Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyjam vagy hallgassak az...

Hagyjam vagy hallgassak az eszemre?

Figyelt kérdés

A fiam feltétel nélkül orvosin szeretne tovább tanulni,aminek nem igazán örülök és nem szeretném engedni neki.

Jobban örülnék ha valami komolyabb és megbecsültebb szakmát választana.

Szerintetek hagyjam rá vagy hallgassak a józan eszemre és döntsek én?



2013. márc. 22. 10:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
77%

Te normális vagy??


1. Az orvosi szerinted nem komoly és nem megbecsült?

2. Mi az, hogy "hagyjad"?? A fiad, ha már a továbbtanulás a téma, akkor felnőtt ember, és ő dönti el, hogy mit csinál!!


Remélem, hogy az lesz az elsődleges döntése, hogy tőled minél hamarabb elköltözik, mert ilyen szülővel jobb a kapcsolatot sem tartani, már ne is haragudj...


Bár szerintem ez csak egy kamu, provokáló kérdés, ennyire senki nem lehet idióta!

2013. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
71%
Lehet, hogy pénzügyileg nincs itthon annyira megbecsülve az orvosi pálya, viszont nagyon komoly hivatás, hiszen mások az egészségüket, vagy az életüket, gyermekeik életét bíznák a fiadra. Mi ez ha nem komoly feladat? Illetve megbecsülés. Szerintem egy a szakmájában kiváló orvost nagyon is megbecsülnek! Édesanyám is eü-s volt, és nagyon megbecsült munkaerő. Pénzbelileg kevésbé, bár nem véletlen van, hogy hálapénzt akarnak sokan adni, (ne értsetek félre, édesanyám nem orvos, de ha valaki műtöttek, akkor néha anyukámnak is adtak raffaellot, virágot, kolbászt stb.) mivel nagyon lelkiismeretesen foglalkozott a betegekkel, mindig volt néhány jó szava hozzájuk, nagyon kedvesen végeztette a feladatokat, és a betegek nagyon hálásak voltak ezért! Az ápolók munkája szintén fontos, és nagyon becsülendő, ha az akarna lenni a fiad akkor is támogatnod kéne!
2013. márc. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
90%
Te nem dönthetsz helyette, hiszen ez az ő élete! Hagyd, hogy azt csinálja, amit szeretne!
2013. márc. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
31%

13as vagyok.


Mondjuk ha Magyarországon akar majd dolgozni, akkor veszett ügy.. az itteni orvosok 90%ában nem lehet megbízni, nemtörődömök... De ettől még a hivatás szép és jó, csak nem itthon!

2013. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
85%
Ezt benézted mert a felvételihez az ő aláírása kell és nem a tiéd. Te nem becsülöd az orvosokat? Szerinted mégis ki menti meg az életedet, ha elcsap egy busz? És mégis mit szeretnél, hova menjen?
2013. márc. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ezt a kérdést valaki provokációnak szánta, vagy csak így akar pontokat gyűjteni, mert még csak nem is válaszol. Valószínűleg most is röhög magában... az ilyen embereket csak sajnálni tudom.
2013. márc. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést.

Megbecsülöm az orvosokat,de a megbecsülés alatt az anyagiakra gondoltam.

Mivel nem keresnek jól,ezért nagy lenne a valószinüsége,hogy elmenne külföldre,amit nem szeretnék.

2013. márc. 22. 11:20
 18/31 anonim ***** válasza:
93%

Kedves anyuka!

Ez olyasmi amibe nem szólhatsz bele, bármennyire is fáj.

Édesanyám is rengeteg hibás döntésemet végignézte, adott tanácsot, de nem erőszakolta rám a véleményét.

Volt ez párkapcsolati, pályaválasztási.

Mond el a fiadnak a véleményedet a pályaválasztásáról, de ne erőszakold rá a nézeteidet, mert jóra nem vezet.

Az orvos, a tanár, az ápolónő inkább hivatás, mint szakma. Nélkülözhetetlenek, mégsem megbecsültek.

(Csak zárójelben: elmegy szülész-nőgyógyásznak, vállal magánrendelést, kedves az anyukákhoz és gennyesre keresi magát)

2013. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
92%

még meg sem kapta a diplomáját,de te már kombinálsz.

honnan tudod,hogy itt nem fizetnék meg? szép szakmát választott. igenis engedd,hogy beteljesüljön az,amire a fiad vágyik!

2013. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%
Magad mellett akarod tartani,anyuci pici fiát akarsz belőle csinálni. Később a menynekvalóban találsz hibát,egyik se lesz jó,mert mind tőled akarja elvenni. Nem is neki kell leválnia a szülőről,ahogy általában lenni szokott,hanem neked róla! Te büszke lennél a fiadra olyan állapotában,mint az én párom,hogy mára már egy lelki roncs,középkorúként állandóan azon görcsöl,hogy anyuka mit fog szólni,anyuka engem nem akar látni,ezért nem élünk együtt,anyuka nem akar gyereket,ezért nincs? Mondjuk én is hülye voltam,hogy tűrtem,de szeretem. Ilyen életet szánsz a fiadnak? Ekkor leszel boldog?
2013. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!