Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Mi lenne a reakciótok...

Anyukák! Mi lenne a reakciótok, ha a lányotok ezt bejelentené? Engednétek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és a barátomhoz szeretnék költözni.Nem bírom itthon,olyan,mint anya,a féltestvérem és a nevelőapám egy külön család lennének és én csak úgy lennék itthon.A nevelőapámmal is vannak problémáim és a barátom mondta,hogy költözzek hozzá.

De nem tudom,hogy mondjam el anyának és mi lenne a reakciója...Szokott néha sírni és kíméletes akarok vele lenni,de nem tudom,hogy egy anya ilyenkor mit reagálna.


2013. ápr. 2. 15:46
1 2 3
 11/30 tetris ***** válasza:
100%

Én se engednélek! Annak a fiúnak onnan van pénze, hogy a szülei adnak neki. Azt pedig nem várhatod el, hogy még téged is ők tartsanak el.

Arról nem is beszélve, hogy ezáltal kiszolgáltatottá válnál, és Demoklész kardjaként lebegne a fejed felett, hogy bármikor kidobhat, ha összevesztek valamin. Na, és akkor lenne visszaút édesanyádékhoz? Képzeld csak el a nevelőapád kaján vigyorát, amikor beállítanál azzal, hogy kidobott a barátod.

Légy most kicsit türelmes, próbáld elkerülni a konfliktusokat, és én is azt tanácsolom, amit a többiek. Maradj otthon, érettségizz le, menj el dolgozni, és ha már mindez megvan, akkor költözz össze életed szerelmével.

Mindezt a legnagyobb szeretettel mondom, nem bántani akarlak. Anyád lehetnék.

2013. ápr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Nem csak ő gazdag,hanem az egész családja az.

Tudom,hogy már nem hülyít lányokat.Minden nap rengeteg időt együtt töltünk és olyan helyzetbe is kerültem már,ahol bebizonyította,hogy tényleg szeret és hogy nem csak kihasználni akar,bízhatok benne.

2013. ápr. 2. 16:14
 13/30 anonim ***** válasza:
89%

totál meg fog változni ha odaköltözöl hozzá


lesz egy ingyen cselédje, ingyen k.urvája stb.....

tudod a pénz nagy úr ezért még alakoskodni is jó

ki tudja lehet h csak fogadásból kerülget meg adja a jó fejet

meg a többi...

2013. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy ezt az itthoni szitut nem bírom már sokáig.Anya nem áll ki mellettem,pedig jól tudja,hogy igazam van mindenben,amit mondok neki.Mielőtt nem ismertem a barátomat,elég depressziós voltam ezek miatt és mikor ezt próbáltam anyának elmondani,akkor mondta,hogy sok a szabadidőm,azért gondolom,hogy depressziós vagyok...Ja,meg biztos ezért vagdostam néha magam és alig ettem.

Szeretem anyát,de neki itt van a húgom és az ő születése előtt sem sikerült megoldania ezt a gondot,nem hogy most...

2013. ápr. 2. 16:18
 15/30 anonim ***** válasza:
37%
Ugyanazt tudom írni, mint a másik kérdésednél: ne költözz oda, csak tölts otthon minél kevesebb időt.
2013. ápr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
65%
Ha anya lennék, akkor egy pofon lenne a reakcióm. És 17 évesen nem vagy abban a helyzetben, hogy te bejelentsd, hogy elköltözöl. Max. megkérdezhetnéd, hogy elköltözhetsz-e, és kapsz egy kiröhögést. Ha betöltötted a 18-at akkor viszont már bejelentened se kéne, pakolhatsz és mehetsz amerre látsz, csak ha a kedves gazdag párod kitesz téged az utcára egy fillér nélkül, mert összevesztetek, ne hozzám gyere kuncsorogni.
2013. ápr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
73%

17 évesen még nem költözhetsz és te is tudod mi lenne a válasz.


Amúgymeg a menekülés nem megoldás. Ha most nem sikerül szembenézni a gondokkal akkor pár év múlva, mikor a barátoddal lesz ugyanez (igen bele fogsz esni ebbe az élethelyzetbe), majd hova menekülsz?


Anyádhoz? De hisz tőle menekültél.

Én értem a helyzeted, de a konfliktus kezelésnek nem ez a módja.

2013. ápr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
75%
Mennyi idös a barátod, és miböl él?
2013. ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
60%
Biztos, hogy nem.
2013. ápr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
100%

:) Szeretem ezt a nőcsábász volt... és megváltozott... persze, de meddig? Jó nem ez volt a kérdés. 17 évesen otthon van a helyed, tanulnod kell.

Ezt mondom úgy, hogy én a 18. szülinapomkor egy bőrönddel és kis megtakarított pénzemmel elmentem anyámtól, mert évekig vert, stb...

Eszembe sem jutott volna előbb elmenni. 10 hónapot simán ki lehet bírni, ha már 17 évet kibírtál.


De úgyis a fejed után mész akárki akármit mond is itt neked :D

2013. ápr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!