Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket zavar, ha valaki...

Titeket zavar, ha valaki férjnek, anyósnak, apósnak, sógornak stb hív valakit, akivel nem rokonok?

Figyelt kérdés
Tehát a párját férjeként/feleségeként mutatja be, a párja anyukáját anyósnak nevezi stb.
2013. ápr. 9. 15:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hát az fura, ha valaki férjének, feleségének hívja azt, akivel még össze sem házasodott, ez nekem nem jutna eszembe. Viszont párom szüleiről úgy beszélek, hogy apósom és anyósom, mert így egyszerűbb. Hamarosan úgyis összeházasodunk. Szóval az ilyesmi nem zavar...
2013. ápr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar senki sem ilyen szempontból. Kicsit talán szokatlan, ha még nem is laknak együtt, de már após-anyóst használnak.


A párommal mi egymást viccesen férjnek és feleségnek hívjuk, de már megvan az esküvőnk időpontja is. Egymás szüleit viszont nem hívjuk még apósnak és anyósnak.

2013. ápr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sok embert meg a "pár" szótól ráz itt ki a hideg. Volt is már ilyen kérdés. Sztem nem oszt nem szoroz, ki kit hogy hív, lényeg h lehessen belőle tudni,h h kapcsolódik az illetőhöz. Pl. lehet egy mélyen vallásos azon is kiakad ha valaki feleségének hív valakit, pedig "csak" polgári esküvőjük volt, templomi nem.
2013. ápr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én anyósnak- szoktam hívni a párom édesanyját, de csak poénból. Egyébként nagyon is jóban vagyunk.


Van amikor anyóspajtit mondok, de csupa szeretettel.

6 éve vagyunk együtt, úgyhogy gondolom érthető, sőt jegyesek is vagyunk.


Sógorasszonynak hívom a párom húgát.

2013. ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

4 éve együtt élünk. anyóspajti vagy anyós jelzővel említem. nem tervezzük a házasságot, de ki tudja mikor borul el annyira az agyunk, h a végén még az anyakönyvvezető előtt találjuk magunkat :D


férjnek/feleségnek nem hívjuk egymást, de jókat mulatunk, mikor a frissen megismert ismerősök összeadnak minket, és kérdezgetik, h hol a férjem :D ilyenkor azért kijavítom őket :D


a tinik, ill. a nem együtt élő párok esetébe fura, de felőlem úgy nevezik egymást, ahogy jól esik. :)

2013. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!