Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális ez a viselke...

Mennyire normális ez a viselkedés egy szülőtől?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, albérletben, messze a családtól. Az elmúlt években is sokszor hallottam a szüleimtől (mostanában pedig főleg), hogy ha bármi problémám akad, azonnal szóljak, és mindent megoldunk. Nem vagyok problémás, magam intézem az ügyeimet, soha nem ugráltatom a szüleimet, ha más városból kell hazajutnom, vagy éppen elmenni készülök, inkább várok órákat egy buszra/vonatra, mintsem elvárjam tőlük, hogy furikázzanak. Ritkán kértem tőlük segítséget, mert mindent teherként kezelnek, így inkább megpróbálom magam megoldani. A minap vonattal indultam otthonról vissza az albérletbe. Kb. 10 perce voltam úton, amikor eszembe jutott, hogy otthonhagytam a fogamzásgátlómat. Azonnal kivert a hidegveríték, görcsbe rándult a gyomrom, tudtam, hogy most nem lesz más választásom, mint hogy a segítségüket kérjem. Annyi volt a kérésem feléjük, hogy ha tudnak, üljenek kocsiba, és vigyék el a gyógyszert a szomszéd városba (10 km), ahonnan a párom utánamhozhatta volna. Nem voltak hajlandóak, megkaptam, hogy hogy lehetek ilyen szerencsétlen, és egyáltalán. Viszontlátásra. Letették a telefont.

Nem tudom hová tenni a történteket. Nem tudom, mire számíthatok tőlük, ha ennyit sem tudtak megtenni értem. Mégsem azt kértem, hogy a szempillaspirálommal rohanjanak utánam, de márazonnal. Azóta szörnyen érzem magam, nem tudom kezelni ezt a helyzetet.


2009. szept. 15. 01:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
84%

De könyörgöm emberek, 10 km autóval! Mennyi az, 5 perc?

Én megértem hogy szarul esik a dolog a kérdezőnek, mert ez semmiség lett volna a szülőknek, de nagy kellemetlenség neki.

2009. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nincs igaza annak,aki azt írta, hogy piti dolgok miatt gáz ugráltatni aszülőket.

Az nagy baj, hogy szegény kérdező semmiben nem számíthat a szüleire, és gyomorgörcse lesz, ha tőlük kell valamit kérni. Akár nagy dolgot, akár kicsit. Egy szeretetteljes szülő-gyermek kapcsolatban szerintem teljesen normális, hogy megtesz az ember akár piti dolgokat is, és oda-vissza, nem csak a szülő a gyereknek, vagy fordítva. Az én apukám szó nélkül elindult nekem dinnyét venni, mikor terhes voltam, és a férjem épp nem volt itthon. Szintén 10km és szintén autóval. Pedig a dinnye sokkal pitibb, mint a fogamzásgátló!

A kérdésre válaszolva: ez nem normális viselkedés, egy szerető család megtesz egymásnak apróbb szívességeket, és senki nem kap gyomorgörcsöt, ha a családhoz kell fordulnia. Ugyan kihez fordulna az ember, ha nem a családjához???

2009. szept. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!