Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem kirántotta a zsebéből...

A férjem kirántotta a zsebéből a pénzét, és elhagyott 200 eurót. Hogy lehet ezt a kárt ép ésszel megemészteni?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk gazdagok. Kétségbe vagyok esve. Bántó hozzászólások kíméljenek.

2013. ápr. 13. 16:54
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
52%
Lottozom is rendszeresen! S nyerek is rendszeresen!!! Minden évben visszanyerem 2-3 hónapnyi lottószelvény árát.
2013. ápr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
73%

Én is ennyire lelkiismeretes vagyok, bár elhagyni szerencsére még nem sikerült semmimet (mindig utánam hoztak mindent), meglopni kétszer is loptak meg. Egyszer fényképezőgép volt a szerencsés, egyszer a telefonom. Engem nagyon megviselt, hiába mondta a környékemen mindenki, hogy örüljek, hogy nekem nem lett bajom, annyi baj legyen, hogy ezek "elvesztek".

Közel 5 év eltelt a telefonos eset óta és azóta tényleg megtanultam átértékelni a dolgot. Még mindig mély nyom ez bennem. Nehéz feldolgozni, hogy a tárgyak, amikre előtte akár évekig gyűjtöttem a kis pénzemet, készültem a megvételükre ennyit értek, kárba vesztek úgymond. Nagyon sajnálom még mindig, de jobb előre nézni, mint hátra! Az önmarcangolás, hogy miért nem tettem inkább a táskám másik zsebébe, vagy minek vittem magammal, nem ér semmit... csak belezakkan az ember.

(Persze ma már pl. egy digitális fényképező nem feltétlenül nagy érték, de akkor amikor ez történ, még nagyon is az volt.)


Ezen felül én még relative fiatal vagyok, túlzottan sok pénzt sosem láttam egy helyen, mindig mindent igyekszem utalással intézni, a fizetésem is oda érkezik. Pár hónapja a boltban, előttem egy pasi kirántotta a pénztárcájából a pénzét. Én nem tudom mennyi lehetett, de jó pár 10 és 20 ezres széthullott előttem, első ránézésre 150-200 ezer forint biztos volt. Fel sem tűnt neki, nekem meg totál leesett az állam. Hebegve habogva odaszóltam neki, hogy őő... elhagytál ezt azt. :)

A párodnak sajnos nem volt szerencséje, ne ostorozzátok ezért magatokat! Bárkivel előfordulhat!

2013. ápr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
58%
Meg jól le is pontoz, mint eddig is. :)
2013. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
58%
Én 600 Eurót utaltam el tévesen. Én sem vagyok gazdag. (Szerencsére 1,5 hónap után visszakaptam) De ha nem kapom meg jó nagy tanulópénz. A 1,5 hónap alatt rengeteg idegeskedés.
2013. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
58%
Én is hagytam már el sok pénzt, a fizetésemet, ráadásul csak pár napja kaptam meg. Enyhén szólva ki voltam borulva. Amúgy ellopták, mert én hülye az összes pénzemet betettem a pénztárcámba. Többet nem csinálok ilyet.
2013. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
53%

"Én kis gonosz meg akartam tartani.. Persze csak fél óráig, mert utána azon agyaltunk mi van ha családos ember??"


És ha nincs családja, akkor megtarthatod a pénzét?

2013. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
53%

ha nála ez rendszeres, akkor ne hordjon magánál ennyi pénzt. Hordjon bankkártyát.

Nálam sosincs pár ezer forintnál több. Mivel pincér vagyok és a borravalót megtarthatom kb mindig csak annyi van a pénztárcámban amit ott kapok. Ez elég ha kaját kell vennem ha meg vmi drágábbat akarok akkor fizetek kártyával. Pedig még sosem lopták el vagy hagytam el pénzem,mégsem érzem magam biztonságban ha ennyi pénz lenne nálam

2013. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
64%

"200 euró? Az kb 1 heti fizetésem, gondolom a férjedé sem sokkal rosszabb, ha eurót hagyott el és nem forintot. Majd újra megkeresi, ezen már kár problémázni."


Nagykorú, dolgozni embert tanítani kell: a kérdező lehet akár szlovákiai is, ahol euró van. Vannak települések, ahol még egy középiskolai tanár is alig 300 euró felett keres. Vagy ha munkanélküli, 100 euróból él havonta. Igenis rengeteg lehet az a 200 euró. Attól, hogy valahol euró van, még lehet a fizetés alacsony...

2013. ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy több választ nem kérek. Aki ez után a mondat után írt, az nem hajlandó tudomásul venni az akaratomat, ergo lepontoztam, mert számomra a válasza nem hasznos, mert agresszív: nem veszi tudomásul, hogy másik mit KÉR, és mire van szüksége. Nincs szükségem agresszív emberekre segítségadás címen, van elég bajom nélkülük is.


Azért írtam fel a kérdést, mert SEGÍTSÉGET vártam a problémámra, és szerencsére volt is egy-két ember, aki a problémára koncentrált és valódi segítséget nyújtott, nekik külön megköszöntem.


Részemről a téma lezárva.

2013. ápr. 14. 11:03
 40/50 anonim ***** válasza:
100%
én a kérésed után írtam sőt most is írok. Tanácsot adtam h használjon bankkártyát. Ezen nem tudom mi az agresszíve meg a lepontozni való....elég érdekes vagy
2013. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!