Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják ránk erőltetni...

Miért akarják ránk erőltetni a hagyományaikat?

Figyelt kérdés

Harminchoz közeli pár vagyunk,egy éve élünk együtt.

A problémám nem szokatlan,annál idegesítőbb:anyós.

Ünnepekre ugye meglátogatjuk,olyankor van idő.

Karácsony,húsvét.

Próbáljuk kialakítani a saját szokásainkat,kettesben kitalált húsvéti menü,kettesben feldíszitett lakás,egyéb szokások.

Erre ő mindent megpróbál keresztbehúzni,ott vagyunk fél napot,felpakolna általam nem szeretett kajával,hozzáfűzi,hogy nehogy főzzek,majd ő ad,hogy legyen a megszokott hagyományos menü a kisfiának,én úgyse tudom...

Párom nem volt jelen.

Hazamentünk,kiborogattam mindent,nem azért sütöttem főztem,hogy anyós kajáját együk,nem is szeretem.

Csináltam én olyat amit mindketten szeretünk.

Nem tipikus húsvéti,de finom,sosem volt panasz a főztömre.

Karácsonykor hasonló volt,voltak nálunk,ami létezett megkritizálta,és egész nap azt hallgattuk,hogy szerinte azt hogy kell(nem sok hiányzott hogy kidobjam a lakásunkból,többet nem hívom)

Miért nem lehet hagyni hogy a fiatal pár a saját dolgait kialakítsa?

Szerintetek?



2013. ápr. 2. 14:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kell anyós kajája semmi baj, de akkor ki kellett volna nyitnod a szád, és udvariasan megmondani, hogy "köszönöm, nem kérek, ne csomagoljon". Azért ez nem akkora probléma hogy ne lehessen megoldani, most tényleg ennyire nehéz egyenesnek lenni?
2013. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Én megmondtam,hogy ne pakoljon,főztem,nem fog elfogyni.

Ő hajtogatta a magáét,hogy én úgysem jót főztem,nem ismerem a hagyományokatk,de majd ő megtanít,és berakta a kocsi hátuljába amit összecsomagolt.

Otthon néztem csak.

Feldöhödtem,kutya jól lakott.


Kivétel nélkül olyat pakolt be amit én vagy nem szeretek vagy nem is ehetek (diós süti pl).

2013. ápr. 2. 14:44
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez általános dolog, minden második anyós kontra meny probléma egyik alapja a főzés tudománya. Hagyd a fenébe, köszönd meg szépen a kaját, elhozod aztán azt csináltok vele amit akartok. Ez nem tragédia. Én pl lisztérzékeny vagyok, úgyhogy nagyon sok mindent nem ehetek, de annak is örülök, ha olyan kaját kapunk ami csak a férjem ehet, mert akkor amíg abból van elég csak magamnak főzni, kevesebb kiadás, tovább elég a kaja. :-)
2013. ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
85%
Megkérdezhetted volna a párodat h nem enne-e meg valamit ahelyett h szo nélkül kiboritod...nekem is van kutyám,de neki akkor adom ha már senki nem eszik belöle,de aki akart az evett...ahogy irtad,te a férjedet meg se kérdezted.Ha meg tudod h anyos ilyen,és mentek hozzá,minek strapálod magadat a főzéssel?én épp ezért nem is főztem most mert nem voltunk itthon az ünnepek alatt.
2013. ápr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Ha nem szól előre,hogy adna egy rakat kaját,akor nem spórolok,mert már péntek este előskészitettem amiket főzni fogok,kiengedtem a húst,bepácoltam,stb.

Fagyasztani nem tudok,pici fagyó tele,őféle nem is fagyasztható.

Amiket hozzáfűzött,attól az undor kapott el.

Ilyen megjegyzésekkel akkor se kellene ha éheznék.


Hozzátéve,nem éhezünk,elég jól megvagyunk,nem szorulunk ételre tőle,igazából semmire.


Főképp hogy halgathatjuk meddig,hogy ő etet minket,ő ad kaját,és ezt terjeszti is a családban.

De legközelebb nyakon borítom az ilyennel

Pedig úgy tanultam,idősebbet már csak a kora miatt is tisztelni kell.

2013. ápr. 2. 14:52
 16/32 anonim ***** válasza:
70%

Az én anyósoméknál meg nincsenek hagyományok, sose voltak családi ünnepek érdekes, csak mióta lakást vettünk a fiával és együtt élünk tőlük messze. Na azóta minden szart családilag akar ünnepelni, ha megmondjuk, hogy nem tudunk/nem akarunk menni, akkor jön az érzelmi zsarolás, meg a siránkozás, csak a fia meg szokta neki mondani, hogy térjen már észre a büdös életben nem volt családozás náluk, miért pont akkor akarja beindítani a dolgot, mikor nekünk van már sajátunk, saját szokásokkal, saját programokkal és persze az új "régi szokásai" pont mindig ütköznének a mi sajátjainkkal?


De tényleg borzasztó érdekes, azt a szívszorító dumát kéne hallani, hogy én tönkre tettem a családi karácsonyt, mert minden karácsony milyen jó volt, míg el nem vettem a fiát tőle és most nem megyünk szent estén és jaaaaajjjj aaaaaajjjaaaajaaaaajjjj. A férjem meg mondta, hogy SOHA még csak nem is ünnepelték a karácsonyt. SEMMI nem volt sosem, csak most találja ki.


Amúgy simán csak szarul főz, én sose mondom neki, hogy ne rakjon, nem is érdekel, sokszor szegény férjemet sajnálom, mert mióta én főzök rá, meg a mi családunk kajájából sokat eszik (nagyanyám folyton küld mindenfélét) azóta sokszor beleeszik az anyja főztjébe nagy jó kedvvel és megállapítja, hogy ú ez rossz... De most, hogy kiborítsam? Én nem eszem meg, de ha a férjem véletlen igen, akkor egészségére.

2013. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

14:50

Egyrészt azért főztem,mert szeretek főzni,szeretem a saját főztöm enni,és ünnepeken had ne együnk már maradékot amit kapunk.

Másrészt honnan tudjam pénteken,hogy szombaton kapunk-e enni?

Péntekre főztem,szombatra nem,pénteken bepácoltam a húsokat amit vasárnap és hétfőn készitettem el.

Nem a szép húst fogom kidobni,mert kaptunk 1-1 adagokat általam nem szeretett ételből.

Érdekes lett volna pénteken felhivni,hogy ad-e kaját,főz-e olyat amit én is megeszek (így kuncsorogni szokás)

2013. ápr. 2. 15:02
 18/32 A kérdező kommentje:

14:58: és akkor végülis kuka ha a férjed véletlenül nem eszi meg?


Szerintem mindegy lett volna,hogy tárolom a hűtőben máig és ma kapja meg a kutya vagy megkapta szombaton.

el nem fogyott volna,párom is a frissen főttet választja ha van lehetőség,nem a hűtőben álló 2 naposat.

2013. ápr. 2. 15:04
 19/32 anonim ***** válasza:
38%
Persze, akkor kidobom. Sokszor az a sorsa, be van téve a hűtőbe, nem eszi meg, pár napig nézem, aztán kidobom. Én csak azért nem eszem meg az ízetlen félig elégett szarokat, hogy ne legyen kidobva. Én más kajákon nőttem fel, a férjemnek ha jó egye, de ha nem eszi meg nyilván nem rohadhat ott örökre. De azért a lehetőséget meghagyom neki.
2013. ápr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Tudom minden anyós h*lye vénasszony (tényleg én vagyok az egyetlen, aki szereti az anyósát?), de én pl örülök neki, ha olyat csomagol, amit én nem szeretek, vagy nem ehetek, de a párom szereti, mert így legalább nem nekem kell enyhe hányingerrel kísérve tökfőzeléket főznöm pl.

Miért nem próbálod meg innen nézni?

25N

2013. ápr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!