Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem felháborítónak...

Csak én érzem felháborítónak ezt a szülőtartásos törvényt?

Figyelt kérdés

Most miért kellene nekem eltartanom azt aki nem is költött rám? Minden fillért sajnált tőlem(hozzáteszem bőven volt neki)? Télen nem volt kabátom miatta. Tényleg egy ilyenre költsem a pénzemet? Így sincs semmim!!!

Most akkor az állam elgondolkozhatna kit tartsak el a gyerekemet, apámat, magamat, vagy talán már a szomszéd is szóba jöhet?????

Sz@ros 70e Ft-ból nem tudok csodát művelni. Most mit ne fizessek? Ki ne egyen? Költözzek a kuka mellé, hogy a lakásra ne menjen el "csak" 50e ft?

Apám egy fillért se adott az apjának magára hagyta 25 évre azt se tudta él-e még. Persze amikor örökölt házat, pénzt akkor azt elb@szta egy fillért se adott és most én adjak neki??? Felháborítónak tartom a helyzetet.



2013. márc. 1. 14:49
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
82%

hogy itt mennyi hülye kommentelő van :O


ki van írva egy kérdés, és mindenki ész nélkül írogat, ahelyett,hogy elolvasná a részletes magyarázatot


az értelmes válaszok meg le vannak pontozva

2013. márc. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
85%
Abszurd ez a törvény,erre nem kötelezhetnek senkit,ugyanis,nem a gyerek vállalja a szüleit,hanem fordítva!!!És nekem például pont az apám a fontosabb,pedig nem fizetett gyerektartást,de ő volt az,akihez bármikor mentem a problémámmal,megoldotta és meghallgatott és törődött velem lelkileg,viszont anyám tartott el,de soha egy ölelése nem volt,mindig azt mondta,bár meg se szült volna és ugye lelki nevelésről nem szól a törvény...Szóval eszerint a balf..sz törvény szerint én köteles vagyok eltartani anyámat,viszont apámat nem? Marhaság az egész törvény!
2013. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez nagy hülyeség. Még akkor is hogyha a szülő rendesen eltartotta a gyereket stb. Mindenkinek van saját élete, a gyerekekkel kellene foglalkozni nem pedig a szülővel. Adjanak elég nyugdíjat szerencsétleneknek és nem a másiknak kell eltartani. Kit tartsak még el? Az egész rokonságomat? Nem arról van szó, szeretem a szüleimet de z milyen már... Ennyi nyomorékot egy helyen...
2013. márc. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
85%

"A szüleid, meg akiknek azt köszönheted, hogy ma iskolázott vagy, szakmád van és megengedheted magadnak azt, hogy gyerekeid legyenek, haljanak éhen?"


Nekem ez a megjegyzés szúrja nagyon a szemem, MO-n az oktatás ingyenes 18 éves korig, ez kijár minden állampolgárnak, sőt 20-22 éves korig (helytől függően) szakmát is lehet tanulni ugyanígy ingyen.


Ezek mellett a szüleinek az köszönheti meg az oktatást akivel anyu és apu leült tanulni, akinek nehézségei vannak és anyu vele szenvedte végig a hosszú kínkeserves órákat, akit nem vettek fel államira és a szülei kifizették a továbbtanulását, vagy az akivel (egy szóban) törődtek és nem csak elzavarták reggelente a suliba.

2013. márc. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanígy vagyok, mint te, kérdező. De én szrok bele.
2013. márc. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
36%

"Ugye ez a törvény csak Magyarországon érvényes?"


Ez NAGY tévedés, minden fejlett oszágban van ilyen törvény, söt a legtöbb helyen ha a tartásra kötelezettnek nincs elég jövedelme, akkor elöször a tulajdonát kell elidegenitenie (pl. ház, autó, betégkönyv, magánnyugdij), ha már semmi ilyen sincs, akkor al állam fizet az illetö után szociális segélyt, de a tartásra kötelezettnek ez törlesztendö hitelként lesz elszámolva.


Egyébként ez annyira érvényes, hogy még arra a szülöre is vonatkozik, aki hivatalosan örökbeadta a gyereket - az örökbeadás tényétöl függetlenül a gyereknek el kell tartania, ha a szülö rászorul.


Szóval a "Magyarországon a legrosszabb" siránkozást jobb, ha elfelejtik, akik itt hözöngenek.

2013. márc. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
94%

Hatalmas vita kerekedett a kérdésből, pedig jogi szempontból elég egyszerű.

A Csjt. (Családjogi tv., jelenleg még külön jogszabály, de az új Ptk-ban már szerepelni fog) szerint senki nem köteles a rokont, szülőt eltartani, ha a saját és családja megélhetését veszélyeztetné ezzel vagy a szülő érdemtelen. Ebben az esetben az elsőt könnyebb bizonyítania a kérdezőnek, mint az érdemtelenéget.


Egy szó, mint száz, Kérdező, nem kell aggódni a bíróság nem gondolom, hogy esetedben megítélné a tartást.

2013. márc. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
95%
Na és mi a helyzet akkor ha a szülő és a gyerek más más országban lakik? Amúgy nehezen hiszem el ,hogy más országban lenne ilyen.
2013. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
91%

Én sem értek vele egyet.


Felnőtt emberek a szülők is, tartsák el magukat.

Az teljesen normális, hogy egy gyereket a szülő felnevel és eltart, tekintve, hogy ő vállalta.

Viszont megszületni senki nem önszántából akart.


Egyébként biztosan ki lehet kerülni ezt is valahogy.

2013. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
91%

Normális családban ez nem lenne kérdés.

Viszont ahol a gyerek nem tart kapcsolatot, és a szülő képes perelni, ott jobban körülnéznék a portán, hogy mégis miért van ez?

Egyébként a szülőtartást akkor ítélik meg, ha az anyagi gondot nem okoz a gyereknek.

Tehát minimálbérből nem fognak vonni.

2013. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!