Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan aki nem tartja a...

Van olyan aki nem tartja a kapcsolatot az anyukájával? Soha nem bánt?

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 17:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tartom a kapcsolatot anyukámmal. Az enyém is alkoholista és ő sem vetette meg az erőszakot. Engem hasbaszúrt amikor 14 voltam. Azóta leülte a büntetését és kiszabadult, de nincs az a pénz amiért megbocsátanék neki ezért. Azóta már nekem is van saját családom és hallom is az unokatesóimtól, hogy érdeklődik utánam de mivel még mindig alkoholista, így nem szeretnék semmilyen kapcsolatot vele. Bántani engem is bánt a dolog nagyon sokszor, de inkább egyedül belül szenvedek mint a férjemet és a gyermekeimet kitegyem annak, amit én kisgyerekként átéltem.
2010. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
"Édesanyám'egy alkoholista volt,mindennap vert így kis koromban nevelőszülőm lett.Azóta is őrá gondolok úgy,mint édesanyám,mert nem bírok egy olyan anyára gondolni aki nem szereti a gyerekét.
2010. márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Istenem!De rossz volt ezeket a történeteket hallani!:(

Elképzelni sem tudom milyen érzés lehet az egy kisgyermeknek mikor attól akitől simogatást és ölelést vár csak erőszakot kap!Miért esik az ilyen teherbe?Az a hasba szúrás nagyom durva volt de a többi is.Sajnálom,hogy ilyen szörnyű gyermekkorotok volt!Remélem a mostani életetek sokkal jobb!!!!

2010. márc. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek ne legyen lelkiismeretfurdalása amiatt, hogy nem akarja látni az anyját, aki ennyire méltatlanul viselkedett! Nem kell haragudni ha megtehetitek, de nyugodt szívvel ne találkozzatok vele. Nem az a személy hiányzik nektek, hanem egyáltalán az emberbe épített, anyai szeretet iránti kielégületlen vágy kiált.
2010. márc. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A tegnapi 19:39-es vagyok. Az utolsó nagyon szépen megfogalmazta a lényeget. Nekem sem konkrétan az anyukám hiányzik. Nekem egy anya hiányzott, aki szeret és akire lelkiekben számíthatok. Ezt meg is kaptam, mivel anyósomtól az elmúlt 6 évben több szeretetet kaptam, mint édesanyámtól az azt megelőző 20 évben. Sokszor bűntudatom van, hogy lehet mégsem tettem meg mindent azért, hogy anya leszokjon az alkoholról, de nem igazán tudom, hogy mi lett volna a helyes lépés. Leszúrni különben nem engem akart, hanem apukámat de közéjük álltam. Arra számított, hogy majd félreugrok ha meglendíti a konyhakést, de nem tettem. Szóval ha azt nézzük "véletlen" volt. De nem egyedi eset volt a bántalmazás, vágott már fejbe sörösüveggel is, stb.

Azóta sem tudom, hogy mi okozta azt nála, hogy az alkohol felé fordult de mióta az eszemet tudom, ivott. Állítólag a szülés után kezdődött nála, nem egyszer borított ki részegen a babakocsiból. :-( Jó lett volna segíteni neki, hogy nekem is igazi anyukám lehessen, de nem tudtam. Most már van nekem is gyermekem, de most már miattuk sem akarom, hogy anyám a közelünkbe kerüljön. Jobb, ha meg sem ismerik.

2010. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sem tartom, pedig egy kerületben lakunk. Igenis vannak dolgok amiket nem lehet megbocsájtani, még akkor sem ha tőle kaptam az életemet. Az én anyám a gyerekkoromat tette teljesen tönkre, mert nem védett, nem állt mellém amikor kellett volna. Aki hagyományos családban nő fel és normális kapcsolata van a szüleivel nem érti, nem érzi. Sokáig fájt, de nem ő hanem maga a család, a normális gyerekkor. Már nem fáj megtanultam együtt élni a hiánnyal. Nekem is vannak gyerekeim, kárpótoltak sokmindenért.

2010. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én apukámmal és testvéremmel nem tartom. Úgy érzem, nekik nem volt szükségük rám, én meg nem erőltettem. Fáj, de elfogadtam. Nem bírok senkire ráakaszkodni.
2010. márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!