Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két és fél hónapos kisfiú...

Két és fél hónapos kisfiú anyukája vagyok. Ugy áll a helyzet, hogy az apuka fogta magát és egy veszekedés után lelépett. Összeházasodva nem vagyunk, tartok tőle, hogy akarja majd a babát, milyen esélyei vannak velem szemben?

Figyelt kérdés
Hárman költöztünk az én szüleimhez,mert a baba nem volt tervezve, ezért nem is volt hova külön költöznünk. Az apával azon vesztünk össze, hogy én őt védtem a szüleimmel szemben. Nálunk adottak a körülmények a baba neveléséhez, anyámék gondoskodók, tiszták a körülmények. EZ náluk nem áll fenn. Van esély ara, hogy elvegyék tőlem a kisfiam?

2013. márc. 18. 08:03
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
36%

Az egy dolog, hogy ő mit mond, a bíróságnak kell eldönteni, hogy hol jobbak a körülmények.

Könnyen lehet, hogy a pasi addig albérletbe megy és máris minden oké. Ez nem ilyen egyszerű.

2013. márc. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
84%
Én tanultam erről és bizony nagyon nyomós indok kell ahhoz, hogy egy csecsemőt elvegyenek az anyától!!! Gondolok itt pl. alkoholizmusra, drogfüggőségre stb.....Egy csecsemőt, ha az anyának rendezettek a körülményei, nem fognak elvenni. Pusztán anyagi okok miatt sem!! És butaság, hogy legyen 4 órás állása egy pár hónapos csecsemő mellett!!!! A lényeg, hogy legyen egy biztos háttere a babának, valamint, hogy az anyuka is megfelelő életmódot éljen-ne veszélyeztesse a baba fejlődését stb stb
2013. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenkor a nőket részesítik előnyben, még ha az apa jobb körülményeket is biztosítana. Szóval nagyon nincs miről vitázni.
2013. márc. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
24%

A gyakorlat általában az anyánál helyezi el, de általában a felek meg is egyeznek, hogy legyen az anyánál.


Viszont amikor mindkettő szeretné a gyereket, akkor ez nem így van. Mindkettő helyzetét megvizsgálják és nincs egyik fél irányában sem nemek alapján történő megkülönböztetés.


Szóval hitegethetitek itt, de ha véletlenül mégis az apának ítélik, akkor mit mondotok?

Az egy dolog, hogy ti ezt szeretnétek, de a valóság ettől még változhat.

2013. márc. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
66%
ma 09:35 Ilyen alapon, ha az apa milliomos, akkor nála helyezik el, mert jobbak a körülmények?
2013. márc. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
88%

Hát, ha neked ez kizárólag a pénzt jelenti, az a te bajod.

Ahol a gyermek fejlődése jobban biztosított.


Ilyen alapon gyerekelhelyezési per sem lenne, mert automatikusan az anya lenne a győztes.

Nem viccből vannak ezek a dolgok. A gyerek az első, ha neki jobb az apánál, akkor az apához kerül. Ha az anyánál jobb, akkor meg odakerül.

2013. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
78%
És miért feltételezed, hogy ebben az esetben apánál jobb?
2013. márc. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
77%

"Ahol a gyermek fejlődése jobban biztosított. "


Mi a probléma az anyával és a nagyszülőkkel? Miért ne fejlődhetne egy gyermek normálisan, ha az anyuka és annak a nagyszülei nevelik? És apukánál ki marad otthon a gyerekkel amíg ő dolgozik?

2013. márc. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
70%

"Mindkettő helyzetét megvizsgálják és nincs egyik fél irányában sem nemek alapján történő megkülönböztetés. "


Egyik tanárom,aki bíróságon dolgozik megmondta, hogy igen a nőknek adják többször a gyereket. Csak kivételes esetben a férfinak, de még akkor is az anyának, ha az apa esetleg jobban el tudná tartani. De gondolom a tanárom hazudik, vagy elmebeteg és nem érzékeli a valóságot.

2013. márc. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
40%

Senki sem feltételezte, a kérdező feltett egy kérdést, hogy van-e rá esély, hogy az apa kapja a gyereket.

Miért ne lenne esély?


Az, hogy itt mindenki nyugtatgatja, hogy nincs, hülyeség. Mivel nem ismerjük a körülményeket. A bíróság sem hipp hopp ítél, szépen megnéz mindent és utána. És mivel mi ezt a mindent nem láttuk, ezért nem is tudom, hogy hogy meri bárki kijelenteni, hogy tuti az anya kapja a gyereket.

Persze simán kaphatja ő és lehet jó anya, akinél jobb helyen van a gyerek, de ezt mi honnan a francból tudjuk?

2013. márc. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!