Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják ránk erőltetni...

Miért akarják ránk erőltetni a hagyományaikat?

Figyelt kérdés

Harminchoz közeli pár vagyunk,egy éve élünk együtt.

A problémám nem szokatlan,annál idegesítőbb:anyós.

Ünnepekre ugye meglátogatjuk,olyankor van idő.

Karácsony,húsvét.

Próbáljuk kialakítani a saját szokásainkat,kettesben kitalált húsvéti menü,kettesben feldíszitett lakás,egyéb szokások.

Erre ő mindent megpróbál keresztbehúzni,ott vagyunk fél napot,felpakolna általam nem szeretett kajával,hozzáfűzi,hogy nehogy főzzek,majd ő ad,hogy legyen a megszokott hagyományos menü a kisfiának,én úgyse tudom...

Párom nem volt jelen.

Hazamentünk,kiborogattam mindent,nem azért sütöttem főztem,hogy anyós kajáját együk,nem is szeretem.

Csináltam én olyat amit mindketten szeretünk.

Nem tipikus húsvéti,de finom,sosem volt panasz a főztömre.

Karácsonykor hasonló volt,voltak nálunk,ami létezett megkritizálta,és egész nap azt hallgattuk,hogy szerinte azt hogy kell(nem sok hiányzott hogy kidobjam a lakásunkból,többet nem hívom)

Miért nem lehet hagyni hogy a fiatal pár a saját dolgait kialakítsa?

Szerintetek?



2013. ápr. 2. 14:05
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Eddig én is hagytam állni a hűtőben amit kaptunk,bár szinte sosem fogy belőle,mert ha főzök (márpedig főzök,mert én a saját főztöm eszem),akkor párom is a frissen főttet eszi,így kidobódik.


Most csak dühömben landolt egyből a kutyánál,felcseszett amiket mondott és hogy nem szólt hogy pakolt a kocsiba.

2013. ápr. 2. 15:15
 22/32 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Engem egy ideig nem zavart, de aztán jöttek mellé a megjegyzések is (te nem tudsz főzni, nélkülem éhen halnátok stb).


Akkor "véletlenül" ott felejtettük amit nekünk csomagolt. Ezt eljátszottuk párszor, azóta nem tukmál.


Amúgy nekem is az a véleményem, hogy legalább a férjedet megkérdezhetted volna. Vagy útközben odaadhattad volna egy hajléktalannak, biztos nagy örömet okoztál volna naki.

2013. ápr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Útközben nem tudtam hogy a kocsiban van a kaja.

Útközben páromat kitettem egy utcával hamarabb,belépett ismerősökhöz 2 percre,mire hazaért,én már lehiggadtam,kutya is jóllakott.

2013. ápr. 2. 15:22
 24/32 anonim ***** válasza:
80%
Akkor ki tette a kocsiba, ha te nem tudtad? A férjed? Mert ha igen, gondolom azért tette el mert meg akarta enni. Vagy nem?
2013. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Anyós tette a csomagtartóba miután én mondtam hogy nem kell.

Párom sem látta,hazaindulás előtt átment elköszönni a nővérééktől még.

2013. ápr. 2. 15:33
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megkaptuk a sonkát, kaját, dekorációt, locsolkodós körutat rokongyerekestül aki összecsokizta a bútorokat.

Én se szeretem ahogy főz, elsóz mindent és a levest is rántással csinálja, megpróbáltam megenni de nem ment, a párom viszont szereti (kivéve amit csak nekem csinált anyós, de azt se bírtam megenni mert tele volt liszttel).

Nálunk inkább a mennyiség miatt megy a kukába, mert nem bírunk annyit enni és megromlik.

Én inkább csak unom, hogy az ő megszokott hétvégi menüjét kell enni, az általa kitalált dekorációt nézni, stb., mondjuk én annyiban örülni szoktam, hogy addig se kell főzni és alapanyagot vásárolni, így egy csomót spórolunk.

2013. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom nem főzött túlságosn jól, olyan parasztosan, zsírosan. Üzemi konyhán edzett gyomromnak nem volt éppen kellemes, de a férjem ezen a koszton nőtt fel. Ő szerette az anyja főztjét. Soha, de soha nem jutott volna eszembe kiborítani, azért mert ÉN nem szeretem.

Bárcsak élne még, és ilyen gondjaim lennének!!

2013. ápr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
80%

Azért, mert te csak a saját magad által főzött ételt tartod jónak, nem biztos, hogy valóban jobb is, mint anyósodé! Lehet, hogy egy pártatlan vendég inkább az anyósét enné meg, mint a tiedet.

Kidobni pedig a párod megkérdezése nélkül pofátlanság és pazarlás! Az én férjem biztosan nem állta volna ki szó nélkül.

2013. ápr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Én értelek, nálunk ugyanez van, de minden héten!

Átmegyünk, elmondjuk 50x, hogy van otthon kaja, ne csomagoljon semmit, de végül mindig csomagol 2 napra valót...

Berakom a hűtőbe, 3 nap múlva meg kidobjuk.

Egyszerűen nem érti meg, hogy nagyon aranyos, nagyon köszönjük, de nem kell, mert mi is főzünk, van mit ennünk..

2013. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

19:53 Nem pártatlan vendég véleménye érdekel,nem az eszi a főztöm,hanem párom és én.

Párom azt eszi amit én főzök,frissen,úgy ahogy szereti (nem,nem azért mert a kedvemben akar járni ezzel,hanem mert annyira nincs oda az anyja főzte zsíros kajákért,hiába azon nőtt fel,25 év után jött rá,hogy lehet nem zsírban tocsogós ételeket főzni amikben van zöldség is)

2013. ápr. 3. 08:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!