Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Sürgős! Hogyan...

Segítség! Sürgős! Hogyan vegyem rá, hogy elengedjen?

Figyelt kérdés
1 hete meghalt dédnagytatám, és holnap lesz egy tehetségkutató, amit szeretnék megnézni. Az osztálytársam is fog énekelni, és egy kedves ismerősöm is, illetve fellép az egyik kedvenc bandám. Tegnap elkéreztem édesanyámtól, és azt mondta tőle mehetek, de ma azt mondta, hogy nem fogja ő az én tiszteletlenségem következményeit elviselni, mert még gyászolnom kéne, legalább 3 hétig, és nem ilyen helyekre járni, hogy zenélnek, és buliznak, (holott csak a tehetségkutatóra mennék, és jönnék is haza), és azt mondta, hogy ha ennyire nem tartom tiszteletben dédnagytatám emlékét, akkor mehetek, később már azt mondta, hogyha még 1X megkérdezem tényleg nem enged el. Tavaly én is voltam ezen a tehetségkutatón, sőt még örült is neki, mert jó eredményt értem el... Tényleg dédnagytatám miatt nem akar elengedni, vagy mi? Hogyan beszéljem meg vele, hogy mégis elengedjen?
2013. márc. 7. 17:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
szerintem mondd meg Anyukadnak, hogy ugy dontottel, hogy a gyasz ellenere elmesz (mert ez neked egy kihagyhatatlan eselynek tunik). Tegyel ki egy fekete szalagot a fellepesen, ezzel is jelezven a tiszteletedet a gyasz, a dednagyapad fele.
2013. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Elengedtek! :D Köszönöm mindenkinek... :)
2013. márc. 8. 13:18
 13/13 anonim válasza:
Szerintem nem azon múlik hogy mit csinálsz, hanem az hogy mit érzel. Ha a szíved gyászol akkor egyáltalán nem bűn ha elmész. Legalább kicsit kiszakadsz ebből a helyzetből. Nem lehet örökké bezárkózni! Sem időponthoz kötni a gyászt. Az tőled függ hogy mikor hagyod abba. Ez minden személyenként más. Nekem az egyik barátnőm halt meg és van aki még most sem mozdul ki otthonról, viszont szerintem az a jobbik eset, ha megy tovább az élet de nem felejted el. Gondolsz rá, és amikor valami jót csinálsz akkor nem arra gondolsz hogy de kár hogy nincs itt, hanem arra, hogy most helyette is kiélvezem ezt a pillanatot. :) Részvétem a dédid miatt. És kitartás. Az élet nem áll meg.
2013. márc. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!