Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hát nem szánalmas?

Senior24 kérdése:

Hát nem szánalmas?

Figyelt kérdés

Sok szülő azt hiszi h ha megszülte a gyereket akkor a gyereknek kuss a neve,főleg ha föz mos takarit rá.Bele sem gondolnak abba h milyen mentális fájdalmat okoznak a gyereknek azzal h játszák a tévedhetetlen anyukát,aki felveszi a szemellenzőt,és inkább kiveri a hisztit az egész családban,inkább összeveszik az egész családdal és inkább végignézi a h gyereke sir,mert tapló paraszt módon viselkednek vele,de ö nem fogja bevallani h tévedett ha megdöglik sem.És ök beszélnek szánalomról?

Szól a mondás h tévedni emberi dolog.Hát üzenem a kedves modern androidfüggö tévedhetetlen anyuciknak,akiket minden percben ki lehetne javitani annyit tévednek,h semmivel sem lesznek kevesebbek hogyha azt mondják a gyerekeikek h "sajnálom,neharagudj,tévedtem,igazad van,bevallom stb.Tudom h ezek a gesztusok és szavak attol a pillanattol kezdve ki van belőletek kódolva,miháncs anyucik lettetek,de sokkal jobban becsülendőbb az ilyen szülő,mint az aki eljátsza minden áron h ő tévedhetetlen,meg szuperanyuka,mindent tud és csak neki van igaza,mindenki más hülye,aki kivételt tesz a gyereke és a gyereke között,amit persze nagyivben le is tagad,miközben a tettei meg pont az ellenkezőjét mutatják.

Stb.Stb.Stb.

És ha valaki szembesiti öket a k'rva nagy igazsággal meg azzal amit müvel a gyerekivel meg a családjával,akkor meg ő van megsértődve és ha agyonvered sem fog bocsánatot képzelni a szülői büszkeségtől és egoizmustol kicsattano anyuka.

Ezeket csak azoknak üzenem akikre igaz!!!



2013. febr. 20. 12:58
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Engem 21 évesen szült az anyám és nagyon rossz ezt most így kimondani, de szerintem csak azért kellettem, hogy apám vele maradjon. Bár 12-13 éves koromig jó volt a kapcsolatunk utána kezdődött ez amit leírtam, noha még csak problémás kamasz sem voltam soha. Azért egy kicsit nekem is megnyugtató valahol olvasni, hogy nem vagyok egyedül.
2013. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
gondolom nagyon összevesztél valamin anyáddal, de próbálj meg lenyugodni, ha tényleg ilyen, akkor egy ostoba ember ( már bocs) és az ilyenekkel nem érdemes leállni vitatkozni.. a legnagyobb hiba, ha buta emberek miatt idegesíti fel magát az ember.. le kell kezelni.. amúgy aki így viselkedik a gyerekével, az valószinüleg a többi emberrel se sokkal különb, vagy pedig megjátssza magát, ahol muszáj.. ismerek ilyen embereket és a legtöbben nem kedvelik őket.. erre csak öreg korában fog rádöbbenni, amikor majd a gyerekei szarnak a fejére és egyedül marad
2013. febr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
11%

tinikorban a szüleimet én is ellenségnek láttam.

kezdem azt hinni, ez természetes dolog.


mert ha valakit otthon el tudnak nyomni a szülők, azt később az életben is elnyomja mindenki, szóval ez szükségszerű rossz, ami hozzá tartozik a fejlődéshez.

2013. febr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
*szükségszerű rossz= lázadás a szülői korlátozás ellen
2013. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
A 14/15-ösnek szülőként teljesen igazat adok. Valóban úgymond szükséges a lázadás is, a felnőtté válás része, hogy kiterjeszti egy kamasz is a határait. Persze a szülőknek alapból szélesíteni kell maguktól is, de még ha meg is teszik akkor sem biztos hogy ugyanazt jelenti egy szülőnél, mint egy gyereknél. Persze nem kell teljesen szabadjára engedni egy tizenévest, de mégis alkalmazkodni kell egy szülőnek is az igényeihez. Nálunk pl. az okozott némi problémát, hogy az első gyerek a legvisszafogottabb, míg a másik kettő már másabb. Nehéz volt váltani, újragondolni a dolgokat. Hisze egyszer már valami működőképes volt, nekünk is egyszerűbb lett volna még kétszer végigcsinálni. Ugyanakkor be kellett látnunk, hogy nem egyformák a gyerekeink. Viszont mindent meg nem lehet engedni egy szülőnek sem. Nem biztos hogy ezt a gyerek is rögtön belátja, vagy belátja e egyáltalán. Nem szabad túl esni a ló másik oldalára sem. Annak a híve vagyok hogy a gyerek a saját hibáiból okul, kell hagyni azt is hogy megtapasztaljon dolgokat, hiába mondok én neki valamit, nem feltétlen hiszi el. Vagy ha lát is benne valami igazságot, mégsem teljesen az ő igazsága. Mondok egy egyszerű pl. Ha egy kisgyerek át akar szaladni egy ragasztós úton, és hiába mondom el, hogy ne tegye mert beleragad, ha nem hallgat rám, hagyom, majd kiszedjük valahogy a végén. És még egyszer nem fogja megtenni. Viszont ha tűzben szeretne szaladgálni akkor azért hisztizhet, nem hagyom. Ugyanígy van ez nagyobb gyerekekkel is, néha azért el kell hinni, hogy a szülő okosabb:) Nem mindig, de azért előfordul:)
2013. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

mellesleg egy gyerek soha nem fogja átérezni azt az aggódást, amit csak a szülő tud érezni a gyereke felé.


amúgy van egy trükk. minden véleményt, beszélgetést, úgy kell kezdeni, hogy megértem/elfogadom amit mondasz...

próbálni kell kerülni a de, viszont és mindennemű ellentétes kifejezéseket.

amit el akarunk érni, azt érvelésekkel kezdjük, az érvelések elfogadtatásával, hogy a másik azt lássa, hogy tulajdonképpen egy célért küzdötök.


pl.:

cél: a barátommal akarok aludni

előadása: (bevezetés)egy srácot mindig kikosaraztam, de annyi mindent megtett már értem, és emlékszel amikor meséltem, hogy nem fogadtam el ezt meg azt tőle és úgy bántotta (befolyásolás, hogy mentálisan megjelenjen neki a kép egy rém szerelmes jószívű srácról)szóval szeretném most értékelni, viszonozni, mert rájöttem az ilyen srácokat meg kell becsülni, mert sokkal jobb, mint azok akik kihasználni akarnak (ezek az érvek)visszakérdezések: hogy te is így látod e, stb stb (egyetértést kell kiváltani)és ekkor meg akkor szeretnék vele találkozni, viszont invitált, h bemutatna a szüleinek (mintha nem is a szex lenne a lényeg) átmennék hozzájuk, de ha sokáig elnyúlna, szeretnék ott aludni, de hívlak, írok mindenképp, hogy hánykor jövök haza, mi hogy alakul, hogy ne aggódj egy pillanatra sem. (mintha a szülő érdekét néznéd)

2013. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
34%

nem lehetséges h nem látod át a helyzetet és csak a saját sértődöttségeddel törődsz???

nem egy konkrét esetről írsz hanem fröcsög belőled a rosszindulat és általánosságban beszélsz az anyákról

mi lenne ha elsőre a saját viselkedésedet vizsgálnád meg : vajon mindent megteszek h a szüleimmel a kapcsolom jó legyen vagy provokálom a veszekedést vitás (esetleg csak azzal h egy egyszerű kérést dacból nem teljesítesz)


elég sok esetben kiderül h nem Anyukával van a baj hanem a csemetével csak a csemete a saját tinikorlátain nem tud átlépni és mindenért a szüleit okolja


gyermekvédelmis 3 gyerekes anyuka :-)

2013. febr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

ja pont a lényeget meg kihagytam :)

szóval erre a szülő: találkozzatok, de ne aludj ott

válasz: megértelek, hogy így gondolod,(ez a varázsszó - mindig egyetértést mutatni) a helyedben valószínűleg én is így gondolnám, biztos ti is így voltatok anno apuval :) én sem gondolom másképp, rendben, maradhatunk abban, hogy este amikor náluk vagyok, hívlak és még egyszer rátérünk, de mindenesetre teszek be pizsamát, amit tőled kaptam és úgy szeretem:)

2013. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Hál égnek anyukám tudott bocsánatot kérni. Ritkán, de tudott.

Én ma kértem bocsánatot a kislányomtól (2,5éves) A konyhán kiborítva találtam a cukrot, jól leszidtam, és a szobájába zavartam. Aztán kiderült, hogy az apja volt...

2013. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Oh, nekem csak a faterom ilyen. Autoriter szülőnek nevezik ezeket, jellemző rájuk a csőlátás, a feneketlen butaság és hogy lelki terrorban tartják a gyerekeiket.
2013. febr. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!