Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális ez a viselke...

Mennyire normális ez a viselkedés egy szülőtől?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, albérletben, messze a családtól. Az elmúlt években is sokszor hallottam a szüleimtől (mostanában pedig főleg), hogy ha bármi problémám akad, azonnal szóljak, és mindent megoldunk. Nem vagyok problémás, magam intézem az ügyeimet, soha nem ugráltatom a szüleimet, ha más városból kell hazajutnom, vagy éppen elmenni készülök, inkább várok órákat egy buszra/vonatra, mintsem elvárjam tőlük, hogy furikázzanak. Ritkán kértem tőlük segítséget, mert mindent teherként kezelnek, így inkább megpróbálom magam megoldani. A minap vonattal indultam otthonról vissza az albérletbe. Kb. 10 perce voltam úton, amikor eszembe jutott, hogy otthonhagytam a fogamzásgátlómat. Azonnal kivert a hidegveríték, görcsbe rándult a gyomrom, tudtam, hogy most nem lesz más választásom, mint hogy a segítségüket kérjem. Annyi volt a kérésem feléjük, hogy ha tudnak, üljenek kocsiba, és vigyék el a gyógyszert a szomszéd városba (10 km), ahonnan a párom utánamhozhatta volna. Nem voltak hajlandóak, megkaptam, hogy hogy lehetek ilyen szerencsétlen, és egyáltalán. Viszontlátásra. Letették a telefont.

Nem tudom hová tenni a történteket. Nem tudom, mire számíthatok tőlük, ha ennyit sem tudtak megtenni értem. Mégsem azt kértem, hogy a szempillaspirálommal rohanjanak utánam, de márazonnal. Azóta szörnyen érzem magam, nem tudom kezelni ezt a helyzetet.


2009. szept. 15. 01:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is furának tűnik hogy miért esett volna olyan nehezükre 10 km-t autózni...Az első válaszolónak nincs igaza,nem tűnsz olyannak aki reggeltől estig hülyeségekkel ugráltatna másokat,nem valószinű hogy nevelési célzat lett volna. Most le fogtok pontozni,de én a helyedbe ha hazamegyek beijeszteném őket hogy "nem gond,megvoltam én a tabi nékül,legfeljebb 9hónap mulva babázok"kiváncsi vagyok ahoz mit szólnának
2009. szept. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Előző! :-DDDD Ez jó volt!!!!
2009. szept. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
65%

NEm a szüleiddel van a baj, ez egy egyszerű kommunikációs probléma volt.

Én, ha ssegítséget kérek valakitől, nem azt mondom: "ha nincs más dolgotok" ez eleve azt feltételezi, hogy nincs!Az emberek, hidd el, szeretnek a grál lovag képében tündökölni. Oké, hogy tudod, palacsintáznak meg ejtőznek, de pont ezért nem tűnik az ő segítségük segítségnek. Ha valaki azzal állna elém, h ha nincs más dolgom, ugyan már csináljam meg ezt vagy azt, elküldeném a bánatba. Hát honnan tudja, mit akarok én csinálni???

Nos. Ha férfitól kérsz segítséget, úgy teszel, mintha az ő ötete lenne. PL"Apu,nagy baj van, nem tudom, mit csináljak, otthon hagytam a fogamzásgátlót" hidd el, előállt volna a "most azonnal visszük" szöveggel. Amúgy alapban az mindig bejön, hogy "tudnál segíteni?"

Ha a segítség tényleg segítség. De te eleve nem úgy állítod be. "ha nincs más dolgotok" jézus. Gondolták, ha neked ez nem olyan nagy probléma, akkor oldd meg. Hidd el, ha te elmondanád nekik, hogy ez NAGY probléma, akkor kezük-lábuk törve vitték volna utánad.

Szerintem a hangnemmel volt baj.

2009. szept. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
34%

Felnőtt vagy,már miért is a szüleidnek kellene a gyógyszeredet utánnad hordaniuk.Ha olyan fontos,tessék vigyázni rá.

Azonkívűl a következő havit elkezded,aztán kész.Piti dolgok miatt tényleg gáz,ha rángatják az embert...

2009. szept. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
néha velem is ilyen az anyukám, bár ha elmagyaráztad volna, hogy miért is olyan fontos a tablettád, akkor lehet megtették volna ezt a kis szívességet.
2009. szept. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

Nem lehet,h épp ilyen "durcás" kedvük volt? Vagy épp vki felidegesítette őket?

Néha az én szüleim is tiszta "bolondok", de egyébként segítenek amiben tudnak, de engem is megszoktak néha bántani, aztán ált-ban kiderül,h azért voltak ilyenek, mert pl. öcsém felhergelte őket.

2009. szept. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, h most egy kicsit fura lesz a válaszom, de nem lehet, hogy pont a fogamzásgátló-tól lettek "rosszul"? Lehet,ha a szempillaspirálodat kellett volna utánad vinniük, nem lett volna semmi. De lehet, hogy ők idősebb (esetleg kicsit prűdebb) szülők? És a fogamzásgátlóról egyből az jutott eszükbe, hogy az ő kicsi lányuk, meg a pasija (és itt elképzelték!)??? Szerintem ez sem kizárható.
2009. szept. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
82%

Nálam úgy volt hogy ott maradok a szülői házban és kettéoszjuk a házat, alsó szint az övék, felső az enyém. Addig minden támogatást megadtak, de akkor bejelentettem hogy elcuccolok(természetesen akkor még nem kezdtünk bele az építkezésbe). Onnantól mintha semmivé váltam volna számukra, nem is hívtak fel, én hívtam őket 3 hét múlva. Azóta sem hívtak. Egyszerűen vannak ilyen emberek, azt szeretik ha az ő feltételeik szerint mennek a dolgok és csak addig jó valami amíg ők tervezik azt el. Amint máshogy kezd alakulni az egész, megváltoznak.

Mellesleg megfogant az 1. unokájuk, szóval megnézem a fejüket amikor megtudják majd. :)

2009. szept. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
77%

Szia!Szerintem a szüleid nem szülőként viselkedtek.A szülők mindent (és számomra tényleg minden beletartozik!) tegyenek meg a gyermekükért,ha van rá módjuk!A leírt esetben pedig lett volna rá idejük,csak sajnos hajlandóságuk nem.

Én is anyuka lettem 8 hónappal ezelőtt és elképzelhetetlennek tartom,hogy egy ilyen szituációban (vagy éppen más,hasonló jellegű esetben) vissszautasítsam a gyermekemet.

Mondd el nekik a véleményedet,mert igenis a legjelentéktelenebbnek tűnő dolgokban is kell,hogy számíthass rájuk.

2009. szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
78%

Nekem az jutott eszembe, hogy talán a szüleid tudják, hogy azt szokták mondani a szülők, hogy rájuk mindenben lehet számítani, ezért ők is ezt mondják, viszont nem őszintén, belülről fakad ez náluk.

Nem értem, miért gondolja bárki rólad, hogy mindig mindent utánad kell vinni. Mintha ők még soha nem felejtettek volna el valamit. Akármennyire figyel is az ember, néha előfordul. És azért a tablettával nem kellene játszani. Én biztosan utánad vittem volna. Most meg azt tanácsolom, hogy derítsd ki, hogy az albérleted melyik körzeti orvoshoz tartozik, és minél előbb menj el hozzá. Vagy legalább abba a rendelőbe, hátha találsz egy orvost, aki tud segíteni. Nem kellene kihagyni tablettát, a körzeti orvos meg felírhatja.

2009. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!