Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok! Közte és...

Tanácstalan vagyok! Közte és a lányom közt lehet valami?

Figyelt kérdés

19 éves a lànyom. 1 éve jár ifjúsági gyülekezetbe (keresztény gyülekezetbe, jelen esetben lényegtelen, melyik felekezethez).


Nem olyan rég az esperes vette át a lányom csoportját. Viszonylag fiatal a férfi (32-35 közt valahol), gyakran szervez különböző programokat az esperes. A lányom örömmel ment mindig is a gyülekezetbe, de most valami szokatlant tapasztalok.


A legutóbbi "kiruccanáskor" (szomszédos megyébe ment a csoport az esperessel egy falusi keresztény csoporthoz) a lányom örömmel mondta, hogy pont az esperes autójában jutott hely neki. Nem sokkal később, szintèn egy közös program után, ami az estébe nyúlott, az esperes haza hozta (bárhová, bármikor elviszem, vagy a férjem, ha szól, hogy szeretne menni valahová, el is hozom, csak egy szavába kerül).


Ma is volt templomban. Természetesen az esperes prédikált. Délután pedig elviekben a férfi "beszervezte" egy húsvéti programba. Így szinte egész nap nem láttam (15:00-18:40-ig volt oda délután). Következő hónapban mennek el Pestre egy napra, nagyon örült, és azt ecsetelte, hogy mindenképpen az esperessel szeretne menni.


Elviekben van családja a férfinak. Az a sejtésem, hogy van köztük valami. Jogosan félek?


2013. márc. 24. 21:08
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Mellékes információ, hogy a lányomat a becenevén szólítja (legutóbb elvittem egy "kiruccanásra", ahol az esperes fennhangon köszönt neki, és a becenevén szólította). Gyakran SMS-eznek, hívják egymást telefonon. Több, iskolai dologban segített neki a férfi (egyházi iskolába jár a lányom, és az esperesnek nagy szava van az iskolai dolgokban).
2013. márc. 25. 13:43
 12/27 anonim ***** válasza:
67%
Na persze, mert bevett szokás, hogy az esperesek gyakran sms-eznek 19 éves lányokkal :)...csak úgy.....de nem kell semmi rosszra gondolni, ááá, dehogy....
2013. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%
Hát akkor tutti hogy összeszurtek a levet!
2013. márc. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg semmi sem "tuti".

Mindig minden és mindennek az ellenkezője is elképzelhető, és még ha minden egy irányba is mutat, akkor sem biztos hogy az van aminek látszik a dolog.

Ezt csak bizonyos életkor fölött látja így az amber, akkor viszont már szükségszerűen....

Ha gondolod, írj privátot, és beszélgethetünk.

Persze, lehet h van köztük valami, de attól hogy sms eznek, ez nem kész tény!!!

2013. márc. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
40%
Minden lehet ennyi infóból. Az is lehet hogy a lányod részéről ez egy egy oldalú dolog és az is lehet hogy van köztük valami az is hogy semmi.És nem akarok bunkó lenni de ehhez neked az égvilágon semmi közöd.
2013. márc. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne említsd nagyon ezt egyiküknek sem. Olykor menj velük egy légtérbe, ha olyan a szituáció, hogy ez nem gáz vagy tolakodó és nézd, mi van. De nem hiszem, hogy bármi érdemlegeset fogsz tapasztalni.


Szerintem is természetes, hogy jó a kapcsolatuk. Katolikus barátaim is mindig rajongtak az igazán jóarc papokért, pedig ott nem is volt feltétlen arról szó, hogy fiatal pasik lettek volna.


Egy dolgot azért valahol rendezned kell magadban. Elvileg tartozol egy adott felekezethez, aminek megvannak a maga szabályai és mint minden vallási közösség, a bizalomra, az őszinteségre, e szabályok betartására épül. Te mégis kételkedsz csak mert jó a lányod kapcsolata az esperessel.


Másik, de szintén a valláshoz szorosan kapcsolódó dolog: Azért egy egyházi személynek mindig speciális a kapcsolata az emberekkel. Neki az a munkája, hogy a pásztora legyen a hívek lelkének, ez megnyilvánul minden egyházi rítusban és minden kisebb csoportos foglalkozásban is, vagy egy húsvéti ünnepségben. A dolog természetéből fakad, hogy nagyon közel kerül emberekhez, sokat tud róluk.


Ezt nem lehet elkerülni, sőt: ez tesz igazán valakit pappá, lelkésszé, hol hogyan hívják.


Egyébként: Ne haragudj, de kicsit túlzásba viszed az aggódást. Nem éjszakai buliban volt a lányod, hanem háromtól háromnegyed hétig napközben elment emberek közé egy húsvéti rendezvényre. Nevetséges és bántó, hogy egy 19 éves nő életét ennyire nem engeded ki a kezeid közül, ennyire nem bízol benne.

19 évesen akárhova el tud menni egyedül, vigyáz magára. Természetes, hogy aggódsz, de ezzel csak megfojtod az életét és a kapcsolatotokat. Hagyd, hadd hozza meg a maga döntéseit. Ha jól nevelted (és én ebben biztos vagyok), akkor úgyis tudja majd, mikor mit kell tenni. Ha esetleg valamit mégsem tud... nos az a vonat már elment, nem tőled fogja megtanulni, majd az élet helyrerázza.

2013. márc. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nincs semmi, elvégre egy esperes, akinek családja van nem "kezd" 19 éves lányokkal, meg papok sem molesztálnak kisfiúkat....
2013. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Sorry!

De a szomszédasszonyom is a helyi plébi gyerekét szülte meg!!

2013. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább arról lehet szó hogy a lányod van belezúgva a pasasba. Gondold el, jófej felnőtt féri, van humora, okos, kedves vele... mi kell ennél több egy fiatal lánynak. Ez nem jelenti azt feltétlen hogy a pasas is viszonozza. Szerintem egyelőre csak szimplán kedvesen reagál a lányod dolgaira. és még az se biztos hogy észrevette hogy mit érez a lányod. Szerintem egyelőre nem kell aggódni.


Egyébként a szomszédasszonyom is bele van zúgva a helyi papba (katolikus!) állati gáz, pedig van férje, gyerekei... látványosan kivirul mikor jön hozzájuk a pap, meg sokszor megy oda segíteni stb... na itt már nem tudom milyen komolyabb dolog történik köztük, de ez más helyzet.

2013. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:

Első körben vizsgáld meg, járj utána, hogy a többiekkel hogy viselkedik az esperes. Legyen viszonyítási pontod!

Ha velük is sokat telefonál, sms-ezik, segít mindenben, amiben tud, akkor lehet hogy szimplán csak egy magas kommunikációs szinttel rendelkező nagyon jó ember az esperes.

2013. máj. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!