkor aztán előveszi a régi "jól bevált" mintát!
2013. febr. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Pontosan!!Teljesen igazad van és utolsónak is!!!

_Gyermekvédelmis anyuci? :D :D :Dem a gyerek büne az a saját büne!!

Édes Istenem!A másik h te engem csak ne csititgass!Látod,te is olyan vagy mint a legtöbb!Ha megmondják a frankót,akkor egyböl azzal jössz h tulajdonképpen fogjam be!Ha nem is ezt mondtad szo szerint,de akkor is rosszul esett h valaki elmondta a frankot neked.

És olvasd el az utcsó kommenteket is.

Igazából fogalmam sincs h te milyen gyermekvédelmis lehesz,az alapján amit leirtál!

Ami még nagyon lényeges az amit az utolsó irt,és nagyon igaza van!!!!Minden egyes gyermekvállalás elött kötelezővé tenném én is a pszichológiai alkalmasságot!!

Mert valaki ahogy szülő lesz egyből elszáll magátol és ugy gondolja h valaki élete felett ö uralkodik,és ugy ahogy akar.Aztán ha baj van,akkor meg a gyerek a hibás.És utána meg könnyü mondani h az elkeseredésem az az én hibám!!!Tipikus szülő!Jogom van mindenhez de a felelősség az a gyereké!Soha nem vallom be h tévedtem,inkább megdöglök és kiverem a hepajt az egész családban.Ugy teszekmintha nem hallanék amikor a kökemény iagzságot rakják elém,besértödök ha valaki szembesit a saját szemétkedéseimmel és igazságtalan bánásmódommal.Ezek nagyrésze igazak a szülökre!!

Tudod az a k'rva angy szülöi ego,az a szülöi büszkeség!!!

Szánalmasak vagytok!!!


Tisztelet a kivételnek!!

2013. febr. 24. 10:49
 28/31 A kérdező kommentje:

Ha meg neked nem voltak ilyen szüleid,akkor pont ezért nem vagy olyan te sem.Akkor meg inkább rakd össze a két kezedet és tartsd magad szerencsésnek és akkor ne p'fázz bele olyan dolgokba amihez k'rvára nem értesz vagy amihez f'ingod sincsen,amit nem éltél át és nem is fogsz és nem is fogsz soha megérteni,szoval nekem ne mondd azt h megérted!Dehogy érted!

"kikérjük magunknak hogy beszélj velem""Pedig elmondom kedves szülöcske h sokszor k'rvára meg is érdemlitek h valaki igy beszéljen veletek,csak mivel k'rva nagy szülöi ego és büszkeség van bennetek még akkor is elvárjátok atiszteletet,amikor még a csuszomászó szemét mocskos féreg kategoriát is csak joindulattal érdemelnétek ki.

Mert azt hiszed ha szülö vagy akkor evidens a tisztelet!Hát nem!!A tiszteletet ki kell érdemelni!!!!!!És nem korral jár,mint ahogy azt a legtöbb ember tudatlanul gondolja!!!!

2013. febr. 24. 10:59
 29/31 okoska31 ***** válasza:

Kérdező, nyugodj már meg egy kicsit.


az általad jelenleg alkalmazott stílus nem való az internetre, pláne nem egy ilyen fórumra.


értelmesen, érvek mentén lehet véleményt cserélni.


Annyira fel vagy paprikázva, hogy egyszerűen már azt sem veszed észre, hogy a gyermekvédelmis anyuka már nem szólt hozzá, mivel az "okoska31" alatt én írok... (az ez előtti utolsó kommentemben megszólítottam azt a bizonyos anyukát).


Közben pedig olyan apróságokat nem veszel észre, hogy Te kikéred magadnak, hogy másnak más véleménye legyen, de Te ugyanúgy nem fogadod el a másik véleményét.

Egy részét sem.


Ha panaszkodni és fröcsögni szeretnél, akkor írj blogot.

Ez itt nem az a fórum.


És mielőtt messzemenő következtetéseket vonnál le rólam: lassan két éve (lehet, több is) vagyok itt. Próbálok mindenkinek, aki értelmes kérdést tesz fel segíteni, ami sokszor egy "pofonban", sokszor megértésben, stb. csúcsosodik ki.


A Te általad most kiírt kérdés nagyon is értelmes, és azzal együtt, hogy én a saját környezetemben nem tapasztaltam hasonló esetet, még sajnos tudom, hogy létezik. Átélni valóban nem éltem át, de attól még engedtessék meg nekem, hogy megértselek.


Ezzel együtt, a korábban leírtakat tartom.


De Neked sem szabad általánosítanod. A szülői viselkedésben is sok féle van.

Úgy is lehet pl. nem bocsánatot kérni, hogy közben ez annyira nem zavaró.

És lehet úgy is, ahogy a Te esetedben - csak ahogy olvastam amiket írtál, Nálad alapvetően nem a tévedés elismerésének hiánya és a bocsánat kérés a fő gond - sokkal inkább az apai szerep hiánya - konkrétan amikor az anyád ott hagyott apáddal, akkor apád ahelyett, hogy megpróbált volna a 3 gyerekkel szülő módjára viselkedni, az egyszerűbb utat választotta - lesz*rt konkrétan. és, hogy egyszerűbb legyen elviselni a lelkiismeretének, az alkoholt hívta segítségül.

Ez az, amit majd egyszer, talán meg tudsz bocsátani neki.

De addig még sok idő, részedről egy saját család, kapcsolat megszakítása, és egy szintén részedről normális szülői szerep kell. Ehhez tudom javasolni, hogy az elsődleges szempont a párválasztásodnál ne a külső legyen... hanem a normális értékrend, a rendezett (kapcsolatilag főleg) családi háttér - ahonnan értéket hozhat, és akikhez fordulni lehet segítségért - akár abban, hogy vigyázzon a gyerekre, akár másban.


uff...:)

2013. febr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Huhh, még olvasni is rossz volt a kérdező írásait, és "sajnos" egyetértek vele, ismerek én is ilyen "szülőket", mint az övé. A különbség az, hogy anyuka nem lépett le, hanem az apukának asszisztált. 3 gyerekük van, a legidősebb gyerekkori barátom, 35 évesen rettenetes lelki állapotban van, de a húgain is látszik a gyönyörű gyerekkoruk.


Hát fel a fejjel, barátom, amint tudsz, költözz, kezdj új életet, hátra se nézz soha többet. Egy dologban biztos vagyok: te nem leszel ilyen.

2013. febr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!