Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a családom?...

Hogyan győzzem meg a családom? Kérlek, olvasd el!

Figyelt kérdés

Probléma a következő. Panel lakásban lakunk. Eddig simán fenn tudtuk tartani, de közben jelentős változás állt be anyagi helyzetünkben.

Arra gondoltam , adjuk el ezt, meg egy pici panellakásunkat, és a kettő árából vegyünk egy kertes házat. A családom szereti ezt a lakást, jó beosztású , tágas, kényelmes.

A fő gond, ha esetleg 2-3 éven belül el tudjuk adni, hova megyünk, amíg a másikat is eladjuk, illetve találunk megfelelő házat. Meg főleg, hova tegyük a rengeteg bútort, cuccokat? Én is félek, de sajnos, a későbbiekben nekünk csak nehezebb lesz, nem fogjuk tudni fenntartani ezt a drága lakást.

Szerintetek hogyan lehetne megoldani ezt a kérdést?


2013. ápr. 17. 13:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Adjatok el mindketott,es vegyetek egy kertest. nyilván van turelmi idő,nem fognak utcára lakni a bútorokkal,amint aláirtatok az adasvetelt.

amugy ha faluban,vagy varosszelen vesztek hazat,olcsobb mint a kozpontban. érdemes megfontolni.

2013. ápr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

13.53-as, igazad van, nagyon kényelmes, ezért is nehéz a férjemet mozdítani... mért fűtéses, de nagy lakás, alapdíjat meg itt is kell fizetni, hiába nem fűtünk minden szobát. A teljes lakást csak akkor fűtjük, ha itt van a család.

A kertes házban meg nem igazán akarunk kertészkedni, inkább csak díszfák meg fű lenne, épp azért, mert mi sem fiatalodunk(:

2013. ápr. 17. 14:03
 13/22 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg más a helyzet, ha mindkét lakás a tietek.


Vegyétek meg a házat, a lakásokat adjátok el mindkettöt, és a házba beköltözés idejére, egy hónapig fizessetek például az új tulajdonosnak lakbért az általa megvett lakásra.


Egy hónap alatt böven le lehet bonyolitani a költözést.

2013. ápr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Falura semmiképp, törzsgyökeres nagyvárosiak vagyunk, nekünk az túl csendes lenne. Meg muszáj a gyerekek közelében, hiszen ki vigyázna akkor az unokákra?:) Néhány kertvárosi részen vannak számunkra megfizethető házak, legalábbis már nézegettük a hirdetéseket. Nem kapkodnánk el, mindenképpen szakemberrel megnézetjük, mielőtt megvesszük, jó ha tudja az ember, mit vesz meg, mennyit kell rákölteni a házra.
2013. ápr. 17. 14:08
 15/22 A kérdező kommentje:

Egy hónap alatt? Én kb. 2-8 hónapban gondolkoztam, míg megfelelőt találunk, és felújítjuk. Azt még beköltözés előtt lenne célszerű. De a férjem csak a kifogásokat keresi(:

Nagyon szeret itt lakni.

2013. ápr. 17. 14:11
 16/22 anonim ***** válasza:

Sokféle kertes ház van, a fenntartásuk is sokféle lehet. Olcsón venni olcsón fenntartható kertes házat, na ez, szerintem kizárt. Egy "olcsó" fűtés fenntartása pl. nagyon drága hosszú távon. Egy energiatakarékos fűtésnek meg a kezdeti bekerülési költsége hatalmas, amit több, mint 10 év alatt hoz csak vissza. Ugyanez a szigetelés, a felhasznált anyagok stb. vonatkozására is áll.


Pontosítani kellene, hogy mitől lesz olcsóbb, ami olcsóbbnak tűnik, mert elolvasva a kérdést, nekem olyan érzésem van, hogy a panel árából esetleg külterületen vett olcsó ház fenntartása egyáltalán nem lesz olcsó hosszú távon.


A kicsi lakás ki van adva albérlőnek?


Bármilyen meglepő, én az építkezést látom lehetséges kivezető útnak. (Tudom, nagyon drága az építkezés, sokan ráfáznak, átverik őket, nem olyan lesz a minőség, nem annyiba kerül a végén stb.) Mindezzel együtt, amire a fentiek miatt igény van, arra egy viszonylag olcsó telken, kevés fenntartási költséggel üzemeltethető (tehát minőségi, korszerű) épület lehet a megoldás. Ilyet készen és olcsón megint nem kapsz, esélyesebb felépíteni egyet.

2013. ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Bence_ ***** válasza:

Adjátok ki a két lakást.

Két lakás árából biztosan tudtok bérelni egy számotokra megfelelő házat.

2013. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 kovpet ***** válasza:
A ház rezsije tuti nem lesz kisebb, mintha kiadnátok a kisebb lakást és levonnátok a rezsitekből a kapott bérleti díjat.
2013. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az ingatlan piac be van állva. Egyet sem fogtok tudni eladni, nemhogy kettőt egy időben, és nagy mázli kell, hogy a kettő lakás ára elég legyen egy házra. Nem látom ebben a spórolást. Én nem álmodnék ilyesmiről. De elsőként azt adnám el, amelyikben nem laktok, és utána azt, amelyikben igen.
2013. ápr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Igen, ettől én is félek, hogy nem tudjuk eladni. De ha sikerülne, akkor az már elég jó alap lenne a vásárláshoz, mivel valamennyi pénzünk van. A kicsit legfeljebb valamennyire áron alul adnánk el. (Építkezni nem szeretnénk, bár van egy telkünk, de nem ott szeretnénk házat venni)
2013. ápr. 17. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!