Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális ez a viselke...

Mennyire normális ez a viselkedés egy szülőtől?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, albérletben, messze a családtól. Az elmúlt években is sokszor hallottam a szüleimtől (mostanában pedig főleg), hogy ha bármi problémám akad, azonnal szóljak, és mindent megoldunk. Nem vagyok problémás, magam intézem az ügyeimet, soha nem ugráltatom a szüleimet, ha más városból kell hazajutnom, vagy éppen elmenni készülök, inkább várok órákat egy buszra/vonatra, mintsem elvárjam tőlük, hogy furikázzanak. Ritkán kértem tőlük segítséget, mert mindent teherként kezelnek, így inkább megpróbálom magam megoldani. A minap vonattal indultam otthonról vissza az albérletbe. Kb. 10 perce voltam úton, amikor eszembe jutott, hogy otthonhagytam a fogamzásgátlómat. Azonnal kivert a hidegveríték, görcsbe rándult a gyomrom, tudtam, hogy most nem lesz más választásom, mint hogy a segítségüket kérjem. Annyi volt a kérésem feléjük, hogy ha tudnak, üljenek kocsiba, és vigyék el a gyógyszert a szomszéd városba (10 km), ahonnan a párom utánamhozhatta volna. Nem voltak hajlandóak, megkaptam, hogy hogy lehetek ilyen szerencsétlen, és egyáltalán. Viszontlátásra. Letették a telefont.

Nem tudom hová tenni a történteket. Nem tudom, mire számíthatok tőlük, ha ennyit sem tudtak megtenni értem. Mégsem azt kértem, hogy a szempillaspirálommal rohanjanak utánam, de márazonnal. Azóta szörnyen érzem magam, nem tudom kezelni ezt a helyzetet.


2009. szept. 15. 01:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%

lehet, hogy nem fog tetszeni a válaszom.


ha mindent utánad hordanak, akkor hogy fogod megtanulni, hogy a cselekedeteidnek következménye van?


ha most utánad vitték volna, akkor legközelebb sem figyelsz, hisz "majd anyuék elintézik"


ezen kívül nyilván nekik is van elég dolguk.


a barátod miért nem tudott érte menni?

2009. szept. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Soha, semmit nem kellett még "utánamhordani", pedig ötödik éve önállósodom. Ez volt az első alkalom, hogy ilyesmire kértem őket. Egyébként sem az bánt elsősorban, hogy nem segítettek, hanem ahogy beszéltek velem, ahogy reagáltak a helyzetre, és hogy most azt érzem, nem számíthatok rájuk. (A párom pedig hozzám hasonlóan épp induláshoz készült, nem lett volna ideje elmenni érte, aztán vissza haza.)
2009. szept. 15. 01:41
 3/22 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ezzel kezdtem, hogy "ha nincsen semmi más dolgotok...". Éppen palacsintáztak, és a vasárnap délutáni láblógatáshoz készülődtek.
2009. szept. 15. 01:42
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,figyelj,én ezt furának találom,mert it arról van szó,hogy ők ajánlották fel,hogy segítenek bármilye helyzetben,mégha az előző váalszoló itt vergődik is,hgy legyél őnállóbb!!Pont ezt írtad le,hogy álltalában nem szoktad őket ugráltatni...de mégis azt kell mondjam,hogy a szülők néha kiszámíthatatlanok!!Ők nem tartották ezt olyan fontosnak ,gndoltál,veszel majd egy másik gyógyszert...nem élet-halálról volt szó!!Azért nehéz az ilyen kérdésekre válaszolni,mert minden szülő másmilyen!!Az én süleimnek is volt kattanása...anyával imádtuk egfymást,aztán hosszú évekig vitatkoztunk!!Most,hogy az apu elment közülünk,rájöttünk,hogy csak egymásnak vagyunk,és tudod,senki nem szeret úgy engem,mint az édesanyám!!Én megkérdezném a helyedben:Anyu,Apu,ezt most mért így tettétek??És nem találgatnék??Lehet,hogy nevelő célzat volt,lehet,hogy csak dacosság??Nem tudom...de jobb tisztázni,mert ennél még sokkal durvább dolgok is fognak az életben történné,tehát ezen nem kell annyira rágódni..tudod,max ott van az óvszer,bár borzalmasan szar,de a semminél,és a szülői szeretet hiányánmál még az is sokkal jobb!! :) Kérdezz,és úgy hamar megtuddo a választ!!A ényeg,hogy a kérdést jó helyen kell feltenni!! :)
2009. szept. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
Úristen,bocs a sok hibáért,automatikusan csak gépeltem,de nem néztem az elírásokat!!!Ne haragudj érte!!!!!
2009. szept. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az lehet,hogy nem tartották fontosnak,hogy autókázzanak egy csomag fogamzásgátló gyógyszer miatt,hisz újra felírathatod...Ez nem olyan dolog ami miatt a szülő egy szóra ugrik...A hangnem ami bánt téged,az meg elképzelhető,hogy azért volt,mert igaz ők ajánlották fel neked,hogyha segítség kell csak szólj,de nem ilyenfajta segítségre gondoltak.Mivel eddig nem kértél tőlük semmit,így lehetséges,hogy nem tetszett nekik,hogy végre amikor szólsz nekik akkor csak egy gyógyszer miatt jelentkeztél!!talán valami mást vártak,és valahol sértésnek vették a kérésedet...De hát a szülőknél soha nem lehet tudni,hogy mi jár a fejükben...
2009. szept. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Természetes, hogy ők voltak az elsők, akiket megkérdeztem erről. Sajnos nem lehet velük erről (sem) érdemben beszélni, valahogy mindig ez van. Nekik minden fekete és fehér, soha, semmit nem magyaráznak meg. Ugyan hogy jövök én ahhoz, hogy bármit is számon kérjek rajtuk. Így marad ez a kínlódás, és próbálok másképp magyarázatot találni. Igazából nekem mindig is az volt a természetes, hogy bármi gondombajom volt, sosem segítettek úgy, hogy "szerencsétlen vagy, lányom, de mi vagyunk az anyádapád, megoldjuk", maradt a jól bevált "szerencsétlen vagy, lányom, ha elvárod, hogy segítsünk, azt vedd úgy, hogy szívességet teszünk". Csak furcsa azt látnom, hogy a környezetemben mindenki bármilyen gondjával nyugodtan fordulhat a szüleihez. Most nem tudom, mi a normális; ez, hogy csak végső esetben merem megkérni őket bármire, és akkor is elutasításra talál a kérésem (vagy jobb esetben nagy duzzogva, morogva, dühöngve tesznek valamit), vagy az, ha a "gyerek" szólhat, ha van valami, és a szülő nem érezteti azt, hogy egy jó nagy púp a hátán az egész.


Talán mégiscsak azért szülő a szülő, hogy számíthassunk rájuk. Csak összezavarodtam, hogy mi van ilyenkor.

2009. szept. 15. 02:16
 8/22 A kérdező kommentje:
A kérés tárgyáról annyit, hogy tudtommal nem célszerű a levél közepén félbehagyni, másrészt nagyon jól tudják, hogy itt se nőgyógyászom, se tapasztalatom, 2 hete lakok ebben a városban, azt sem tudtam, merre szaladjak.
2009. szept. 15. 02:19
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyke gyerek vagy egyébként vagy van testvéred is??Olyan rossz ,néha bizonyos szülők elfelejtik,miért is akartak minket annak idején,20-30 évvel ezelőtt annyira!!A barátnőm sír,amikor mesélek az apuról,aki engem annyira szeretett,nem érti,őt mért nem szereti az apja!!Én meg örülnék neki,ha apu még lenne....ilyen ez a hülye élet!!de mint ahogy az élőzőekben is írtam,kérdezz!!Őket,és nem mást...hogy AnyuApu,miért is így csináltátok,amit csináltatok??Mert ezt csak ők tudhatják,és ők segíthetnek!Hiába írunk marha jó tanácsokat,az ő fejükbe nem látunk bele!!!(ha nagy gáz van ,szívesen örökbe fogadlak..bár ahhoz én még túl fiatal vagyok (33),te meg gondolom túl öreg!!(huszon....) Fel a fejjel,beszélj velük !!!
2009. szept. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Van egy tippem, hogy miért viselkedtek így. Az a helyzet, hogy nagyon sok ember szereti felajánlani a segítségét szóban. Pl. ahogy a szüleid is, de a "kötelező" dolgokat nem szeretik. Tehát ha Te kérsz szívességet azt már kötelezőnek érzik, és háborognak.


Nálunk a párom szülei ilyenek. Elhalmoznak minket mindenféle drága holmival (nincs is rá szükségünk, nem is kértük), de ha véletlenül kérünk valamit Pl. vigyázzon a gyerekre pár órát, már látom hogy elhúzza a száját, és magában füstölög.(De azt nem engedi, hogy más vigyázzon a lányunkra.)

Szóval szóban 100%-ig mindenben mellettünk állnak, gyakorlatban meg....


Ne is törődj ezzel, próbálj meg ugyanilyen erős, független csajszi maradni, mint amilyen vagy!

2009. szept. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!