Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihűlt kapcsolat rendezése?

Kihűlt kapcsolat rendezése?

Figyelt kérdés
Régóta bánt már engemet ez a dolog. A párommal 8 éve vagyunk együtt, van egy 4 és egy 2 éves gyerekünk. Az első gyerek születése óta én be vagyok zárva a lakásba, értsétek úgy, hogy gyerekekkel sokfelé megyek, de egyedül jó ha fél évente egyszer. Egyszerűen nem jutok el gyakrabban, nagyszülők messze vannak, párom fél 10-től 7-ig dolgozik, fürdetésre ér haza. Miután fürdetünk, még főzök, mosogatok, 11-re végzek, akkor meg bámulunk ki a fejünkből, netezünk mindketten. És ez így megy lassan 2 éve. Mostanra teljesen eltávolodtam tőle. Tavaly ilyenkor még vágytam az érintésére, egy közös mozira, bármire, el is mentünk fél éve moziba, de nem tudtunk beszélgetni az odafelé vezető úton, nyomasztó volt... Itthon csak a családról beszélgetünk, semmi másról. És az a baj, hogy ez belátható időn belül nem lesz jobb, bébiszitterre nincs pénzünk, segítségünk sose lesz több, kettesben esélyünk sincs programozni. A gyerekeink pedig iszonyú elevenek, édesek, okosak, de pörögnek ezerrel, szóval bárhova megyünk közösen, egyikünk egyikkel, másikunk másikkal van, jóformán szólni sem tudunk egymáshoz, csak ilyesmit "hol a víz?" "hoztál törlőkendőt?" "találkozunk a kijáratnál" stb. Ugyan mit tehetnék? Mire a kicsik nagyobbak lesznek, addigra végérvényesen eltávolodunk a párommal. :((

2013. ápr. 9. 10:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz napközben?
2013. ápr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Páromtól nem várom el, hogy a házimunkába beszálljon, hisz itthon vagyok a kicsivel. Ettől is félek, hogy ha visszamegyek, hogy fogjuk viselni, főleg ő, hogy megváltozik a helyzet. Sokkal többet lesz a gyerekekkel és a házimunkában is részt kell vennie, egyelőre viszont él mint Marci Hevesen, és elképzelésem sincs, hogy fog működni az életünk fél év múlva.

Nehezítésként még autónk sincs, tehát nehezen mozdulunk.

2013. ápr. 9. 11:01
 13/23 A kérdező kommentje:
Napközben a kicsivel vagyok itthon, épp a pakolós korszakában van, szóval ad munkát rendesen. Heti 3* fejlesztésre járok vele, a másik 2 nap itthon vagyunk, délelőtt játszunk, míg alszik, addig vagy pihenek, vagy sütök nekik péksütit uzsira, meg kajálok, elpakolok, mosogatok. Ahogy ébred megyünk a nagyért az oviba, hazafelé sétálunk, bevásárolunk, 6-ra érünk haza, aztán 6-tól a naggyal foglalkozom nagyrészt, uzsizunk, játszunk, olvasunk, míg a párom hazaér.
2013. ápr. 9. 11:04
 14/23 anonim ***** válasza:
58%
Esetleg nem tudod átrendezni egy kicsit a napodat? Tudom hogy nem egyszerű egy pakolós 2 évessel, de megfőzhetnél napközben, és akkor legalább este nem ilyenekkel menne el az idő.
2013. ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Előfordul, hogy megfőzök, mikor alszik, de olyankor meg estére marad mosás teregetése, vasalás, varrás. Mindig van mit csinálni! Előfordul, hogy este már nem csinálok semmit, olyankor szoktunk filmet nézni, az jó, mert olyankor összebújunk, de beszélgetni nem szoktunk ugye közben.
2013. ápr. 9. 11:11
 16/23 anonim ***** válasza:
58%
Hát ez így nagyon nehéz. Nem tudok mást mondani, minthogy te vess fel témákat, akármit. Bármi jobb mint a semmi. Biztos a férjed is így van vele, hogy hiányzik neki a régi dumás énetek.
2013. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
nem szeretem ezt a direktbe "beszélgessünk"dolgot,úgy szerintem nem lehet,ennek magától jönnie kell.Mi lenne,ha vennetek pár tarsast,vannak beszelgetosek,egymást gyepalosak,stb..játék közben felszabadul az ember és sokkal könnyebben megy minden...
2013. ápr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

magától kéne jönnie, de egy kis játéktól nem hinném hogy megoldódik minden. Azért 8 év elteltével az ember nem gátlásos a párjával szemben, nincs mit feloldani szerintem.

De egy próbát mindenképp megér, mert társasozni jó:)


De én tényleg nem tudom már hogy ilyen esetben mit lehetne tanácsolni, mert mindenre az a válasz hogy nem beszélgetnek. Pedig erre csak az lenne a megoldás hogy leülnek tényleg direktben beszélgetni, hogy kitalálják hogy mi legyen a megoldás. Idegenként az interneten ezt nem fogjuk helyettük megoldani.


De egy valami eszembe jutott, ha a beszéd nem megy fogalmazd meg neki egy levélben az érzéseidet.

2013. ápr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Egy éve írtam neki levelet, amiben megfogalmaztam, miket érzek. Elküldtem neki, épp dolgozott. Erre annyit írt vissza, hogy nem ér rá munka közben ilyen hülyeségekkel foglalkozni. Akkor eléggé össze is vesztünk ezen. Ő haragudott, hogy munkaidőben lelkizek, én meg haragudtam, hogy nem érdekli, milyen a kapcsolatunk.

Társasozást próbáltuk szilveszterkor, de közben is fel-felpattant és odaült facebookozni. Láthatóan unta.

2013. ápr. 9. 13:10
 20/23 Shaddark ***** válasza:
100%

Tv kikapcs, ne más emberek érzelmeit próbáljátok élni a sajátotok helyett mert ez elzombisít :)

net is kikapcs. Beszélgetni csak eleinte lesz fárasztó mert elszoktatok tőle, idővel jön majd a téma.

Közös hobbi és élmények tényleg rettentően fontos dolgok, mert az ingerszegény környezetben a beszélgetés is azért nehéz mert nincs miről.

Ilyenkor segíthet rengeteget a humor, beszédindítónak is jó, és hogy jól érezzétek magatokat amíg egymás társaságában vagytok. Próbáljatok meg ellazulni estére, gondolom a párod egész nap komolykodik, neki nehezebb lehet átállni de jó lenne ha képes lenne rá ha beindítod.

Kerüljétek a negatív dolgokat, panaszkodást, a nem szót hogy jobb kedélyűen és több energiával tudjatok foglalkozni egymással.

2013. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!