Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Mi lenne a reakciótok...

Anyukák! Mi lenne a reakciótok, ha a lányotok ezt bejelentené? Engednétek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és a barátomhoz szeretnék költözni.Nem bírom itthon,olyan,mint anya,a féltestvérem és a nevelőapám egy külön család lennének és én csak úgy lennék itthon.A nevelőapámmal is vannak problémáim és a barátom mondta,hogy költözzek hozzá.

De nem tudom,hogy mondjam el anyának és mi lenne a reakciója...Szokott néha sírni és kíméletes akarok vele lenni,de nem tudom,hogy egy anya ilyenkor mit reagálna.


2013. ápr. 2. 15:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
79%

18 éves korod alatt NEM KÖLTÖZHETSZ el a szüleid beleegyezése nélkül. Ha megtennéd, akkor rendörrel vitethet vissza és a barátodat is megbüntetik.


De eleve egy 17 éves GYEREK nem alkalmas arra, hogy együttéljen valakivel, aki csak kitartaná és cselédnek használná.


Az meg, hogy a barátod "megváltozott" - ebböl is látszik, hogy mennyire gyerek vagy, még a mesékben hiszel.

2013. ápr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
79%

Jól van kislányom álmodozz.

Ez lenne a reakcióm.

2013. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
90%
Ne akarj te is a kitartott libuskák táborába tartozni csak mert otthon van egy kis próbléma. Mindenhol van de attól még nem a könnyebb utat válasszuk. Tanulj és építsd ki a saját egzisztenciádat. Hidd el sokkal jobban jársz mintha a barátod tart el és ezt majd a fejedhez is vágja. Anyukád pedig biztos nem fogja ezt megengedni és teljesen igaza lesz.
2013. ápr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
39%
áhh 17 éves vagy,és mennyire gyerek.Mint lentebb írtad néha vagdostad magad stb.talán nevelőapád sem véletlen akar kordába tartani.Hisz csak dolgozik rád is.Itt senki nem engedné,én sem.Neked még anyád mondja meg mit csinálj.Ne bizz te annyira abba a fiúba.Arra meg főleg figyelj nehogy babával kavarodj ki ebből a kapcsolatból.Anyád szivbajt is kap.Tanulj ráérsz még a nagy betűs életre!
2013. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

A gyamhatosag engedelyevel koltozhetsz.


Kaptal sok hideget, de sok tanacsot is, es figyelmeztetest



Egy a baj, hogy ennyi idosen on annyira vagy felnot, hogy az inerzeted eleg eros legyen, de pont anniyra gyerek, hogy nem latod, hogy a tetteidnek milyen kovetkezmenyei lesznek.


Hiaba mondok ismeretlenul akarmit. Az elet nem ilyen egyszeru mint amilyennek most a baratodnal latod a jovodet.


Kivanom hogy ne legyen igazunk, de a nagy szamok torvenye minket igazol.

2013. ápr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
33%

Most miért bántjátok a kérdezőt?


Nem hinném, hogy az ő hibája ez a kialakult helyzet.


És ez a pofon meg mi? Mi a fenét képzeltek ti?

Fenekestül felfordították az életét, lett egy új család, amibe ő úgy érzi nem tartozik bele, mert ott az új apuka, az új gyerek. Éreztetek ti már ilyet a büdös életben?


Szégyelljétek el magatokat, ha még ezek után is a lányt csesztetik. Az a felelős ezért, aki ezt a helyzetet létrehozta.

2013. ápr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Több anyuka ismerősöm is van aki azt mondta nekem, hogy irigyel, mert olyan szakmai tapasztalatom van és ezzel jól keresek, hogy amikor elcs.sződött a házasságom és nem lehetett rendbe hozni, akkor azt mondhattam hogy elég, a család nyugalma érdekében kiraktam a volt férjem és megéltünk. Bezzeg ők keveset keresnek, az ő férjük ezt meg azt csinálja, már nem bírják, az egyik bánatában 15 kilót hízott mert az evésbe menekült, a másik csont és bőr annyit fogyott. És nem léphetnek, mert nemcsak a gyerekeket hanem magukat sem tudnák eltartani. Ezek dolgozó nők, az egyik tanár. Csak szépen készülnek ki, élnek egy boldogtalan házasságban és a gyerekek feje felett üvöltöznek...


Persze, a te barátod nem ilyen... Hát a mi férjeink sem ilyenek voltak, különben hozzájuk sem mentünk volna... Gazdag pacákhoz nulla háttérrel odaköltözni szinte egyenlő a kitartott cs.cska k.rva kategóriával. Persze van Hamupipőke szerű történet is, tízezerből egy...

2013. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
26: azért érdemes lenne meghallgatni a történetet a másik oldalról, én bevallom, 16-17 éves korom között olyan elviselhetetlen hisztérika voltam, hogy utólag csodálom, hogy apámék nem képeltek fel egy-egy jelenet után. Persze akkoriban mindenki más volt a hibás, véletlenül sem én.
2013. ápr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom nálatok milyen a helyzet otthon. Én a 18. szülinapom előtt kb 1 héttel költöztem el, addig nem engedtek. Egyáltalán nem bántam meg, igaz dolgoztam mindennap suli után meg apum is beszállt az albérletem költségeibe. Persze szerencsém is volt, hiszen a lakást egy kollégámtól béreltem majdnem ingyen, mert ő nem használta és örült, hogy valaki beköltözött.

A Párom és Apukám szerint is jó, hogy a költözés mellett döntöttem anno. Sokszor elég furcsán viselkedik anyum meg a tesóim. Tényleg nehéz velük, nemcsak én látom így.

Szerintem is várd meg a 18-at, ha tényleg nem bírod otthon, akkor utána költözz. Egyelőre nincs jobb megoldás.

2013. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is voltam hasonló helyzetben, mint te csak nálam a nevelőanyám akart kirakni. Mindent elkövetett, hogy tönkretegye az életemet, apukám előtt lejáratott, pedig apuval mi soha nem veszekedtünk csak miatta. Aztán egyszer apu korábban jött haza és hallotta, hogy hogy beszél és viselkedik velem aztán már mellém állt. Nálam is felmerült, hogy a párommal közösen összeköltözünk. Az elején nagyon segítőkész volt, de aztán megváltozott. A felelősségtől teljesen hülye lett, pedig össze se költöztünk, annyi történt, hogy én elkezdtem bútorokat keresni a közös lakásunkba, ő meg teljesen bepánikolt. Azóta szakítottunk, mert nem jövünk ki áldom a szerencsémet, hogy nem költöztem vele össze. Sose lehet tudni, hogy ki milyen. Ne hozd magad kiszolgáltatott helyzetbe. Annál rosszabb nincs, hidd el. Akkor inkább legyél a pároddal minnél többet, de ne költözz hozzá. Egyébként hány éves a párod és mióta vagytok együtt? Ez is egy lényeges pont az összeköltözés szempontjából!

22/L

2013. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!