Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem felháborítónak...

Csak én érzem felháborítónak ezt a szülőtartásos törvényt?

Figyelt kérdés

Most miért kellene nekem eltartanom azt aki nem is költött rám? Minden fillért sajnált tőlem(hozzáteszem bőven volt neki)? Télen nem volt kabátom miatta. Tényleg egy ilyenre költsem a pénzemet? Így sincs semmim!!!

Most akkor az állam elgondolkozhatna kit tartsak el a gyerekemet, apámat, magamat, vagy talán már a szomszéd is szóba jöhet?????

Sz@ros 70e Ft-ból nem tudok csodát művelni. Most mit ne fizessek? Ki ne egyen? Költözzek a kuka mellé, hogy a lakásra ne menjen el "csak" 50e ft?

Apám egy fillért se adott az apjának magára hagyta 25 évre azt se tudta él-e még. Persze amikor örökölt házat, pénzt akkor azt elb@szta egy fillért se adott és most én adjak neki??? Felháborítónak tartom a helyzetet.



2013. márc. 1. 14:49
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
94%
29. ezzel nem értek egyet.Egy szülőnek ne azért legyen gyereke, hogy később pénzt kérjen tőle rendszeresen, elvárásszerűen. Szerintem sokaknak csak azért van gyereke, hogy bebiztosítsa magát.
2013. márc. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező: jogod van lemondani az örökségről, így nem kell a hiteleit fizetned. Ebben az esetben az államra száll az örökség és ők fizetik a tartozást.


Szülőtartás: ha a saját megélhetésedet veszélyezteti, illetve a magatartása miatt érdemtelen (jelen esetben fennáll mindkettő, az alkoholizmust egy vérvétellel lehet bizonyítani), nem kötelezhetnek rá.


Tehát a törvénnyel nincs semmi baj, csak tessék értelmezni és utánanézni a dolgoknak.

2013. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
93%

30.

ja, akkor a kajára megmaradhat, a másik fele mehet nekik, szép kis élet...

2013. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
77%
Ja, és azt elfelejtettem leírni, hogy ez egy 1952-es törvény! Nem a fidesz találta ki, eddig is érvényben volt. A fidesz csak annyit tett, hogy az alaptörvény részévé tette. (és ezzel véletlenül sem őket akarom mentegetni!)
2013. márc. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
95%

#34


Igen és közben kivette azt a részt hogy az államnak kötelessége gondoskodni a nyugdíjasokról. Szép kilátások a jövőre nézve.

2013. márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
79%
Innen menni kell. Ehhez ennyit lehet hozzáfűzni.
2013. márc. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
67%
Gratulálok azoknak, akik egy mai napig érvényben levő jogszabály idézéséért lepontoztak. Ennyit az ide írogatók (tisztelet a kivételnek) szellemi színvonaláról!
2013. márc. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
94%

OFF:


35-ös- nek: Ennél sokkal többet kivettek, csak arról nagyon kevesen tudnak, mert nem kapott ekkora nyilvánosságot (ha érdekel nézz utána az egészségügyi JÁRULÉK témakörének)

2013. márc. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
97%
Nekem eszem ágában sem lesz eltartani az apámat,piás volt fenyegetett, fejszével üldözött és az sem érdekelte hogy élek vagy halok saját vér ide vagy oda felőlem senyvedhet is a pénzén(leszázalékolása van és így van magára pénze,plusz anyjával él egyenlőre)azt a szülőt érdemes eltartani aki nem csak pénzt áldozott a gyerekere hanem szeretet is adott neki,mert költeni egy gyerekre kevesebb energiát igényel, mint törődni is vele
2013. márc. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
96%
"szeretetet"
2013. márc. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!