Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl az egészet...

Én reagálom túl az egészet vagy illett volna ezt előre egyeztetnie velem?

Figyelt kérdés
A párom reggel tényként közölte, hogy nyáron elmegy nyaralni a barátaival 5 napra. Én ezen eléggé ledöbbentem. Ez már csak a költségek miatt is elég jelentős dolog, erre ő a megkérdezésem nélkül elrendez mindent. Most még ő van megsértődve, hogy én nem akarom, hogy jól érezze magát. Erre mégis hogyan kellett volna reagálnom?
2013. ápr. 15. 14:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
96%

És mi van 12 év együttlét, egy gyerek után, házasság után? Én sem említhetem férjemként:)


Kérdező!

Szerintem szólnia kellett volna hogy elmegy előre. De már "mindegy". Kár duzzognod. Addig szervezz be te is valamit. Szerintem egyáltalán nem probléma ha néha külön is elmegy a férfi/nő. Pl. én most voltam lent egy szülinapi bulin vidéken, vettem ki még két napot, így a hétvégével összecsapva lent voltam 4 napot egyik barátnőmnél. Nem csináltunk semmi "rosszat" de nagyon jól éreztük magunkat. Ezalatt a gyerek az apjával volt. Nem szólt egy rossz szót sem. Igaz én megbeszéltem vele előre. Nem csinálunk gyakran ilyet, de ha 1-2 évente úgy alakul meg vagyunk egymás nélkül is:)

2013. ápr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%
9es hozzászólásodat olvasva így már más azért..
2013. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
89%

Azért ezen meglepődtem, hogy páran ennyire rá vannak gyógyulva a párjukra, hogy "vagy együtt, vagy sehogy".


Mi is, ha tehetjük együtt járunk nyaralni, de vannak olyan programok, amik nem érdekelnek mindkettőnket. Pl. ő menjen csak többnapos fesztiválra a barátaival, én meg addig elmegyek egy barátnős tóparti nyaralásra. Vagy ha ő mondjuk 2-3 napos motorostúrára szeretne menni, én addig feltalálom magam másképp. Persze szeretek vele fesztiválra menni vagy motorozni, de nem minden alkalommal. Egyébként is vannak olyan programok, amik jobbak csak férfi vagy női társaságban a pár egyik tagjának.


Szóval szerintem maga a külön nyaralás nem probléma, DE azt illene jelezni először, amikor felvetődik a gondolat, majd megbeszélni közösen, hogy mikor legyen, hogy a másik is tudja úgy intézni a dolgait, és ne húzzon más terveket keresztbe. Magyarán ahogy a te párod eljárt, az engem is felháborítana.


A másik dolog ugye a pénz. Amíg arra nincs pénze, hogy a saját családjával nyaralni menjen, addig ne költse a haverokra. Nem is értem, ezt hogy gondolta.

(Más a helyzet persze, ha valakinek a nyaralójában van és maximum ételt kell vinnie, de gondolom nem ez a helyzet, és akkor is illett volna megbeszélnie veled).


U.i.: szerintem ülj le vele és normális hangnemben magyarázd el neki, hogy szerinted ennek egy párkapcsolatban/családban nem így kellene működnie, és az ilyen dolgokról közösen kell dönteni!

2013. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó válaszod alapján egyértelmű,hogy nem te reagálod túl.


Kisgyerek és épitkezés mellett ő lelép nyaralni,ugy hogy közös nyaralásra nincs,és gyanusan az utolsó fillér is elmegy a házra?

Én lefujnám,duzzogjon.

2013. ápr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
77%
Én sem vagyok annak a híve, hogy legyünk együtt orrba-szájba, de építkezés, kicsi gyerekek mellől (vagyis rád hárul minden) lelépni úgy pihenni, hogy erre neked nem lesz semmi lehetőséged, azért kissé pofátlanság.
2013. ápr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
92%

Nem reagálod túl.


Én a helyedben tuti elmennék pár napra, ha máshogy nem megy, rokonokhoz, többen barátnők apartmanba stb. Vannak nagyon olcsó helyek, nézz utána. Nem csak a bosszú miatt, hanem hogy te is pihenj kicsit :-)

2013. ápr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl. Cseppet sem.


Építkezés és gyerekek mellől nem szokás csak úgy elmenni nyaralni. És még ő van megsértődve? Ha a "gyerekcsináláshoz" volt esze, akkor nőjön fel! Felelős szülő így nem viselkedik! Gyereke, családja van, azokra kellene először gondolni, és csak utána a szórakozásra.


Ha már befizette, és nem lehet lemondani, nem tudsz mit tenni. De találd ki mivel "bosszulod meg". Pl. jelentsd be neki, hogy márpedig te most elmész ide vagy oda (elég pár órára, de többször), és addig ő marad a gyerekekkel (pl. meccs előtt)


Mi sem vagyunk fizikailag összekötve (se házasok, se gyerek), de közös kasszából mindenféle előzetes megbeszélés nélkül senki sem költ nagyobb dologra sem, nemhogy 5 napos szóló nyaralásra.

2013. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
30%

Persze, le lehet pontozni, de a kérdező sehol sem írta, hogy a páromnak nevezett emberrel együtt él, gyerekeik vannak. Így hát megkérdeztem. (Mondjuk azt nem értem, hogy akkor miért nem a férjemnek hívja és miért páromnak, mint a kis tinik.)

Egyébként nem normális ez a viselkedés a részéről. Mondjuk azért arra is kiváncsi lennék, hogy van-e ennek valami az előzményében? Mert ugye itt csak egyoldalú információink vannak.


Kérlek, pontozzatok le ezért is, mert nem szidom nyakló nélkül a pasit, hanem gondolkodást kérek.

2013. ápr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, illett volna egyeztetnie veled.Nem csak az anyagiak miatt, hanem úgy egyébként is a kapcsolatra nézve...Legalábbis az én párom biztos hogy nem közölné velem tényként hogy lelép napokra a haverjaival.

Egy normális kapcsolatban megkérdezik erről a másik felet is és együtt döntenek.Sőt, tovább megyek, más kapcsolatokba nem mennek nyaralgatni napokra külön-külön a felek...

2013. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

18-as: ha nem élnének együtt, akkor nem építkeznének, és valószínűleg nem is zavarná a kérdezőt, mire költi a pénzét. És ha van is előzménye, nem hiszem hogy hasonló kaliberű dolog lehet, ill. nem feltételeznék egy családanyáról hasonló felelőtlen cselekményt.

17-es.

2013. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!