Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy ilyen beszólás...

Szerintetek egy ilyen beszólás után lehet normális kapcsolatom nővérem barátjával? Kérjek még egyszer bocsánatot?

Figyelt kérdés

Előre mondom, hogy nem beszólni, megbántani akartam, csak kicsúszott a számon a mondat, nem rossz indulatból. Nővéremnek van egy új barátja. Úgymond álompasi. Nagyon helyes, van pénze is bőven szerintem, és normálisnak, humorosnak is néz ki. Volt pár éve egy balesete amiben elvesztette az egyik karját. Elmentek anyukámékhoz bemutatkozni, én is, húgom is mentünk. Húgommal a beszélgettünk, volt egy olyasmi mondatom, hogy jó pasi, kár érte. Ahogy lenni szokott ott teremtek a semmiből.(gondolom mindenki járt már így). Mondtam hogy nem úgy értettem.. De elég ciki volt a helyzet, bár lazán kezelte. Utána beszéltem nővéremmel, ő azt kicsit kiakadt rám. Megértem. De tényleg nem úgy értettem. Inkább az volt benne, hogy itt van "tökéletes" lenne, és pont vele történt. (mikor mondjuk van egy csomó hülye a világba, akiknek semmi bajuk)

Ragozzam még a bocsánatkérést szerintetek vagy "felejtsük el"? Ha ezután normális leszek lehet jó a viszonyunk, mert úgy veszem le nővérem hosszú távra tervez vele.


2013. ápr. 14. 21:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem nincs mit ezen nagyon megharagudni. Nincs benne semmi rosszindulatú, bántó dolog. És tényleg kár érte, hogy elveszítette a karját... Ennyi... Attól még lehet szeretni és attól még lehet jó pasi. :)

Szerintem ne gyötrődj miatta. Ha látszik, hogy neheztelnek miatta, akkor érdemes még egyszer beszélni velük erről, ha nem, akkor mehet minden tovább, mintha mi sem történt volna, hiszen nem is történt semmi különös.

2013. ápr. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ezzel semmi baj. Észrevetted, megjegyezted -szerencsére semmi nagyon bántót nem mondtál- és ennyi. Ha vki kövér, vézna, büdös, kancsi, vagy csak béna a haja, ugyanígy megjegyzéseket kap a háta mögött. Viszont, a srác valószínűleg tudja, h ez a testi hibája szembeötlő, és ez az első, amit észrevesznek. De ha amúgy szimpatikus, akkor továbblépnek rajta.

Annyit tehetsz, h ha négyszemközt lesztek, minden körítés nélkül elnézést kérsz. De hidd el, egy idő után ez a megjegyzés felejthető.

2013. ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy tényt közöltél, tényleg kár érte..náncsi néniért is kár lenne...nemhogy a nővéred pasijáért, hogy el veszített a karját. Én nem kérnék bocsánatot...mert azzal csak azt hangsúklyozod, hogy valami, hibát bűnt követtél el.


Hanem felhívnám azokra az erényekre a nővérem figyelmét még amik szembeötlők a pasiban, merthogy ez is az volt, mégha nem is erény kategória, hanem fogyatékosság úgymond.

2013. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálnám ezt tisztázni vele. Nyilván sok ilyet hallott már, ezért nem is igen vette magára, de azért senkinek sem esik jól egy félreérthető beszólás a kiszemelt családjától.

Engem jobban bántana a butaságom valószínű, mint őt és képtelen lennék megnyugodni, amíg nem beszéljük meg.

Elmondanám neki, hogy sajnálom azt a múltkori megjegyzést, bántóan hangozhatott, pedig ezzel inkább csak azt akartad kifejezni, hogy sajnálod, hogy ez történt vele, csak sz*rul jött össze, nem akartad megbántani pont. Innentől kezdve nincs mit magyarázni. A te lelked is nyugodtabb lesz és talán ha őt mélyebben érintette volna, neki is jól esik a kezdeményezés. :)


Egyébként valaki írta azt hiszem, hogy az a bántó egy ilyen ember számára, ha egészségesként kezelik. Ezt viszont tanúsíthatom, hogy nem így van. Nekem is van egy ismerősöm, aki elvesztette a fél karját és egy olyan is, aki nyaktól lefelé gyakorlatilag teljesen béna. Még is elvárják, hogy teljes értékű emberként kezeljük őket és azok is! Néhány dologban segítségre szorulnak, de alapvetően ugyanolyan emberek mint mi.

2013. ápr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
én is egyszer bocsánatot kérnék, mondd el, hogy ne haragudjon, nem úgy értetted, hanem úgy, hogy sajnálod, hogy ilyen történt vele. Ha azt mondja, semmi gond, akkor ne ragozd tovább. De ne is viselkedj máshogy! :)
2013. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!