Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adjam a szüleim tudtára...

Hogyan adjam a szüleim tudtára, hogy már nem szeretném használni?

Figyelt kérdés
Na szóval az van, hogy tavaly év vége felé a fejembe vettem, hogy szeretnék gitározni. Nagyon sokáig kérleltem, mire karácsonyra meg is kaptam, és nem volt a szüleimnek túl olcsó mulatság. Tehát megkaptam, nagyon örültem. De arra nem volt pénz, hogy órákra is járjak, ezt tudtam előre, és úgy gondoltam, hogy internet segítségével és könyv segítségével megtanulhatok rajta játszani. Ez nem így lett. Semmit nem tudok, hónapok óta még a kezenben sem fogtam. Egyszerűen már nem érdekel. És időm sincs rá. Szeretném eladni, csak nem akarom ezzel a szüleimet megbántani, mert nagyon sokat könyörögtem érte. Mostanában is folyton kérdezik, hogy szoktam e gyakorolni, én mindig azt mondom, hogy igen, próbálkozok, pedig ez nem igaz. Hogy mondhatnám el nekik finoman, hogy már nincsen rá szükségem, úgy, hogy ne bántsam meg őket? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

#gitár #haragudjanak
2013. ápr. 18. 18:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos vagy :) szerintem ne mondd meg ne bantsd meg őket ! Ez csak loditas ...
2013. ápr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
De azt se akarom, hogy csak a sarokba álljon. Legjobban azt sajnálom, hogy xy összegbe került, és nem vagyunk olyan tehetősek, szóval...
2013. ápr. 18. 18:23
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

pont ez van velem is. kb 6 éve megvan a gitár, de tanár híján nem tudok rajta játszani egyedül meg nem megy. előbb-utóbb el fogom én is adni, mert így csak porfogó. egy esélyt adok még neki, ha nem megy akkor eladom.

legyél őszinte a szüleidhez, hogy keressetek egy tanárt(ha érdekel még egyáltalán) vagy eladod.

2013. ápr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Ó! Pedig milyen jó lenne, ha egy kicsit is tudnál játszani rajta! Néhány órát vegyél tanártól! utána megy már könyv és internet segítségével. Ezt beszéld meg a szüleiddel, kell az induláshoz egy kis segítség! Később nagyon meghálálja, ha most egy kicsit küzdesz érte.
2013. ápr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Én is mondtam nekik, hogy ha csak 5-6 óra lehetne, az is jó lenne, de azt mondták, hogy minimum 10-15 óra kéne az alapokhoz is :/
2013. ápr. 18. 18:33
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Semmiben nem lesz örömöd ha nem vagy jó benne, semmiben nem leszel jó ha nem vagy kitartó.

Veled van a baj, ha elkezdenél gyakorolni egyre jobban élveznéd, ez minden hangszerrel/sporttal/ akár tantárggyal így van.

Ha eladod sokat buksz rajta, pár év múlva sem fog sokkal kevesebbet érni, a hangszerek tartják az árukat, így hagyhatod a sarokban porosodni akár, eladod ha elköltözöl otthonról/eltelik pár év és nem lesz annyira ciki, hogy ilyen gyorsan elvesztetted az érdeklődést és annyit sírtál érte.

2013. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
lehet, hogy 10 óra kéne- de hidd el érdemes most egy kicsit küzdeni
2013. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, de akkoris olyan rossz érzés kap el mindig amikor ránézek, hogy a sok pénz... Meg az a baj, ha most nem, akkor soha nem lesz időm. Ígyis heti 4x délután kiesik, marad 1 nap, akkoris jobban tanulok, hétvégente meg gép meg haverok. A nyári szünetre gondoltam, de szerintem akkor még többet leszek lent. Később meg mennék minél jobb suliba, mert elég jó tanuló vagyok, akkor még több lecke, szóval idő nem lesz, az tuti. Nem akarom feladni, de még behangolni se sikerült, olyan a hangja, mintha egy repedt fazék és egy fakopáncs hangjainak a permutációja lenne.
2013. ápr. 18. 18:47
 9/35 anonim ***** válasza:
54%

"hétvégente meg gép" -na ebből csippents le időt!

hangolót lehet kapni- nem a legegyszerűbb a hangolás..

Tényleg ne hagyd el- később már nem lehet megtanulni, most még egy kis pengetés-ének elsajátítható- később megbánod, hogy most nem szántad rá az időt..

2013. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Hétvégén nem kell gépezni és már is van idő. Az embernek általában arra van ideje, amire szakít. Légy kitartó, legalább a szüleid kedvéért...
2013. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!