Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszeri botlás elfogadható...

Egyszeri botlás elfogadható egy házasságban? Ti megbocsátanátok vagy szakítanátok?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt, 5 éve házasok, múlt hét pénteken félrelépett, ezt vasárnap közölte, akkor eljöttem otthonról és gondolkodási időt kértem.

Szívem szerint megbocsátanék mert nagyon szeretem, tudom hogy megbánta és picit talán én is hibás vagyok ebben, de az jár a fejemben, hogy mi lesz ha újra megteszi?


2013. márc. 22. 22:08
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem én is hogy helyesen döntöttem és nem fogom megbánni! :)
2013. márc. 23. 18:24
 22/24 A kérdező kommentje:
# 21, szerintem jobban ismerem a férjem mint te, és tapasztalatokat kértem nem pedig mocskolódást.
2013. márc. 23. 18:25
 23/24 anonim ***** válasza:

Kérdező (#22), ez nem alaptalan remény, ha mindkét fél eljut odáig egy szituációban, hogy tudja, hogy önmaga miben hibázott, és ezen komolyan változtatni is akar, ez a lehető legjobb helyzet a folytatáshoz. Azok az esélytelenek, ahol egyik fél sem jut el a saját hibája felismeréséig, mindkettő megmarad a másik hibáztatásánál, illetve hát azok is elég reménytelenek, ahol csak az egyik fél ismeri fel a hibáját, a másik megmarad annál, hogy ő csak "szegény áldozat".

Nálatok meg nyilván ezentúl másként lesznek a dolgok, nyiltan fogtok egymással beszélni a gondolataitokról, érzéseitekről, és egymást fogjátok segíteni, nem önmagatokat sajnálni... hajrá!

2013. márc. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Látom, már eldöntötted, hogyan lépsz, de azért leírom az véleményemet. Ha velem történne ez, és egy vetélés után lennék lelkileg a padlón, emiatt bunkó és ideges lennék netán és a munkába temetkeznék, valószínűleg nem az lenne a normális reakció a páromtól, hogy félrekúr kapásból, hanem hogy esetleg megpróbál kommunikálni velem, hogy ne menjen tönkre a kapcsolatunk. Mert a vetélést és az ezzel járó lelki megrázkódtatást sosem a férfi éli át, hanem a nő. Ezután félrelépni a legundorítóbb dolog a világon, és soha többé nem bíznék benne. Igen, sajnos vannak olyan nők is akik magukra vállalják a verést is, hiszen biztosan rászolgált. Ez a legbutább felfogás. De azért sok sikert.
2013. márc. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!