Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem felháborítónak...

Csak én érzem felháborítónak ezt a szülőtartásos törvényt?

Figyelt kérdés

Most miért kellene nekem eltartanom azt aki nem is költött rám? Minden fillért sajnált tőlem(hozzáteszem bőven volt neki)? Télen nem volt kabátom miatta. Tényleg egy ilyenre költsem a pénzemet? Így sincs semmim!!!

Most akkor az állam elgondolkozhatna kit tartsak el a gyerekemet, apámat, magamat, vagy talán már a szomszéd is szóba jöhet?????

Sz@ros 70e Ft-ból nem tudok csodát művelni. Most mit ne fizessek? Ki ne egyen? Költözzek a kuka mellé, hogy a lakásra ne menjen el "csak" 50e ft?

Apám egy fillért se adott az apjának magára hagyta 25 évre azt se tudta él-e még. Persze amikor örökölt házat, pénzt akkor azt elb@szta egy fillért se adott és most én adjak neki??? Felháborítónak tartom a helyzetet.



2013. márc. 1. 14:49
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
93%
De miből döntik el, hogy mennyi az ami már nem számít megélhetést veszélyeztető helyzetnek? OK, minimálbérből nem vonnak, értem, de ha valakinél ketten dolgoznak házasságban? Akkor a házastárs keresete is beleszámít ugyebár, mert közös vagyon, pedig annak nem rokona az eltartottjelölt. Kiszámolják, hogy ennyiből tudnék kaját venni, ennyiből lakni meg közlekedni, ruházkodni, aztán a többiből vonnak? Na és mi lesz a szórakozással, hogy ne dögöljön bele az ember a mindennapokba? Erre mintha senki sem gondolna! És ha én a drágább ételeket szeretem, mert egészségesebbek sokszor, és az pénzbe kerül? Az államot ez vajon fogja érdekelni? Amúgy meg ha nem akar valaki segíteni magától a szülőnek akkor ott nagy eséllyel a szülő is hunyó valamiben!
2013. márc. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
93%
Nem nem csak te én is. Ha valaki gyereket vállal akkor annak tudnia kell hogy az mivel jár. Hogy egy gyerek igen is pénzbe kerül. Egy normális ember nem vállal azért gyereket hogy majd az eltartsa. Más dolog, hogy ha az ember tud akkor segít a szülein, de egy idő után mindenkinek megvan a saját élete, a külön családja, akiről gondoskodnia kell, el kell tartania. Egy szülőnek az a dolga, hogy támogassa a gyerekét, ha tudja, és nem az hogy meggátolja abban, hogy egyről a kettőre haladjon. Normális emberek nem viszik bíróságra a saját gyereküket, csak azért hogy eltartatják magukat vele. Inkább azt mondják, nézd édes fiam, lányom. Nagy bajban vagyok anyagilag, légy szíves ha tudsz segíts ki.
2013. márc. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

Kérdező nem kell aggódni.

Szülőtartás megítélésénél alaposan megvizsgálják a körülményeket. Ha az egyik szülő alkoholista, vagy lett volna lehetősége jobb életre de elcs*szte a pénzét és most a gyereken akar élősködni, annak 100% hogy nem ítélik meg a szülőtartást.

Ilyen esetben az érdemtelenséget könnyű bizonyítani. Már az alkoholizmus is kizáró ok lehet.

Egyébként én nem értek egyet ezzel a törvénnyel. Természetes, hogy szeretem a szüleimet, és ha kell segítek, de ők is felnőttek.

Véleményem szerint undorító az, aki azért szül gyereket, hogy az később "bevételi forrás" legyen. Sokan csak azért vállalnak gyereket, hogy bebiztosítsák magukat.


Ha apud semmit nem költött rád, nem foglalkozott veled, akkor milyen alapja van arra, hogy ezt igényelje? Mert az egyáltalán nem elég indok, hogy ő az apád.

Pláne ha neki több pénze van (volt) mint neked.

2013. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
94%

Igen, csak te. És higgadj le.


Nincs az a törvény, ami arra kényszeríthet téged, hogy béármilyen szülődet eltartsd, ha fogod a betyárbútort és lelépsz külföldre.


Egyébként pedig ahhoz, hogy szülőtartásra kötelezzenek téged, be kell perelni. Ekkor szerzel egy jó ügyvédet és egy pszichiáter szakértőt - aki felméri a személyiseégedet, hogy mennyire sérült a szülőd elhanyagoló, érzelmi bántalmazó magatartása miatt -, aki megírja a szakvéleményt és apukád elindulhat a sarkvidékre jégkockát gyártani.


Ha elveszted a pert, akkor fellebbezel. Végigjárod az összes magyar bíróságot, majd pedig végül eljutsz Brüsszelbe vagy Hágába (attól függ, hogy hol tárgyalják az ilyen ügyeket). Ott pedig biztosan neked adnak igazat, mert Európában normális országokban ismeretlen fogalom a gyerekre rótt kötelező szülőtartás.

2013. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim válasza:
46-os te olyan hülye vagy ,hogy fáj!!!! Ha valamiről nem tudsz semmit akkor minek szólsz hozzá???
2017. jan. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!