Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség baráti és...

Mi a különbség baráti és párkapcsolati kapcsolat között, ha a testi kontaktus minimális?

Figyelt kérdés
a barátomnak nem fontos a testi érintkezés. Szex van, de amúgy kézfogás, csók, ölelés csak ritkán. Ez elejétől fogva így van, ő elmondta h nem szereti, de a kedvemért azért látom h igyekszik. Nekem viszont fontosak ezek a dolgok. El is gondolkoztam h vajon miért akar velem lenni, miért keres engem, szervez velem programokat, mutatott be a szüleinek stb? Miben különbözik a kapcsolatunk egy baráti kapcsolattól? Mert sajnos azt kezdtem el bemagyarázni magamnak, h biztos csak barátként szeret...
2013. ápr. 11. 15:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"HA utcán megyünk fogjuk egymás kezét, ha találkozunk elbúcsúzunk ölelés, csók.Ha megkérem h bújjon oda mellém pár percre megteszi. Ha látja h megbántott megölel. És ha én ölelem csókolom nem húzódik el."


Barátokkal ezek közül elég keveset csinál az ember, azt is máshogy. Ez a különbség, és persze a szeretkezés.

Miért kéne, hogy a barátod ugyanannyi testi érintést igényeljen, mint az eddigiek? Azoknak kellett ez, mégsincsenek már sehol. Akkor? Továbbra is teljesen normális férfi benyomását kelti bennem.


Kb. mi is így működünk, és sose gondoltam, hogy valami ne stimmelne ezzel. Mondjuk én a falra másztam az előző pasijaimnál, amikor nem lehetett úgyelintézni valamit, lehajolni valamiért vagy csak adni egy puszit, hogy ne "keféljen meg" szimbolikusan legalább hátulról/oldalról/elölről, és nyilvános helyen sem tudta elengedni a fenekem vagy a mellem. Szóval nekem felüdülés volt, hogy végre valaki hagy élni. Emellett szeret, és amikor helye és ideje van, jöhetnek az érintések, no meg a szeretkezés, de a napi élet nem ebből áll, és ez jól is van így.

2013. ápr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

9.-nek üzenném, hogy olyan van, aki hasonló igényekkel rendelkezik, mint mi. Senki se normálisabb a másiknál, és abból se kell messzemenő következtetéseket levonni, hogy valaki kevésbé igényli a simit. Nagyon sok hűsszerelmes szenvedélylovag vágta már át a női nemet a palánkon, míg a kevésbé "szeretlek-imádlak" férfiak őszintébbnek, jobb párnak bizonyultak...


----

Kérdező! miért nem inkább azt emeled ki, amiben jobb az expasikáknál?


Vagy pedig, ha nálad tényleg ilyen fontos szempont az, amihez eddig hozzászoktál, akkor miért nem keresel az igényeidnek megfelelőt?

2013. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
nem arról beszélek h folyton smárolni akarok néhányan eléggé sarkosítanak. Nekem elég lenne egy gyengéd simgatás vagy ölelés. Néhányan olyan stílust vettek fel mintha én egy állandóan nyalakodó tizenéves lennék. Hát nem, 22 éves vagyok és annyi történt h nekem fontos a testi kontaktus. Aki meg azt kérdezi miért nem azt emelem ki h mibejob jobb az exeimnél, azért, mert itt épp nem ez a kérdés...
2013. ápr. 11. 15:53
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

9, 14, végtelenül empatizálok veled a borzalmasan sikerült kapcsolataid miatt, de ez a kérdés most itt nem rólad szól... Dolgozd fel otthon, pszichológussal, barátokkal, bárhogyan, de ne itt.


Kérdező: bocsánat, ha sarkítunk, csak szerintem nem pontosan látjuk a problémád. (Van egyáltalán???) Ha valóban olyan komoly 22 éves vagy, akkor ideje megtanulni, hogy a párkapcsolat 2 különböző emberről szól. Nem várhatod el, hogy minden pillanatban tökéletesen azt tegye a barátod, ami neked alegjobban esne (ráadásul kérés nélkül is.) Egyszerűen ő ilyen, ő így szeret, és ha neked ez ennyire kevés, akkor talán tényleg jobb lenne, ha mást keresnél. Mert akkor nem őbele vagy szerelmes, hanem valakibe, aki nem ő, csak elképzelted...

2013. ápr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

nem mondom h hú de komoly 22 éves vagyok, csak h 22 éves :)

Bennem csak megfogalmazódott a kérdés, h vajon mi a különbség akkor a baráti kapcsolattól. Az egyik válaszoló leírta jól, h udvarias, időt szán rám, meghallgat, meglep. Ez mind megvan.

2013. ápr. 11. 16:04
 16/24 anonim ***** válasza:
77%

:)


A beteg farkam sosem nőtt ki, lány vagyok. Te meg megkeseredett (ex)feleség. Direkt nem pontozok, mert szerintem a válasz hasznosságát egyedül a kérdező tudja megítélni.

Nem védeném a férfiakat, ha nem ismernék és lennék a párja egy rendes, hozzám mindenben passzoló férfinak. Merthogy ilyen is vagy. Arról nem a komplett férfitársadalom tehet, hogy te kétszer is olyanhoz mentél hozzá, akivel nem illetek össze. A jókívánságaidat meg tartsd meg magadnak. Ha jól emlékszem, én nem ilyen hangnemben reagáltam a te kommentedre, te mégis ismeretlenül kezdtél cs.szegetni, ráadásul jócskán mellétrafáltál.

u.i.: Sajnálom, hogy valaki pontozás formájában nyilvánított a szűklátókörű irományodról véleményt, azt meg pláne, hogy felnőtt nő létedre sértésnek érzed, hogy valaki lenullázott.

2013. ápr. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 15/16!

velem te ne érezzél együtt, nincs rá igényem, és ne oszd itt az észt. Sokan tudják, hogy a pszichológus nem ér semmit, talán a pszichiáter, de óva intek ezektől mindenkit.

És te is kerülhetsz még bajba, előtted is nyitott még az élet.

A kérdező meg ne filozofálgasson, megárt a szépségének.


Ha ez az intimitás nem elég neked kérdező, akkor változtass, a párod rideg férfi típus, nem minden férfi ilyen, akinek a nyálas kell, akkor az keressen olyat.


Ha van szex, akkor az már nem barátság! Ez a kérdésedra a válasz, hogy kötözködő barátom is jól érezze magát, hogy nem a saját történetemet osztom meg éppen.

2013. ápr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
17/18 olyan vagy mint egy férfi, azok írnak ilyen válaszokat
2013. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

...és Kriszta névvel regisztrálnak az oldalra. Írj egy szívélyes hangvételnű levelet, késszéggel válaszolok, és akkor megláthatod a felhasználónevemet is. :)


Azt pedig kikérem magamnak, hogy csak a férfiak tudnak összeszedetten fogalmazni és racionálisan gondolkodni. :)


(Ha valaki másokról ír, akkor meg nem fogalmaz E/1-ben... átlátszó.)

2013. ápr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
hát őszintén én sem rajongok ezekért az alpári válaszokért így megkérlek, h ne írj többet. köszönöm!
2013. ápr. 11. 16:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!