Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem édesanyámmal,...

Hogyan közöljem édesanyámmal, hogy úgy érzem egyedül nem tudom feldolgozni az édesapám elvesztését, hogy pszichiáterra van szükségem?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 12:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
12%

Ha még hozzászólhatok!


Semmilyen gyógyszert ne vegyél! Az a diliseknek van (biológiai depresszió, biológiai betegség).

Inkább egy kiváló gyerek-pszichológushoz menj.


Ja és nem szégyen. Sokkal több embernek el kellene mennie, mert máshol nem tud beszélgetni (még otthon sem) a problémájáról.

2013. márc. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
En még a gyógyszert is beválallnám, nem bírom így már sokáig.
2013. márc. 8. 13:16
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azt, hogy gyógyszerrel vagy pszichoterápiával lehet segíteni a problémádon vagy is/is, azt majd a pszichiáter eldönti, ő tanulta 6 (orvosi)+ 4(szakvizsga) évig...egyébként az általános gyakorlat valami olyasmi, hogy rövid távon adnak gyógyszert, hogy a heveny panaszok hamar enyhüljenek, és mellette elkezdik a tragédia feldolgozására irányuló pszichoterápiát, ami egy hosszabb folyamat. De minden eset egyedi, látatlanban felelőtlenség ilyen vagy olyan terápiákat ajánlgatni.
2013. márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
94%
Annyira tudtam, hogy valaki be fogja nyögni a "gyógyszer az elmebetegeknek való" dumát (gondolom, ő még sose szedett gyógyszert semmire...) Köszi, előző, hogy helyretetted, kérdezőnek meg sok kitartást kívánok!
2013. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm aranyosak vagytok!
2013. márc. 9. 12:32
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

17/L vagyok, én is mostanában veszítettem el apukám elveszítését...

Ha gondolod, írj privátban. :) Bár én csak egyéni tapasztalatokkal tudok szolgálni.

2013. márc. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben járok, csak én 29 éves vagyok. De én járok is klinikai szakpszichológushoz. Nekem rengeteget segít. Anyukámnak csak 1 évvel azután árultam el, hogy elkezdtem hozzá járni. És szerintem vigyázz, kinek mondod el, mert az emberek kegyetlenek és megbélyegeznek mindenkit, akinek lelki gondjai vannak. Csaqk hogy érzékeltessem: anyukám is először furcsa szemekkel nézett rám, és láttam rajta, hogy nem érti, miért kell ez. Ha neki is magyarázni kellett, hogy nekem erre szükségem va (pedig ő aztán szabadelvű ember), akkor egy nem családtag szerinted mit gondol? Elítél érte. Szóval röviden: menj el és gyógyulj (sikerülni fog hidd el) és tartsd titokban. Nagyon szerettem édesapámat és azt hittem sohasem fogok tudni együtt élni azzal a tudattal, hogy már nincs. Most is nagyon szeretem, de elfogadtam, hogy nem lehet velem. És már ez is nagy lépés. De örökre fájni fog hogy fiatalon elveszítettem, 55 éves volt.
2013. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Sajnálom...nagyon szörnyű érzés :((, az enyém most lett volna 45 éves. Az anyukám már mondta, hogy elkísérne, csak én nem szeretném ha tudna róla,elég sok problémája van, nem szeretném ha aggódna miattam is. Es nem tervezem elmondani senkinek sem, tudom milyenek az emberek.
2013. márc. 12. 17:34
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
ha esetleg nem jönne be a háziorvos által ajánlott pszichiáter, kérdezd meg az iskolapszichológusodat a dologról, vagy a helyi nevelési tanácsadó pszichológusát. ők is biztos tudnak segíteni.
2013. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
70%

Úgy hogy megmondod el kell menned, mert különben nagyobb bajod lesz.

De azért engedd meg, hogy elmondjam. A pszichiáterre könnyű rászokni, szedd össze magad, találj saját célt, társat és fogj össze anyukáddal. Éld a saját életed.

Nekem a férjem halt meg, még akkor nagyon fiatal voltam. Jó és rossz tanácsot is adott a pszichiáter, volt olyan tanácsa, amit ha betartok, akkor kezelt beteggé váltam volna. Mérlegelj mindig, mielőtt ész nélkül hallgatsz egy idegenre, főleg, ha anyagi kérdés is szóba kerül és véletlenül tanácsot ad vagy úgy érzed tanácsot adott.

Pl.egy ismerősömet elhagyta a férje, 2 kicsi gyerekük van. Az ismerősöm bepánikolt, de azért mindent úgy akart csinálni, ahogyan régen. Nagyobb lakásba költözött a két gyerekkel, bízott abban, hogy sok pénzt keres és egyedül is bír mindent. Hát nem bírta, főleg anyagilag. A pszichiátere azt tanácsolta, hogy erős és egyedül is minden megy, mintha a férje le sem lépett volna. Szóval mindig mérlegelj, bármit mond az orvos, a saját erődet és az anyagi hátteredet vedd számításba.

2013. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!