Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Sürgős! Hogyan...

Segítség! Sürgős! Hogyan vegyem rá, hogy elengedjen?

Figyelt kérdés
1 hete meghalt dédnagytatám, és holnap lesz egy tehetségkutató, amit szeretnék megnézni. Az osztálytársam is fog énekelni, és egy kedves ismerősöm is, illetve fellép az egyik kedvenc bandám. Tegnap elkéreztem édesanyámtól, és azt mondta tőle mehetek, de ma azt mondta, hogy nem fogja ő az én tiszteletlenségem következményeit elviselni, mert még gyászolnom kéne, legalább 3 hétig, és nem ilyen helyekre járni, hogy zenélnek, és buliznak, (holott csak a tehetségkutatóra mennék, és jönnék is haza), és azt mondta, hogy ha ennyire nem tartom tiszteletben dédnagytatám emlékét, akkor mehetek, később már azt mondta, hogyha még 1X megkérdezem tényleg nem enged el. Tavaly én is voltam ezen a tehetségkutatón, sőt még örült is neki, mert jó eredményt értem el... Tényleg dédnagytatám miatt nem akar elengedni, vagy mi? Hogyan beszéljem meg vele, hogy mégis elengedjen?
2013. márc. 7. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Most kihagynám a helyedben ezt a tehetségkutatót.
2013. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Azt mondta ha akarsz menjél. A véleményét akarod megváltoztatni? Az úgy se fog menni. Ő így gondolja te úgy gondolod. Ha neked belefér ez akkor menjél. Amúgy meg hülyeség ez a gyász. Megjátszás az egész. Az ember belül gyászol és az nincs időponthoz kötve nem ilyen hülyeségekhez köti hogy most legalább még 3 hétig gyászolj csütörtökig utána pénteken már nem szükséges mert letelt a 3 hét. Na ez a szánalmas és a hülyeség. Ha érdekelj menj el de azért nyílván nem kell úgy vígadni mintha mi sem történt volna.
2013. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, de nagynéném azt mondja, hogy őt nem érdekli, mert gyászolni kell, és böjt is van, ez már 2 indok, és helyette menjek el keresztútra, mert jobb dolgom is van a tehetségkutatónál... Nem azért mennék el, hogy ott vigadjak, vagy nem tudom mi, hanem csak, hogy nézzem meg, kik énekelnek, mit, hogyan... És mert az osztálytársamnak is úgy érzem ennyivel tartozok, és a 10 éves kisfiúnak is, aki könyörgött nekem, hogy megnézzem..
2013. márc. 7. 17:48
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el a tehetségkutatóra. Végül is anyud elengedett.

Meg egyébként is a gyász mindenkinél máshogy zajlik le és nem kötelezhetnek zokogásra. Sőt a keresztútra sem,ha te nem akarod.

2013. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pont azt mondanám a gyerekemnek, hogy menjen kapcsolódjon ki egy kicsit, ne gondoljon mindig az elhunyt dédire. Ha gyászolod belül akkor így is fogod. Ha pedig nem akkor teljesen mindegy. Sosem értettem mi a fekete ruha és az otthonülés lényege.
2013. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Most akkor elengedett, vagy nem? Mert nekem úgy tűnik, igen. Akkor meg mit fokozod? Gondolom, korainak érzi, ha ilyen kevéssel a dédtatád halála után már ilyen rendezvényekre mész és szórakozol. De ezt igazából ezt te érzed, te döntöd el.
2013. márc. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Na megjöttek a lepontozók. Mert azzal rohadt sokat gyászol ha nem megy el de közben a lelke mélyén elmenne. Itt arról van szó hogy rá akarják erőltetni a gyászt de a kérdező szemmel láthatóan inkább a tehetségkutatóra menne mint gyászolna. Akkor mégis milyen álszent gyász lenne ha nem menne tehetségkutatóra hanem az anyja nagynénje által ráerőltetett dolgokat csinálná. A gyászt senkire nem lehet ráerőltetni. Valaki vagy úgy érzi vagy nem. Ha pedig nem nincs értelme erőltetni.
2013. márc. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem gyászolom, mert igen, de úgy érzem, hogy azzal nem vétenék, ha elmennék a tehetségkutatóra, mert attól a lelkemben még igenis gyászolhatom...
2013. márc. 7. 18:17
 9/13 anonim ***** válasza:

Értjük, hogy gyászolod és fáj az elvesztése.

Vannak emberek akikben a gyász úgy rakódik le, hogy még élni sincs kedve, el sem tudja képzelni, hogy te miként vagy képes elmenni... De egyáltalán nem gond, hogy így érzel. Ezt anyukádnak kellene megértenie.

2013. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondtam kérdező. Mindenki el tudja dönteni saját maga. És nem külsőségeken múlik a gyász. Ez egy belső folyamat. csak sokan a külsőségekben csinálják ami gyomorforgató. Pl feketében jár 1 évig stb stb. És a gyász idő ami meg van szabva napra pontosan és hogy azalatt mit illik és mit nem illik csinálni. Ha részegen dorbézolva táncolna azt se lehetne elitélni ha a lelkében gyászol. Ez mindenkinek a személyes privát magánügye. Ha már illik nem illikről van szó az már a külvilágnaka szól és csak külsőség.
2013. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!