Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszeri botlás elfogadható...

Egyszeri botlás elfogadható egy házasságban? Ti megbocsátanátok vagy szakítanátok?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk együtt, 5 éve házasok, múlt hét pénteken félrelépett, ezt vasárnap közölte, akkor eljöttem otthonról és gondolkodási időt kértem.

Szívem szerint megbocsátanék mert nagyon szeretem, tudom hogy megbánta és picit talán én is hibás vagyok ebben, de az jár a fejemben, hogy mi lesz ha újra megteszi?


2013. márc. 22. 22:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%
Én megbocsátottam, én amikor külön mentünk el eztán bárhová is, mindig ott volt a fejemben, hogy na vajon mit csinál, és kivel.... :(
2013. márc. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
41%

Csak abban az esetben nézném el, ha az érdekeim úgy kivánnák. (anyagiak)

Egyéb esetekben nem. Mehetne amerre lát.

2013. márc. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
41%
Soha nem bocsájtanék meg, ez olyan szintű árulás a másikkal szemben amit nem néznék el. Undorodom a gondolattól hogy más szexelt a feleségemmel. Sajnos sokan kénytelenek leginkább anyagi érdekből együtt maradni.
2013. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
47%

"megbánta és picit talán én is hibás vagyok ebben, de az jár a fejemben, hogy mi lesz ha újra megteszi?"


Megbánta PICIT? A földön kúszva kellene a lábadat csókolgatnia, ha azt akarja visszafogadd, nem "picit" megbánnia...


Te is hibás vagy?!

Na ezt verd ki a fejedből, de sürgősen. Hibás lehetsz abban, hogy elhidegültetek, eltávolodtatok, megromlott a kapcsolatotok. DE erre nem az a megoldás, hogy félrelép, hanem az, hogy leültök megbeszélni (ha kell, akár többször, és ez bizony hónapokig elhúzódhat, mire megértetik igazán, mit szeretne a másik). Neki nem ez volt a megoldás. A megcsalásért CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ő a hibás, mert a könnyű utat választotta, és csak magára gondolt.


Ezt a kettőt összevetve: én nem bocsátanék meg neki. Nekem csöppet sem tűnik úgy, hogy megérdemelné.

2013. márc. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Már az is nagy dolog hogy elmondta el is titkolhatta volna. Persze ettől ez még aljas húzás volt tőle. De ha tényleg megbánta eddig jól működött a kapcsolatotok és szeretitek egymást, akkor adj neki még egy esélyt. Azután is kidobhatod végleg ha ne adj Isten újra meg teszi.
2013. márc. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként Kérdező, erre a fórumra tök felesleges ilyen kérdést kiírni, tudniillik naponta kiírnak kettőt, és mindig, kivétel nélkül az történik, hogy megjelenik mindkét féle vélemény, de a kapcsolatukban csalódott kampányolók lehúzzák a megbocsájtás-pártiakat.


Viszont arra kétségtelen jó ez a kérdés, hogy most (végigolvasva, lereagálva 30 ilyent) már komolyan elgondolkodtam, hogy a kapcsolat elején érdemes tesztként bedobni egy ilyen szituációt, hogy elváljon, ki az, akinek az egója, a saját büszkesége fontosabb a párkapcsolatánál, hogy azzal még időben, kevés bonyodalommal szakítani tudjon az ember. (nemtől független szereposztásban, persze). És aztán akiről az derül ki, hogy a kapcsolatot elődlegesnek tekintő, a problémák közös megoldásán dolgozni akaró ember, aki a "jóban és rosszban"-ból az utóbbit is komolyan gondolja, azzal nyugodtan lehessen belevágni a családalapításba akár:)

2013. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%
Én megbocsájtanék. Ha 8 év alatt egyszer esett meg, az még nem rendszeres, ha többször is megesik, na akkor már érdemes komolyan elgondolkodni, hogy nem unt-e rá a házasságotokra. Azt szokták mondani, a lónak 4 lába van, mégis megbotlik néha. De ez emberfüggő, mert ha nem tudsz őszintén megbocsájtani akkor lehet h örökre megromlik minden. :/
2013. márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

14-es válaszoló!


"Megbánta PICIT? A földön kúszva kellene a lábadat csókolgatnia, ha azt akarja visszafogadd, nem "picit" megbánnia..." Olvasd el újra a mondatod amibe így belekötöttél! :) Idézem. tudom hogy megbánta (első mondatrész vége, kötőszó következik) ÉS (új mondatrész kezdete) picit talán én is hibás vagyok ebben. :)


Egyébként igen, hibás vagyok ez teljesen nyilvánvaló nem önostorozásból írtam és nem is azért hogy levegyem a válláról a terhet. Tény hogy az utóbbi időben megromlott a kapcsolatunk, évek óta próbálkozunk már a babával nehezen de összejött majd elvetéltem még januárban, azóta nem volt szex, ingerlékeny vagyok és bunkó, mindemellett a munkába temetkeztem csak hogy megemésszem a fájdalmat és volt olyan hogy 7 napból 7et végigdolgoztam, naponta 12-13 órával, így volt pl olyan hét hogy nem is találkoztunk a különböző munkabeosztás miatt vagy mikor hazaértem ő már aludt mikor meg felébredtem ő már rég dolgozott.

És az tény és való hogy egy kapcsolat megromlásáért mindkét fél felelős, ha meg félrelép valaki akkor az nyilván azért történik mert otthon valamit nem kapott meg.


Na mindegy, köszönöm a válaszokat, adtam neki még egy esélyt!

2013. márc. 23. 18:01
 19/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, jól látod, és helyes döntést hoztál, hogy adtál esélyt MAGATOKNAK. Sajnos, az élet természetes velejárója, hogy minden hosszú, tartós kapcsolatban előkerül néhányszor a "veszteség feldolgozása" c. problémakör, és sajnos az is tipushiba, hogy az emberek egy jó része ilyenkor magába fordul - tehát EL a másiktól is - pedig pont ilyenkor kellene a leginkább egymás felé fordulni, és közösen szembe nézni a veszteség feldolgozásával.

De nyilván mostanra ezt már ti is átláttátok, így ó esélyetek van rá, hogy immár közösen túl tudjatok lépni ezen a nehéz életszakaszon.

2013. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
51%

Értem, tehát azért, mert nehezen dolgozod fel azt, hogy nem estél teherbe, és sokat dolgoztál, már megbocsátható a megcsalás.


Hát, ha te ennyire tartod magadat - és a kapcsolatotokat - akkor azt hiszem, meg is érdemled.


A férjed dolga az lett volna, hogy bármilyen bunkó módon és bármilyen túlórával is dolgozod fel ezt a nehéz korszakot, melletted van. Ehelyett ő úgy gondolta tojik rád és inkább félremegy, mert neki az jobban esik. Hidd el, nem törődik veled egy percig sem.


Néha megdöbbent, mennyire naiv nők vannak a világon...

2013. márc. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!