Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két és fél hónapos kisfiú...

Két és fél hónapos kisfiú anyukája vagyok. Ugy áll a helyzet, hogy az apuka fogta magát és egy veszekedés után lelépett. Összeházasodva nem vagyunk, tartok tőle, hogy akarja majd a babát, milyen esélyei vannak velem szemben?

Figyelt kérdés
Hárman költöztünk az én szüleimhez,mert a baba nem volt tervezve, ezért nem is volt hova külön költöznünk. Az apával azon vesztünk össze, hogy én őt védtem a szüleimmel szemben. Nálunk adottak a körülmények a baba neveléséhez, anyámék gondoskodók, tiszták a körülmények. EZ náluk nem áll fenn. Van esély ara, hogy elvegyék tőlem a kisfiam?

2013. márc. 18. 08:03
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig elég sok elvált párt ismerek, ahol az apa kapta a gyereket, még itt kérdésben is volt olyan, ahol gyerekelhelyezés, majd az apa került ki győztesen.


Ha nem lenne esélye mindkét félnek, akkor értelmetlen lenne maga a gyerekelhelyezési per is.

2013. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk gyönyörű apuka lehet, aki csak úgy lelép a kisbabája meg a barátnője mellől, majd jön, hogy ő igényt tart a gyerekre. És ha sokat sír a baba, vagy idegesíti akkor majd ugyanúgy otthagyja pikk-pakk?
2013. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
50%

"Ha nem lenne esélye mindkét félnek, akkor értelmetlen lenne maga a gyerekelhelyezési per is."


Ez kb olyan, mint amikor mindenki tudja egy közbeszerzésen, hogy ki nyeri, de a nyertes azzal nyugtatja a veszteseket, hogy ha már előre tudni lehetne,akkor nem lenne közbeszerzés...(csak hogy értsd a lehetőség jogi megteremtése még nem eredményez valódi esélyt)

2013. márc. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
74%

A veszekedéses témába én nem nyilatkozom. Fogalmunk sincs min vesztek össze, miért ment el, mikor ment el, hová ment.

Az sem biztos, hogy igényt tart a gyerekre. Mert a kérdésben ha jól értem a kérdező csak aggódik, hogy talán a volt párja esetleg szeretné.


Ez pedig nem igaz, mert mint mondtam, van bőven rá példa, hogy az apa kapja a gyereket.

Még itt az oldalon is szokott lenni pár.

2013. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
25%
Példát én is tudok bármire hozni, ha te azt mondod, hogy Irán muzulmán ország, erre én hozok neked 2 ottanit,aki keresztény,ezzel már is bizonyítom, hogy nincs igazad. Ugye milyen egyszerű, logikailag semmi hülyeséget nem csináltam, de azért lehet érzeni, hogy elrugaszkodtam a valóságtól..UgyaNEZT csinálod te is, mindenki tudja, hogy a nőket előnyben részesítik, te meg jössz a kivételes példákkal. Senki sem mondja, hogy egy apának nem ítélhetik oda, csak az arányok kicsit az anyák javára szólnak. Ha ez fordítva lenne és csak pár százalékkal lenne az apák javára már rég férfielnyomásról szólna az egész.
2013. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
74%

Én egy szóval sem mondtam, hogy nem ő kapja a gyereket, én azt mondtam van esélye az apának is, és ez a jó válasz, mivel ezt kérdezte.

És azért van több nőnél gyerek, mert általában előre megegyeznek ebben és úgy mennek bíróságra. Ahol már nincs megegyezés, ott nem olyan az arány, mint azt egyesek gondolják.


Hazudozni pedig semmi értelme szerintem, nem mondtam volna, hogy vannak ilyen esetek, ha nem lennének. Nekem aztán baromi mindegy, hogy az ő gyereke kihez kerül, én csak elmondtam a valóságot. Ha valaki a lelkét akarja nyugtatni, akkor tegye azt, ez is hidegen hagy, de ne állítsa már senki, hogy az apának esélye sincs, mert van. Épp úgy, mint neki.

2013. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
74%

Ehhez a kérdező is kellene, hogy leírja, hogy az apa milyen körülményeket tudna neki biztosítani.

Eddig az anya mellett szól, hogy ott vannak a nagyszülők, akik fedél biztosítanak a fejük felett, tiszta a környezet, s ha majd a kérdező visszamegy dolgozni, lesz aki segít neki a gyerek gondoskodásában.

Most tudni kellene mindezeket a másik fél részéről is tudni, hogy milyenek a körülmények.

2013. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem te el sem hiszed mekkora hülyeségeket írsz. Formálisan mindenkinek ugyanolyan az esélye, de szakadj már el az elméletből és szállj le a földre, a valóságban b.szhatod te az esélyedet, ha az esélyed szertefoszlik, mert a nőknek a javára helyezik el a gyereket.
2013. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
74%

Épp ezt cáfoltam meg te észlény.

Mondom, hogy a saját szememmel láttam, hogy nem mindig az anya kapta a gyereket.

És mint mondtam, teljesen felesleges lenne hazudoznom. Egész kicsi gyereket is kapott az apa, az anya megy hozzá és fizeti a gyerektartást.

Létezik ilyen is és a kérdező is járhat így, de felőlem hitegethetitek, mondhatjátok, amit hallani akar.

2013. márc. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
50%

Ne veszekedjetek, hisz nem tudhatjátok, hogy milyen az apa! Írtam is előbb erről, hogy ha a kérdező leírná nekünk pontosan a körülményeket a másik félnél is, akkor érdemleges választ tudnánk adni neki.

Viszont amit eddig leírt, az alapján neki több esélyt voksolnék:


"Nálunk adottak a körülmények a baba neveléséhez, anyámék gondoskodók, tiszták a körülmények. EZ náluk nem áll fenn. "

2013. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!