Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adjam a szüleim tudtára...

Hogyan adjam a szüleim tudtára, hogy már nem szeretném használni?

Figyelt kérdés
Na szóval az van, hogy tavaly év vége felé a fejembe vettem, hogy szeretnék gitározni. Nagyon sokáig kérleltem, mire karácsonyra meg is kaptam, és nem volt a szüleimnek túl olcsó mulatság. Tehát megkaptam, nagyon örültem. De arra nem volt pénz, hogy órákra is járjak, ezt tudtam előre, és úgy gondoltam, hogy internet segítségével és könyv segítségével megtanulhatok rajta játszani. Ez nem így lett. Semmit nem tudok, hónapok óta még a kezenben sem fogtam. Egyszerűen már nem érdekel. És időm sincs rá. Szeretném eladni, csak nem akarom ezzel a szüleimet megbántani, mert nagyon sokat könyörögtem érte. Mostanában is folyton kérdezik, hogy szoktam e gyakorolni, én mindig azt mondom, hogy igen, próbálkozok, pedig ez nem igaz. Hogy mondhatnám el nekik finoman, hogy már nincsen rá szükségem, úgy, hogy ne bántsam meg őket? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

#gitár #haragudjanak
2013. ápr. 18. 18:14
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Hangolni minden játék előtt kell, nem egyszer. De egyébként ez tényleg úgy van, hogy amihez van kedved, arra van időd. Én például másodéves egyetemista vagyok, tehát merem feltételezni, hogy kicsit elfoglaltabb, mint te, de mégis rá tudok szánni időt, ha épp kedvem szottyan hozzá. Tehát inkább arról van szó (ne fogd fel sértésként, mert nem annak szánom!), hogy rájöttél, hogy nem annyira egyszerű, mint amilyennek tűnik, és így már nem is szimpatikus. Nehéz a helyzet, de szerintem állj őszintén eléjük. Amúgy nem teljesen értem, én öt évig gitároztam rendesen tanárnál, és kb. három-négy alkalom már elég volt arra, hogy onnantól tudjak egyedül otthon gyakorolni, számokat megtanulni, stb, gondolom eleve nem gitárművésznek készülsz, neked sem kellett volna valószínűleg több. :) De ha nincs kedved hozzá, akkor tényleg felesleges erőltetni.
2013. ápr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Hát, totál kezdőként talán nem kellett volna 100ezer forintos gitárt vetetni... de ha ennyire nem akarod már, akkor az a legegyszerűbb, ha megmondod nekik az igazat, és visszaadod a gitárt, hogy adják el ők, legalább lesz pénz a jövő karácsonyi ajándékra.
2013. ápr. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Öööö köszönöm szépen a válaszokat. Nem arról van szó, én nagyon szeretnék gitározni, csak elszomorít, hogy tényleg nem megy. És amúgy nem 100.000 Ft-os gitár, olcsóbb sima akkusztikus gitár. Úgy gondoltam, tankönyv és internet elég lesz, dehát tévedtem. El fogom kezdeni, ráveszem szüleimet, hogy irassanak be, ha más nem, a nyári szünetbe.
2013. ápr. 19. 06:13
 24/35 anonim ***** válasza:
Örülök! JÓ lesz!!! (ezért is szokták előbb kezdeni, a hangszert, mert a kicsiknek sem megy sokáig, csak ők még elfogadják észérvek nélkül, hogy valamit kell csinálni, majd csak lesz valahogy)
2013. ápr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 hunbula ***** válasza:

A hangolóhoz csak ennyit [link]


:)

2013. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2013. ápr. 19. 12:31
 27/35 anonim ***** válasza:
most rábeszéltétek, hogy folytassa, miközben nem is akarja.. le fogtok pontozni, de én azt ajánlom, hogy ha nem tetszik, ne eröltesd azért, mert itt sok tanult ember azt mondja. saját tapasztalatamból mondom, volt amit nekem is így eröltettek, hogy majd idővel jó lesz, és nem, nem lett jó. gitárnál meg már a kezdetektől fogva láttam a kis sikerélményeket, mindig tudtam hogy hol tartok, és hogy mit kell még megtanulnom, de egyszer sem merült fel bennem hogy nekem erre már nincs szükségem.
2013. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
(de ő 27, el sem kezdte, majd látni fogja, hogy jó, ha elkezdte)
2013. ápr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
MIndenképpen el fogom kezdeni majd nyáron.
2013. ápr. 19. 19:21
 30/35 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz meg pár egyszerűbb leckét youtube-on, amikor hétvégén gépezel. Ha pislákol benned az érdeklődés, ez úgy feltámasztja, hogy darabokra tépnéd, aki a gitár és közéd állna. :)
2013. ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!