Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hagyjam vagy hallgassak az...

Hagyjam vagy hallgassak az eszemre?

Figyelt kérdés

A fiam feltétel nélkül orvosin szeretne tovább tanulni,aminek nem igazán örülök és nem szeretném engedni neki.

Jobban örülnék ha valami komolyabb és megbecsültebb szakmát választana.

Szerintetek hagyjam rá vagy hallgassak a józan eszemre és döntsek én?



2013. márc. 22. 10:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
81%
Bocs, de Te ebben nem dönthetsz. Törődj bele. Felnőtt, oda megy ahová akar majd. Ha nem most akkor egy év múlva, max. jól összeveszel vele.
2013. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egy orvos igenis nagyon jól keres, már ha műtős. Ott van a "hála pénz" vagy minek mondják műtétenként szerintem a szülőktől kapnak 10-20 ezret ha nem többet és akkor még ott a fizetés én így igazságosnak is látom hogy nem keresnek 500 ezreket. Az hogy gyerek orvos lesz már más kérdés de ezt nem írtad. Akár hogy is itt m.o-n elég kevés szakma meg munka van amiből spórolás nélkül luxus cikkekre adva nyugodtan meglehetne élni, szóval szerintem az orvosi jó hivatás
2013. márc. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként nehogy azt hidd, hogy diploma után, bármilyen jól kereső szakmát is választ valaki, majd sorban állnak az ajtótok előtt a millás fizetésekkel a munkáltatók. A szamárlétrát végig kell minden szakmában járni. Az első években senki sem keres sokkal többet, mint egy kezdő orvos, 10-20 ezres eltérések vannak max. Na meg ez attól is függ, hogy az ország melyik részén él az ember.

Persze kivételek mindig vannak, de a nagy átlag diplomásan, pályakezdőként bizony ennyit keres, tök mindegy, hogy mit tanult.

Egyébként milyen komolyabb és megbecsültebb szakmákra gondolsz? Kíváncsi vagyok, szerinted mit kéne tanulnia a fiadnak...

2013. márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom milyen a viszonyod a fiaddal, de ha nem akarsz vele csúnyán összeveszni, akkor hagyd hogy az orvosira menjen. Nem dönthetsz helyette, ez az ő élete, az ő döntése.
2013. márc. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Hát jó,bár szerintem ügyvédként vagy üzletemberként többre lehetne vinni.
2013. márc. 22. 17:18
 26/31 anonim ***** válasza:
De nem emberileg! :(
2013. márc. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Ügyvéd: Tanul jó esetben 6 évig! Utána, ha szerencséje van, akkor nem kell várnia 2-3 évet, hanem egyből bekerül valahova ügyvédbojtárnak, 2 évig. Kap nettó 96 ezret. Ha szerencséje van. Rosszabb esetben 2-3 éveket is héderezhet otthon, vagy, fizet azért, hogy valahol ügyvédbojtárkodhasson (igen, jól írtam, erre is van példa, nagyon telített szakma, kihalásos alapon lehet előbbrébb jutni, de ahhoz is kell szerencse, meg kapcsolatok) Szóval az ügyvéd a lehető legnehezebb ilyen szempontból. Később aztán valóban jól kereshet, ha elég kitartó, meg szívós, de addigra már más szakmákban is el lehet érni ilyen fizetéseket.

Olyan, hogy üzletember képzés, olyan meg nincs, ha mondjuk a brókerre, vagy a kereskedelmi vezetőkre gondolsz, akkor az közgazdász képzés, olyan kb 120 ezer ft kezdő fizetéssel, baromira telített szakma, igencsak kiemelkedőnek kell lenni, hogy 5-10 éven belül vezető beosztásba kerüljön az ember.

Hidd el, egyik sem könnyebb, vagy fizet sokkal jobban, mint az orvosnak kezdésként.

2013. márc. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
85%
Ügyvéd vagy üzletember? Na ne röhögtess már, látszik, hogy fogalmad sincs a felsőoktatásról. A jogász az egyik legtelítettebb szakma, tanul egy csomót utána évekig fizethet, hogy ügyvédbojtár lehessen. Még azért is verseny megy, hogy úgy dolgozhasson, hogy fizet, olvastam itt már olyat, hogy még úgy sem kell sehova, hogy ő fizetne. És az, hogy ő nem akarna ügyvéd lenni az egyáltalán nem zavar? Elrontanád az életét, mert olyan kell csinálnia, amit utál? Az üzletembert meg hogy képzelted el? Leírnád, hogy szerinted mit csinál egy üzletember és hol lehet olyannak tanulni? Bírom az ilyen szülőket, akiknek fogalmuk sincs egy témáról, de azért beleszólnak mert hát bele kell. Meg menőn hangzana, hogy "képzeljétek, az én fiam ügyvéd lesz".
2013. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Én ügyvédjelölt vagyok, erre reagálnék azért:


"Ügyvéd: Tanul jó esetben 6 évig! Utána, ha szerencséje van, akkor nem kell várnia 2-3 évet, hanem egyből bekerül valahova ügyvédbojtárnak, 2 évig. Kap nettó 96 ezret. Ha szerencséje van. Rosszabb esetben 2-3 éveket is héderezhet otthon, vagy, fizet azért, hogy valahol ügyvédbojtárkodhasson (igen, jól írtam, erre is van példa, nagyon telített szakma, kihalásos alapon lehet előbbrébb jutni, de ahhoz is kell szerencse, meg kapcsolatok) Szóval az ügyvéd a lehető legnehezebb ilyen szempontból."


- 5 éves az egyetem

- 3 év a jelölti időszak, plusz utána még, amíg a szakvizsga tart (az lehet közel egy év is)


Semmi baj az ügyvédséggel, azon kívül, hogy a FIAD ORVOS AKAR LENNI, NEM ÜGYVÉD!!!!!

Vagy ez neked mindegy!? Szánalmas szülő vagy, hallod.

2013. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Akkor nagy hirtelen összekevertem az orvosival, azt hiszem. De most jól elbizonytalanítottál... :D :D Ettől még a lényege igaz, hogy nagyon nehéz ezen a pályán érvényesülni! Nincs vele semmi baj, csak ide borzasztó kitartás és céltudatosság kell szerintem. Jóval nehezebb, mint orvosként elhelyezkedni, nem?

Nem bántásból, vagy becsmérlően írtam, amit írtam a jogászképzésről, csak hogy ne higgye a kérdező, hogy a diploma után egy hónappal már másfél millát fog keresni a fia ügyvédként, ha annak megy. :)

2013. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!