Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim orvosok és szeretnék,...

Szüleim orvosok és szeretnék, ha én is az lennék, de nincsenek túl jó jegyeim, szóval nem biztos hogy felvennének. Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ők ennek ellenére is erősködnek, hogy próbáljam meg. Amikor mondtam nekik, hogy én ezt nem szeretném, mert nincs sok esélyem, ők csak annyit mondtak, hogy 17 éves vagyok és már lassan döntenem kéne, ezért ha még fél évig nem jutok semmire, akkor ezt kell megjelölnöm.
2013. márc. 30. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Inkább azt mondd meg nekik, hogy nem ezt szeretnéd mert nem érzed úgy, hogy jó orvos lenne belőled/nem érzel elég elhivatottságot ez iránt, és nem szeretnéd, ha mások a te esetleges figyelmetlenségedből/nemtörődömségedből/elkötelezetlenségedből adódóan kárt szenvednének (a betegek ugyebár).


Olyan pályát, ami közvetlenül emberi életeket érint szerintem nem szabad teljes elköteleződés, magabiztosság nélkül vállalni.


Tehát ha nem érzed úgy, hogy az orvoslás lenne a jövőbeli szenvedélyed, akkor ne menj bele, akármit is mondanak a szüleid. Megkönnyítheti a beszélgetést, ha addigra előállsz valamilyen szakmával, ami alternatívaként szolgál. Miből vannak jobb jegyeid, és mi érdekelne, mit szeretsz csinálni? (akár hobbi szinten is!)

2013. márc. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Rád akarják erőltetni a saját elképzeléseiket, ez nincs helyén. Találd ki, hogy mi szeretnél lenni és döntsd el te magad! Inkább legyél egy jó birkapásztor, mint egy rossz orvos. (Talán éppen ezért van ennyi bunkó, nemtörődöm orvos, mert ők is csak úgy beírták...) Beszélj a szüleiddel, ez így nem oké.
2013. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor dönts. Ha döntésre jutsz, akkor ha jól értem nem erőltetik rád az orvost. Úgyis döntened kell, hogy mit akarsz gimi után, szóval annyira nem borzalmas a szitu. :) Nézegesd a lehetséges szakokat, továbbképzéseket és biztos megtetszik valami.
2013. márc. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egyszer még azzal is előálltam nekik, hogy szeretnék rendőr lenni, és akkor a feje tetejére állt minden, hogy mégis hogy képzeltem ezt, inkább segítsek az emberek életén mintsem elvegyem, mert szerintük a rendőri szakma csak arra jó.
2013. márc. 30. 17:45
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendőr szeretnél lenni tarts ki ammelett!


Normális rendőr az emberek életén segít szintén.

2013. márc. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki pályaválasztási tanácsadóba elmenni, és teszteket kitölteni, ha ez kell ahhoz, hogy kiderüljön, mihez érzel kedvet.


Az iskolában milyen tárgyakból vagy jó?


Soha menj úgy orvosnak és tanárnak, hogy nem érzel igazi elhivatottságot! Ez a két pálya erre épül, enélkül nem tudod sem az iskolát végigcsinálni, sem kibírni a melót.

2013. márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Matekon és fizikán kívül a legtöbből 3as 4es körül vagyok.

Csak annyiból lenne jobb ha rendőrnek mennék, mert az sokkal jobban is érdekel. Erre is már megkaptam a leosztást, és valószínű hogy ott csak bunkó emberekkel fogok találkozni.

2013. márc. 30. 20:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan ebben a helyzetben voltam 2 éve. Az érettségi évében bejelentettem anyámnak, hogy jogászként szeretném folytatni a tanulmányaimat. Ő teljesen fel volt háborodva és nem akarta, hogy ezt csináljam. Jelenleg végzős vagyok jogi asszisztens szakmában és beadtam a jelentkezést jogi egyetemre jogász szakra. Volt belőle háború, volt, hogy napokig nem beszéltünk anyámmal, de egyszer csak elfogadta, hogy én nem ő vagyok. Ha anyám múlik én gépi forgácsoló vagy autószerelő leszek. (De éngem ezek cseppet sem érdekelnek, férfi létemre ha elromlik a kocsi én kiszállok lezárom és otthagyom az úton, nem érdekel az a szakma amit anyám szánt nekem.)

Azt mondom állj a sarkadra, és mond meg nekik én ezt akarom csinálni és kész. Én nem ti vagyok, miért más dönt róla, hogy én mit akarok csinálni. És amúgy meg szerintem az orvosok sincsenek annyira megbecsülve ebben az országban. Add be a jelentkezést rendőrképzésre, nem kell oda anyád meg apád. Tedd amit akarsz, ha szeretnek akkor elfogadnak így is, hogy te ezt akarod.

2013. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

mi lenne ha nem épp orvosi, de vmi egészségüggyel kapcsolatos szakmát választanál?

pl. a fogorvosi asszisztens jól fizető állás, és legalább az őseid sem háborognak miatta annyit.

2013. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én semmiképpen sem ilyen területen szeretnék elhelyezkedni, egyszerűen nem érdekel, sehogy nem tudom elképzelni magam. Nem tudom mit nem értenek meg ezen. Amúgy is akik orvosok azok többnyire nők, és inkább nekik való.
2013. márc. 31. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!