Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utál ennyire a családom?

Miért utál ennyire a családom?

Figyelt kérdés
Minden áldott nap azt hallom hogy te meg nem csinálsz itthon semmit... Minek vagy itthon... Meg ilyenek. Pedig segítek nem is kevest! Most végeztem a suliaimmal. Addig nem cseszegettek annyira amíg suliba jártam és kaptam a családit meg az árvaságit. Most meg szerintem ahogy nem kapok semmit egyszerre én vagyok mindenért a rossz.Már alig várom hogy elköltözzek otthonról. 22/F ha tud valaki valamit ajánlani hajrá. Mit tegyek?
2009. szept. 13. 16:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Félreértettetek. Szerintem sem helyes, hogy téged piszkálnak. Csak arra akartam kilyukadni, hogy bizony nagy teher tud lenni egy ilyen összegű jövedelemkiesés, és ebből a szempontból őket is meg lehet érteni. Bár nem tudom hogy áll a családod. Mi úgy nőttünk fel, hogy édesapám kettőnket nevelt, összesen 65 000 Ft.-ból! Ott bizony még egy ötezres is hiányzott volna, és apu is mindig feszült és ideges volt emiatt. De az nyilván nem fair, hogy téged piszkáljanak. Csak arra akartam rávilágítani, hogy lehet hogy ez az oka.


Az hogy új palija van anyádnak, már más megvilágítást ad a dolognak. Lehet hogy ő hangolja ellened. Az idősebb nők könnyen beleesnek abba a hibába, hogy összekerülnek valalkivel, és még a baromságaikat is vakon követik, mert félnke hogy egyébként egyedül maradnak. Már nem egy ilyet láttam... Csak az a gond, hogy ha ennek hangot adsz, attól csak mégjobban ellened fordulhat.. Őszintén szólva nem tudom mit csinálnék. Minden erőmmel azon lennék hogy elköltözhessek,de ez tényleg nem könnyű feladat.

2009. szept. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Azon vagyok hogy elköltözzek. De nem megy mert nincs saját jövedelmem. Nem fogom sokáig bírni! Nagyon depis vagyok.
2009. szept. 14. 19:01
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nagyon szomorú ,de ugyanebbe a helyzetbe vagyok én is...sajnos csak azt tudom mondani ,amit én is csinálok..húzdd meg magadat és próbálj találni valamilyen lehetőséget a kitörésre...én azt tervezem, hogy majd elmegyek suli mellett dolgozni és megpróbálok keresni valamennyi összeget ,amit arra fogok fordítani ,hogy összeköltözek a barátommal.:)viszont ő nm akar elmenni otthonról én meg egyedül képtelen lennék fenntartani magamat..és soha ne add fel ,akármilyen szar is..főleg ,ha valaki nagyon családcentrikus..remélem sikerül kitörnöd ebből a helyzetből és sikeres leszel mindenben ,amit kitűzöl magad elé..20/L

2009. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A stressz miatt mondanak ilyeneket ami a munkákból és az alulfizetettségből és az elismerés hiányából adódik...


A saját kudarcaik és sikertelenségük illetve elcseszett életük miatt okolnak téged illetve hazsnálnak villámhárítóként mert a fönöknek ugye mégse mondhatják!!


Ez az a Prés amibe jobb nemm belekerülni az életben! Munkahelytöl hazáig otthontóla munkahelyig fizetéstől számláig számlától fizetésig élni a mókuskerékben...

Ennél még a sitten is jobb!!



Javaslom hogy hagyj fel az otthoni segédkezéssel mert totál időpazarlás nem lesz fogatnatja soha!


Helyette próbálj meg önálló sikereket elérni, járj el sportolni tanulj meg hangszeren játszani csinálj jogsit nyelvvizsgát! Mindegy mit csak ne a haverokkal lógj és ne otthon legyél!!

Késöbb (5-6 év talán) sokkal több hasznát fogod venni a szüleidre pedig ne nagyon számíts mert magukkal sem tudnak mit kezdeni azért cseszegetnek téged!!

Rád vetítik ki a szerencsétlenségüket!!


Viszont ha még szeretnek egy kicsit is akkor ha látják hogy kezdesz sikeres lenni akkor mellédállnak majd és büszkék lesznek rád!

Ha nem szeretnek egy kicsit sem akkor irigyek lesznek és ott próbálnak keresztbe tenni majd ahol csak tudnak!!

2009. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja hogy 22 vagy most olvasom csak és anyád megözvegyült...


akkor viszont másról van szó!


Azt hittem ilyen tizenéves emberke vagy akkor lett volna érvényes az elözö irományom..



Itt most az a helyzet hogy nyilván te örököltél apád után egy fél házat..


Útban vagy anyádnak és az új hapsijának!!

Kell nekik a házrészed ki akarnak túrni...

Azért basztatnak hogy ne érezd jól magad otthon és lelépj ők meg ingyen használják a tulajdonod..


Felejtsd el hogy volt anyád mert ezzel megtagadott mint fiát!!

Közösen beszéljétek meg hogy ha különválasztható a ház akkor kulonválasztjátok ha nem akkor meg eladjátok a házat.

Ha anyád nem hajlandó erre akkor tegyél alá ahol csak tudsz használd mértéktelenül a közmüveket ha az ő nevén van, telepíts be hajléktalanokat a házba! Jogod van ehhez és nem dohtaják ki a vendégeidet bárkit be is jelenthetsz oda hivatalosan!!


Arra megy ki ez az egész hogy útban vagy nekik...

Ez az igazság..

2009. szept. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyád így viselkedik akkor én a helyedben ezekután alaposan utánnanéznék hogy rendesen el lett e hagyatékolva apád után minden, nem e volt egy bankszámla vagy betétkönyv amiről nem tudsz vagy más egyéb amit mint házastárs zsebrevágott közben pedig a te örökséged lett volna jogilag...
2009. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván rajta van a házrészeden az özvegyi haszonélvezet viszont ha találnál valami stiklit az öröklésnél ha csak 10 forintot is zsebrevágott ami apádé volt, és ez bizonyítható valahogy pl rendőrség ki tudja kérni az elhunyt számláinak adatait a központi bankból szóval ha tényleg kísértésbe esett akkor ott a büncselekmény és egyböl elveszti a haszonélvezeti jogát ergo a fél házaddal azt csinálsz amit csak akarsz!! Amúgy pedig mindent blokkol a haszonélvezet és te csak egy vendég vagy otthon és senkit sem vihetsz oda akit o nem enged be.. Kószónjuk néked Mária Terézia!!!!
2009. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom neked hogy NE menj el otthonról ugyanis ha neki valóban özvegyi haszonélvezete vana házrészed felett akkor valóban azt enged be akit ő akar kivéve téged mert te be vagy oda jelentkezve hizsen ott laksz!!


Nade!


Ha huzamosabb ideig nem laksz ott, mondjuk 1-2 hónap akkor ő kényszerkijelentéssel elvileg kijelenthet téged onnan a polghivben! És ebben az esetben jön az a helyzet hogy van egy fél házad de csak akkor mehetsz be ha anyád beenged oda és addig tartózkodhatsz ott a míg ő megengedi!


Az iszákossal meg köt egy eltartási szerződést vagy egy élettársit és bucsut inthetsz az örökségednek!!


Eszed ágába ne jusson elköltözni onnan mert az utcára kerülsz vagy nyomoroghatsz egy életen át albérletben!!

2009. szept. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
84%

Mit tegyél? Megmondom mit tegyél!! Szakíts meg anyáddal minden kapcsolatot mert az ilyen az minden csak nem anya!!


Válassz egy távoleso szobát az övétol és rendezd be magadnak illetve szereld fel megfelelö zárral és oda cuccolj be!! Ne is nagyon beszélj vele egy szót se ha meg ugatni kezd akkor vágd rá az ajtót és zárd be!! Esetleg felvehetnéd kamerával néha a viselkedését és azt amit mond ugyanis van oylan pszihátriai diagnózis hogy késöi gyászreakció és ez még jól jöhet neked ha egyszer a biróságon kötnétek ki.. Meg egyébként is segít hogy lásd miylen ember ő valójában ugyanis szerintem erősen manipulál téged és kihasznál!! De hogy nem a javadat és a boldogulásodat akarja az is biztos!! Ellenség! Nem barát!!

2009. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nyugi én is csak azért születtem mert régen adtak tejjegyet a gyerek után!!
2009. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!