Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok! Közte és...

Tanácstalan vagyok! Közte és a lányom közt lehet valami?

Figyelt kérdés

19 éves a lànyom. 1 éve jár ifjúsági gyülekezetbe (keresztény gyülekezetbe, jelen esetben lényegtelen, melyik felekezethez).


Nem olyan rég az esperes vette át a lányom csoportját. Viszonylag fiatal a férfi (32-35 közt valahol), gyakran szervez különböző programokat az esperes. A lányom örömmel ment mindig is a gyülekezetbe, de most valami szokatlant tapasztalok.


A legutóbbi "kiruccanáskor" (szomszédos megyébe ment a csoport az esperessel egy falusi keresztény csoporthoz) a lányom örömmel mondta, hogy pont az esperes autójában jutott hely neki. Nem sokkal később, szintèn egy közös program után, ami az estébe nyúlott, az esperes haza hozta (bárhová, bármikor elviszem, vagy a férjem, ha szól, hogy szeretne menni valahová, el is hozom, csak egy szavába kerül).


Ma is volt templomban. Természetesen az esperes prédikált. Délután pedig elviekben a férfi "beszervezte" egy húsvéti programba. Így szinte egész nap nem láttam (15:00-18:40-ig volt oda délután). Következő hónapban mennek el Pestre egy napra, nagyon örült, és azt ecsetelte, hogy mindenképpen az esperessel szeretne menni.


Elviekben van családja a férfinak. Az a sejtésem, hogy van köztük valami. Jogosan félek?


2013. márc. 24. 21:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 80%, h nincs köztük semmi. Csak túl nagy a lányod lelkesedése és jól érzi magát a fiatal, modernebb felfogású esperessel.

De az is lehet, h ez egy egyoldalú szerelem a lányod részéről.

2013. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 wartburg353s ***** válasza:
100%
Szerintem nincs köztük semmi, esetleg a lányod részéről lelkesedés, fellángolás, talán szerelem a férfi iránt. Lehet, hogy ez nem is tudatosult még benne. Ha ennél többről lenne szó, a lányod rejtegetni próbálná előletek a dolgot, hiszen van családja az esperesnek, tehát nem lehetne legális kapcsolat. Nem mondaná nagy örömmel, hogy pont az ő kocsijában jutott hely, meg hogy mindenképp vele akar menni. Valószínűleg úgy adná elő ezeket a dolgokat, mintha közömbösek lennének neki. Meg lehet, hogy naiv vagyok, de ha a férfinek van egy csöpp esze, nem kezd viszonyt a lányoddal, bármilyen okos, szép, szeretetreméltó is a lány. Az ő társadalmi helyzetében ha egy ilyen viszony kitudódna, az ellehetetlenítené őt a pályáján meg a közösségben. Szerintem ha észreveszi, hogy a lányod az átlagosnál jobban lelkesedik érte, finoman le fogja építeni.
2013. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
40%
Az ördög nem alszik csak szundikál!
2013. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
94%

ne félj

én keresztény táborba mentem és tök örültem az egyik férfi csoportvezetőnek meg vele akartam egy csoportba kerülni mert vicces volt és engedékeny

semmi rossz nincs benne :-)

2013. márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
67%

"van családja az esperesnek, tehát nem lehetne legális kapcsolat."


Ó szent együgyűség!

2013. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Én is voltam cserkész, és párhuzamosan jártam hittanra. Kb a fél életemet a plébánián töltöttem, mindenféle önkéntes programon is (hétvégente), nyáron hittantábor, cserkésztábor stb.

És hidd el, nem volt semmi se a plébánossal, se a cserkész vezetővel. Pedig 14-17 voltam. (Most 35 vagyok).

Tudod, neki nincs családja, ő ráér hétvégén a más gyerekével foglalkozni.

Szóval ne érts félre, én nem ismerem az urat, de én is átltem hogy éjjel nappal a plébánián voltam meg az általuk szervezett mindenféle programon, csak mert szerettem ot lenni ÉS mert szerelmes voltam egy korombeli fiúba aki szintén oda járt (!)

Szóval azért az is jusson eszedbe, hogy még ha az esperes is hozza haza, lehet ám, hogy nem ő a fő vonzerő:-)

2013. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 wartburg353s ***** válasza:
52%
Kedves 5/6! A hangsúly a LEGÁLIS szón van! Hacsak ebben a vallási gyülekezetben nem megengedett a többnejűség vagy a válás, nem lehet legális a kapcsolat. Esetleg titkos. Azt viszont titkolnák.
2013. márc. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlreagálod. Nyugodj meg a lányod csak lelkes. Remélem nem zaklatod ezzel a lányod :)
2013. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
32%

Egyetértek az 5-el :)

Ó szent együgyűség! :)))

Álszent népség mindenféle gyülekezet, szekta!

2013. márc. 25. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
60%
szerintem ne hozd fel ezt a témát egyiküknek sem, mert könnyen lehet, hogy semmi rossz nincsen emögött. DE azért figyelj oda a lányodra, az ilyen korúak hajlamosak meggondolatlanul belezúgni a helyes férfiakba.
2013. márc. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!