Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim, családom beleszól a...

Szüleim, családom beleszól a párválasztásomba! Mi tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves elmúltam, tudni kell, hogy a párom félcigány, hozzáteszem néhány magyar család nem olyan tisztességes, mint ők. Fél éve vagyunk együtt, de odáig fajult a helyzet, hogy már titokban találkozunk, mert annyira tiltják tőlem. A napokban anyukám pedig annyira kiborult, hogy megfopozott, megalázott ez miatt.
2013. márc. 9. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Hallgass a szüleidre!
2013. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Próbáltad már elmagyarázni nekik hogy semmi baj nincs a pároddal?
2013. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem is egyszer, és ezt ők is tudják, mert csak jót hallottak róla és a családjáról. 21 éves létére saját fodrászata van, mindene megvan! Csak ezt az egyet nem tudják elviselni, hogy félvér.
2013. márc. 9. 11:05
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Persze, mert hiába rendes és normális a gyerekeiteken (ha lesznek) látszani fog a származás és minden téren mínuszból indulnak majd az életbe. Gondolom a szüleid sikeres életet szeretnének az unokáiknak is. Én sem örülnék ha a lányom egy romával jönne össze, még ha az rendes is, mert az emberek ránézésre és első benyomásra beskatulyázzák a másikat.
2013. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Mit tegyél? Semmit.


20 éves vagy. Minden döntés, amit a magánéletedet illetően hozol, elsősorban a Te életedre lesz hatással. Jó vagy rossz következményeit Te fogod viselni. Tökéletesen a Te dolgod, kivel vagy.


Egy tisztességes félig roma család egyébként számomra sokkal elfogadhatóbb, mint egy olyan, ahol Anyuka megpofozza(!!!) a 20 éves lányát a lány párkapcsolata miatt. Ez értelmes felnőtt viselkedés??? Ez nevelés? Ez jóakarat?

Véleménye lehet, amit el is mondhat normális hangnemben, de Anyuka egyszerűen zsarnokoskodni akar.

2013. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Egy bizonyos pontig nagyon megértem a szüleidet, DE a pofozkodás miféle nevelési eszköz egy 20 évesnél? Nevetséges...


Egyébként meg sokan rasszistának gondolnak, mert ÉN SZEMÉLY SZERINT nem kezdenék roma származású emberrel, mert más a kultúra, más az értékrend. Ott az a szokás, hogy a férfi az a férfi, a nő meg otthon marad, neveli a sok-sok gyereket, és vezeti a háztartást, neki ez az életcélja. A cigányok nem veszekednek, és kiabálnak, hanem üvöltöznek, ordibálnak, ha elfajulnak a dolgok, akkor repked a berendezés, arról nem is beszélve, hogy a szégyenérzetük is máshogyan működik.


Nem biztos, hogy van annyi élettapasztalatod, hogy ezekbe belelátsz, anyukádnak meg gondolom van. Szeretné, ha tanult ember lennél, jó állással, karrierrel. A pofon körülményeit pedig nem írtad le, de ha a házasságot fontolgatod ezzel a sráccal, bizony ne vesd el a gondolatot, hogy ilyen is lesz...

2013. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, vannak olyan cigányok, ahol röpköd a berendezés és ordibálnak, az olyanoktól én is undorodom. Ha náluk ez lenne a helyzet, valószínű, hogy én se kezdte volna bele. De normális körülmények között élnek, tiszták, dolgoznak, becsületesek.
2013. márc. 9. 11:58
 8/11 anonim ***** válasza:
21%
5-ösnél a pont!
2013. márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
Halgass anyádékra késöbb majd rájösz mikor gyereked lesz hogy mit miért tett.
2013. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Velem is ugyan ez volt, csak én fiú voltam és a barátnőm volt cigány. Igaz már csak a volt barátnőm. Anyukámnak mondjuk nem volt vele baja, de apám az kiverte folyton a hisztit, hogy jaj cigány meg hogy kitagad meg minden. Igaz azóta a lánnyal szakítottunk már más miatt, de apámnak nem volt igaza, rendesen jár dolgozni, szülei is jól keresnek, rendes fizető munkájuk van, egy egész jó kis átlagos családi házban élnek.

Apám persze már bocsánatot kért azóta mert addig nyúztam őt, meg bizonyítgattuk a dolgot hogy ő rendes míg belátta hogy tényleg normális.

A szakításunk oka teljesen más miatt van, ugye mi teljesen különböző életmódot éltünk, a volt barátnőm ő inkább ilyen bulizós fajta lány volt, minden hétvége a buliról kellett szólnia, én meg már komolyabb életet akartam kezdeni, összeköltözés stb... Persze ő is ezt akarta csak buli, buli hegyén hátán. 23 évesek vagyunk mindketten én már komolyabb életet akartam mert én 19 éves koromban kitomboltam magam, utána mentem el dolgozgatni, majd már rendesebb munkahelyem is lett jó fizetéssel. Sajnos ez van nem illettünk így össze, apám meg csak a tolvaj csaló, hazudozó cigányt látta benne nagyon sokáig sajnos, de ő nem hazudott őszintén beszéltük meg a szakítást is teljesen tiszta lappal nem volt köcsögösködés meg vita belőle, megbeszéltük hogy ennyi és vége.

Szóval valahogy bizonyítsátok be a szüleidnek hogy ő igen is rendes ember, és hogy nem fog semmi rosszat csinálni.

2013. márc. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!