Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim orvosok és szeretnék,...

Szüleim orvosok és szeretnék, ha én is az lennék, de nincsenek túl jó jegyeim, szóval nem biztos hogy felvennének. Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ők ennek ellenére is erősködnek, hogy próbáljam meg. Amikor mondtam nekik, hogy én ezt nem szeretném, mert nincs sok esélyem, ők csak annyit mondtak, hogy 17 éves vagyok és már lassan döntenem kéne, ezért ha még fél évig nem jutok semmire, akkor ezt kell megjelölnöm.
2013. márc. 30. 17:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Matek és fizika... Nekem a mérnöki szakok ugrottak be erről. Kedvet érzel a műszaki dolgokhoz?
2013. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Pont azokból állok eléggé cudarul, szóval az sem biztos, hogy szóba jöhet.
2013. márc. 31. 21:47
 13/15 anonim ***** válasza:

Lázadj.

Orvos és jogászcsaládokban tipikus ez a dolog amúgy, nem érdekli őket, mit akar a gyerek, kövesse őket. Én azt látom, hogy az ilyen hallgatók esnek ki első-második félévben. Persze, mert ha nem is akarják ezt tanulni, akkor nem is erőlködnek érte, pedig eléggé olyan szakok, ahol kell.

Pedig azt gondolnám értelmes, tanult ember nem viselkedik ilyen primitíven, de úgy látszik ebben a kérdésben mégis. Sajnállak igazából, főleg, hogy gondolom anyagi lehetőségeid adottak, csak épp a választás szabadságától fosztanak meg.

Az orvosin pedig kár agonizálnod, ilyen rossz jegyekkel még fizetősre se igen vesznek fel, ha meg mégis, akkor is könnyen kibuksz, főleg, hogy látom, tényleg nem érdekel a dolog. Csodálom, hogy a szüleid ezzel nincsenek tisztában, nekik kéne a legjobban tudniuk ezt. :D Bár még nem késő, utolsó két évben amúgy is rá kellene hajtanod, akármilyen célokkal is.

Ha tényleg a rendőri pálya érdekel, akkor mutass elhivatottságot. Készülj a fizikai alkalmasságira, ha látják a szüleid, hogy valami tényleg érdekel, úgyis hagyni fogják. Ha nem, akkor pedig találd ki a módját, hogy oldod meg egyedül a dolgokat (pl ha nem pénzelnek). Legyél ügyes, határozott, bizonyítsd a jó konfliktuskezelő képességedet, az úgyis kell a pszichológiai alkalmasságihoz. :P

Sok sikert!

2013. ápr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
semikképp ne válassz orvosi szakot,ha téged az nemérdekel.tarts ki a saját döntéseid mellett.ha fősulihoz kerül a sor felnőtt leszel már.jobban fogod végezni a munkád ha érdekel/szereted.
2013. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát, akkor célirányosan kezd el készülni a rendőrtisztire: [link]
2013. ápr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!