Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fürödjön együtt a gyerek a...

Fürödjön együtt a gyerek a szülőkkel vagy ne? Mi a véleményetek erről? Ki tartja helyesnek és ki nem? Miért?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 21:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%

Nincsen még gyerekem és nem tudom, hogy lesz-e ilyen, biztos elő fog fordulni de nem egy meleg nyári nap és 12 órás műszak után, ez szerintem egyértelmű.


Az viszont bizonyított tény, hogy amelyik gyerek előtt takargatás van és szégyellősség, azok majd jóval nagyobb eséllyel kezdenek el kukkolni és olyan egyéb titkos dolgokhoz nyúlni, ami abnormalitáshoz vezethet. Nem kell nagy dologra gondolni, csak mondjuk "meg lesem anyát fürdés közben", vagy ilyenek, ami később akár komollyá is válhat.

Előttem a család gyerekkoromban sosem volt szégyellős, tudtam kinek mije van, olyan 10-11 éves koromra kezdtem eljutni oda, hogy már nem esett jól a meztelenkedés és 12 éves koromra már fürdőköpenyben mászkáltam én is, a szüleim is hozzászoktak. Persze nem kell tudatosan magamutogatóst játszani, de ha meglát meztelenül a gyerekem, hát istenem...

2013. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
teljesen attól függ, a család meddig gondolja elfogadhatónak. Mindenkinek megvan a maga beállítottsága. És azok igen különbözőek.
2013. ápr. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
30%
Soha nem fürödtem a felnőtt rokonaimmal, de a testvéremmel, aki azonos nemű, párszor igen. Ha lesz gyerekem, talán előfordulhat 1 éves koráig, hogy majd az apjával fog fürödni, de velem biztosan nem. Hogy más mit csinál, k.rvára nem érdekel.
2013. ápr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%

Én fürödtem Anyával is Apával is, sőt tesóimmal is, amíg kicsik voltunk.

Sőt, amikor Anya velem volt terhes akkor bátyám és nővérem is fürdött vele és azt játszották, hogy én vagyok a "sziget" . Szerintem egy adott korig ezzel nincs probléma, de szerintem iskola előtt mindenképp le kell róla szokni. De mindenkinek más a normális, ha te szeretnél semmi probléma nincs vele. Ha nem, azzal sincs:)

2013. ápr. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
63%
Égy szoktam együtt fürdeni a gyerekekkel. 12 éves a nagylány, 2 a kisfiú. De a legtöbbször ők fürdenek együtt. Tök jól eljátszanak, fröcskölik egymást, fürdőjátékokkal elvannak, ráadásul a nagy részéről segítség is, hogy este elmegy a kicsivel fürödni. Amíg tetszik nekik, addig fürödjenek csak együtt.
2013. ápr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
29%
Én soha nem fürödtem a gyerekemmel. Egyrészt egészségtelennek tartom, hogy amiben áztatom magam abban legyen a gyerek is.Másrészt a gyereknek is nagyobb tere van a kádban mintha ketten lennénk benne. Nagyon is igényli a kádban, hogy pancsoljon és úszkáljon, mit keresnék benne én is?
2013. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen tanulságos, amit írtatok, nagyon köszönöm Nektek! :)
2013. ápr. 22. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!