Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem édesanyámmal,...

Hogyan közöljem édesanyámmal, hogy úgy érzem egyedül nem tudom feldolgozni az édesapám elvesztését, hogy pszichiáterra van szükségem?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 12:36
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
64%

Még egy fontos dolog, nekem van kezelt elmebeteg a családomban! Az ideggyógyszerek teljesen tönkretették a máját! A Xanaxtól (ez az amit első körben fel szoktak írni) is függővé lehet válni és hosszú távon mélyebbre lök a hiánya, mint apukád halála. Szóval, ha lehet, akkor anyukáddal fogj össze, ne titkold a lelki nehézségeket, hidd el ő szeret a világon a legjobban, az orvos csak kezel!!!

Ne hagyd a bánatot hogy uralkodjon a lelkeden, még fiatal vagy, az élet értékes és egy nap, ha lesz társad látni fogod hogy mennyire szép.

2013. márc. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
70%

Pontosan az a helyzet, hogy te most nem tudsz erőt venni magadon, ezért arra ne várjál, hogy majd ha erősebb leszel.

Ha ez így működne, nem lenne szükséged orvosra.

Neked most szükséged van orvosi segítségre, elmész a háziorvoshoz, elmeséled neki, hogy nem tudod feldolgozni édesapád halálát.

Nem tudsz tanulni, mindig sírsz, nem érdekel semmi a környezetedben. Megkéred, hogy írjon neked beutalót a pszichiáterhez.


Ha nem mész el, mert arra vársz, hogy erősebb légy, akkor csak rosszabb lesz, mert, ha így érzel, nem fogod tudni egyedül feldolgozni.

2013. márc. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj, hogy ezt mondom, utolsó, de te egy nagyon kontár pszichiáternél lehettél. a pszichoterápiának pont az a lényege, hogy nem adnak tanácsot, hanem meghallgatnak téged, segítenek rávezetni a saját magad megoldásaira. persze súlyos betegeknél ez kicsit másképp működik, de egészségeseknél nem fog egy normális pszichiáter se tanácsokat osztogatni.

persze ezt te nem tudhattad, csak most mondom, hogy ha esetleg összekerülnél még egyszer hasonlóval, keresni kell másikat.

2013. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
bocsánat, nem utolsó, hanem 20-as.
2013. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm tényleg aranyosak vagytok, de úgy döntöttem, hogy nem megyek el. Gyáva vagyok és félek,apám lánya vagyok.
2013. márc. 13. 09:51
 26/27 anonim ***** válasza:
Kész! A beteg agyonbeszélve.
2013. márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
No mi lett azóta?
2013. máj. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!